رندرهای جدید آیفون ۱۱ از طراحی زشت و ناخوشایند این گوشی‌ها خبر می‌دهند

0

چند ماهی است که اخباری درباره طراحی آیفون‌های ۱۱ اپل شنیده می‌شود. از جمله اینکه مجهز به دوربین سه‌گانه پشتی شده‌اند و نسبت به آیفون‌های سری ۱۰ تغییرات ظاهری دارند.

از همان روز نخستی که رندرهای حدسی درباره آیفون دارای سه دروبین پشتی در اینترنت و فضای مجازی منتشر شد؛ کاربران و به‌ویژه طرفدران متعصب اپل و آیفون با آن مخالفت کردند و اعتقاد داشتند از امضای اپل بهره نمی‌برد.

اما به مرور، رندرهای جدید و قابل اعتمادی از آیفون‌های ۱۱ و ۱۱ مکس منتشر شده و طراحی دوربین سه گانه پشتی این گوشی‌ها را تایید می‌کند. اخباری که نشان می‌دهد طراحی آیفون‌های جدید اپل چندان زیبا نیست و حس خوبی به آدم منتقل نمی‌کند.

اخیرا Ben Geskin یکی از طراحان معروف دنیای فناوری و گجت‌ها از روی مدل‌های فیزیکی آیفون، رندرهایی دقیق و با جزییات از آیفون‌های ۱۱ اپل ساخته و در فضای مجازی منتشر کرده است. این رندرها به وضوح نشان می‌دهد این سری از آیفون‌ها دلچسب نیستند.

این آقای طراح پس از انتشار رندرهای خود از آیفون ۱۱، ۱۱ مکس و آیفون XR2، از کاربران می‌پرسد که این طرح‌ها چقدر برایشان جذاب است و آیا علاقه‌مندشان می‌شوند؟

قابل پیش‌بینی که اکثریت مردم پاسخ منفی می‌دهند. نزدیک به ۹۰۰ نفر در این نظرسنجی شرکت کردند و از تعابیری مانند «طراحی وحشتناک …»، «بسیار ناخوشایند» و «اگر استیو جابز بود همه را اخراج می‌کرد» استفاده کردند.

خدا کند این اخبار دروغ باشند

دوربین اصلی بزرگ و بدترکیب اپل در این طراحی‌ها به زعم این کاربران، مزخرف‌ترین ویژگی آیفون‌های ۱۱ است. این دوربین که احتمالا نسخه ارتقایافته دوربین‌های آیفون‌های فعلی اپل است؛ شاید قدرت بی‌نظیری داشته باشد و بتواند آیفون را در بالاترین رتبه از نظر دوربین قرار دهد ولی ضربه مهلکی به طراحی این گوشی می‌زند.

اپل وعده داده است در آیفون‌های جدید از باتری بزرگ‌تری استفاده کند. همین‌طور، قرار است فناوری ۳D Touch امسال از آیفون‌ها حذف شود. بنابراین، در نسل بعدی آیفون احتمالا شاهد تجربه کاربری ضعیف‌تری خواهیم بود.

شاید به زعم اپل این یک دوره گذار است به آیفون‌های نسل بعدی که در سال ۲۰۲۰ معرفی می‌شود. قرار است در این نسل از فناوری تمام صفحه Touch ID استفاده شود و به ویژه در طراحی کلی آیفون‌های اخیر که برپایه آیفون ۱۰ بودند؛ بازطراحی بزرگی صورت گیرد.

به هر حال، ظاهرا چاره‌ای نیست و باید طراحی آیفون‌های ۱۱ را برای یک سال تحمل کرد تا آیفون‌های ۲۰۲۰ از راه برسند. این طراحی می‌تواند اپل را از سایر رقبا دور کند چون شرکت‌هایی مانند سامسونگ، هواوی، گوگل، شیائومی و وان‌پلاس به شدت روی طراحی گوشی‌های خود کار کردند.

البته، می‌توان امیدوار بود که از اساس این طراحی‌ها و شایعات اشتباه باشند و اپل در یک غافل‌گیری، آیفون‌هایی با طرح‌های بسیار زیبایی رونمایی کند.

نظر شما درباره طراحی آیفون‌های ۱۱ چیست؟ شما هم این طراحی‌ها را بدریخت، نچسب و وحشتناک می‌دانید؟

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.