نسل جدید پهپاد فیلم‌برداری Skydio یک دوربین اکشن کامل ورزشی برای رقابت با DJI است

0

نسل دوم دوربین‌های اکشن کم استودیوی Skydio قابلیت رقابت با دوربین‌های پرنده حرفه‌ای DJI را دارد.

پهپاد Skydio 2 یک خودپرواز و اکشن کم کامل برای سال ۲۰۱۹ است که علاوه بر تشخیص و عبور از موانعی مانند دیوار و درخت و جنگل، ناوبری بهتری داشته و از دو دستگاه کنترلر برای تنظیم سرعت، محدوده پرواز، کیفیت فیلم‌برداری و تنظیمات دیگر بهره می‌برد. افزون بر این، قیمت این پهپاد فیلم‌برداری حدود ۱۰۰۰ دلار است که در مقایسه با قیمت ۲۵۰۰ دلاری مدل نخست به‌صرفه‌تر است.

پهپاد Skydio 2 کاملا برای افرادی سفارشی‌سازی شده است که می‌خواهند فیلم‌های ماجراجویانه بسازند. کوه‌نوردها، دوچرخه‌سوارهای کوهستانی، اسکیت‌بوردها و اسنوبوردها، ورزشکاران سریع و هر فرد دیگری که نیاز به یک دوربین فیلم‌برداری شبیه به GoPros دارد؛ مشتری Skydio 2 نیز خواهند شد.

این پهپاد از یک تثبیت‌کننده دوربین ۲۰ میلی‌متری استفاده کرده و یک گیمبال سه محوره دارد. ۶ دوربین چشمی برای ناوبری و رهگیری مسیر حرکت دارد و اطلاعات توسط پردازنده Tegra X2 انویدیا پردازش می‌شوند. روی این پردازنده یک نرم‌افزار هوش مصنوعی نسل دوم برای پردازش تصاویر نصب شده است.

به همین دلیل، این پهپاد با درک محیط اطراف خود می‌تواند مسیرهایی آزاد و بی‌خطر را از میان ساختمان‌ها و درختان یافته و حرکت کند. نسل دوم نرم‌افزار هوش مصنوعی Skydio بسیار هوشمندتر شده و کاملا خودمختار می‌تواند پهپاد را هدایت کند.

دوربین، سرعت، نرم‌افزار و باتری ارتقایافته

دوربین عکاسی و فیلم‌برداری نسل دوم Skydio نیز بهبود یافته است در حالی‌که وزن و بدنه کل پهپاد کوچک‌تر از نسل قبلی است. دو کنترلر برای این دوربین پرنده عرضه شده است که کنترلر جدید به نام Beacon برای اکشن‌های سریع پروازی است.

همین‌طور، سریع‌تر (۳۶ مایل در ساعت) با باتری بهتر (حداکثر ۲۳ دقیقه) است. دوربین این پهپاد می‌تواند فیلم‌برداری ۴K داشته باشد ولی هنوز نرخ آن ۶۰ فریم در ثانیه است. در استاندارد ۱۰۸۰p می‌تواند با نرخ ۱۲۰ فریم در ثانیه تصویربرداری کند.

وقتی که Skydio 2 را روی حالت پرواز دستی قرار می‌دهید؛ هنوز هم می‌تواند از دوربین‌های چشمی و سنسورهای خود برای عبور از موانع استفاده کند.

با این تفاسیر، نسل دوم پهپاد فیلم‌برداری Skydio بسیار بهتر از نسخه اول است و با قیمت مصرف‌کننده ۱۰۰۰ دلاری عرضه می‌شود که برای کاربران معمولی خوش‌آیندتر است.

پیش‌سفارش پهپاد Skydio 2 شروع شده و مردم می‌توانند با پیش‌پرداخت ۱۰۰ دلار آن را برای دریافت در سال ۲۰۲۰ خریداری کنند.

منبع: + و +

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.