رندرهای منتشر شده از گوشی پیکسل ۶ یک طراحی جدید دراماتیک را نشان می‌دهند

پیکسل ۶ پرو یک ماژول دوربین افقی سه‌گانه دارد

0

شایعات و تبلیغات گوشی پیکسل ۶ دقیقا پس از معرفی پیکسل ۵ در نوامبر سال گذشته آغاز شدند؛ زمانی که گوگل وعده یک نسخه شاخص‌تر برای سال ۲۰۲۱ را داد.

جدیدترین اطلاعات و رندرهای منتشر شده توسط Jon Prosser از سایت Front Page Tech به ما نشان می‌دهد وعده گوگل چندان بی‌راه هم نبوده و اگر واقعا گوشی‌های پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو طراحی مشابه این رندرهای نشت داده شده باشند؛ با یک گوشی کاملا متمایز روبرو هستیم.

تصاویر رندر منتسب به گوگل پیکسل ۶، یک گوشی بسیار تمیز و نرم با طراحی مینمیالی و زیبا را به رخ می‌کشند. به گفته پروسر، گوگل امسال دو مدل گوشی به نام‌های پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو رونمایی خواهد کرد.

در بخش جلویی گوشی، شاهد جابه‌جایی سوراخ دوربین سلفی هستیم که در مدل‌های پیشین در بخش چپ بود ولی اینک به وسط و نسبتا بالاتر قرار گرفته است. حاشیه گوشی همانند مدل‌های پیکسل ۵ و پیکسل ۴a 5G بسیار کم و با حداقل حاشیه است.

گوگل سال گذشته به سنسور اثر انگشت روی بدنه پشتی روی آورد ولی اینک در گوگل پیکسل ۶ شاهد یک سنسور زیر صفحه نمایشگر هستیم؛ همان‌طور که قبلا هم گزارش‌هایی از پشتیبانی سنسورهای اثر انگشت زیر نمایشگر در اندروید جدید شنیده بودیم.

در بخش پشتی گوشی پیکسل ۶، تغییرات جالب‌تر هم می‌شوند. آرایه دوربین‌های پشتی به صورت کاملا افقی و به عرض سراسر بدنه گوشی امتداد پیدا می‌کنند. یک ماژول دوربین برجسته می‌بینیم که دارای لبه‌هایی به سوی پایین است. پیکسل ۶ دارای یک جفت دوربین است ولی گوشی پیکسل ۶ پرو اولین گوشی سه لنزه سری پیکسل گوگل خواهد بود.

هنوز جزئیاتی درباره مشخصات لنزهای دوربین‌های این گوشی‌ها منتشر نشده است ولی قابل تصور است پیکسل ۶ دارای لنزهای wide-angle و ultra-wide باشد و در پیکسل ۶ پرو شاهد یک لنز تله‌فوتو هم باشیم.

ماژول دوربین افقی و سراسری

نوع آرایش و ماژول دوربین‌های پیکسل ۶ در رندرهای منتشر شده، بیشترین توجه‌ها و نظرات را به سوی خود جلب کرده است. بسیاری از کاربران این طراحی ماژول دوربین افقی و سراسری را با شخصیت Cyclops از فیلم X-Men یا Geordi’s از Star Trek و همین‌طور Cylon’s از فیلم Battlestar Galactica مقایسه می‌کنند.

گوگل می‌توانست لبه‌های شیشه نمایشگر گوشی را هم خمیده کند ولی بدون در نظر گرفتن آن، باز هم یک گوشی است که بدون کیس می‌توانید از آن استفاده کنید. در بخش بالایی گوشی‌های جدید گوگل یک رنگ متفاوت از رنگ بدنه مشاهده می‌کنیم که باز جالب است.

در حالی‌که رنگ غالب در بدنه گوشی‌ها سفید است؛ در زیر ماژول دوربین و بالای آن رنگ نارنچی پر جنب و جوشی دیده می‌شود. در پیکسل ۶ پرو، بدنه هم نارنجی اما کم‌رنگ‌تر و متمایل به سفید است ولی سفید کامل نیست؛ تقریبا مشابه Not Pink Pixel 3 یا Barely Blue Pixel 4a. روکش فلزی تمام بدنه این گوشی‌ها را پوشانده است؛ همان‌طور که از اسمارت‌فون‌های اپل و سامسونگ انتظار دارید.

البته، گزارش‌های ضد و نقیضی درباره رنگ این گوشی‌ها منتشر شده است. در حالی‌که «پروسر» از سایت Front Page Tech می‌گوید برخی منابع گوگل این رنگ‌ها را تایید کردند و نهایی هستند ولی Max Weinbach در توییتر گفته است این طراحی‌ها دقیق هستند ولی رنگ‌ها تفاوت دارند.

با توجه به اینکه این گوشی‌ها تا پاییز امسال معرفی نمی‌شوند؛ احتمالا گوگل فرصت دارد هنوز روی رنگ‌ها کار کند و ما شاهد نسخه متفاوت‌تری باشیم.

حالا، با توجه به طراحی جدید گوشی‌های پیکسل ۶، نظرتان درباره آن‌ها چیست؟

منبع laptopmag
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.