وقتی خوشحال هستید؛ از خودتان فیلم بگیرید تا در روزهای غم و اندوه ببینید

دیدن خودتان با روحیه شاد بیشترین تاثیر را برای بازگشت به زندگی دارد

0

شاید فکر ضبط یک فیلم از خودتان برای آینده خنده‌دار و صرفا سرگرم‌کننده باشد؛ اما می‌تواند ایده‌های روان‌شناسانه پشت سر آن باشد. دقیقا مانند کلاس سوم که یک نامه برای زمان بزرگ‌سالی خود می‌نویسیم.

همه افراد فراز و فرودهای عاطفی را در زندگی تجربه می‌کنند؛ به‌ویژه در این دوران پاندمی کووید-۱۹ که مشکلات روانی و استرس و اضطراب افزایش پیدا کرده است و روند عادی زندگی دچار اختلال می‌شود.

بنابراین، ایده خوبی است ویدئویی داشته باشید که در آینده به شما یادآوری کند روزگاری چقدر خوشحال بودید. حتی اگر فیلم خیلی ساده و فقط خیره شدن به دوربین و صدا زدن خودتان با نام باشد. نگاهی به گذشته شادتر می‌تواند به شما امیدواری دهد که بار دیگر اوضاع بهتر خواهد شد.

به همین دلیل است که باید وقتی شاد و پر انرژی هستید؛ یک ویدئو پر سروصدا از خودتان ضبط کنید و آن را برای زمان‌هایی که غمگین و افسرده هستید؛ نگه دارید. این می‌تواند یک ثروت ارزشمندی باشد که وقتی زندگی به روزهای تیره‌اش رسید؛ فرصتی برای بازگشت به گذشته بدهد. چون در اوقات غم و اندوه، انسان‌ها به سختی می‌توانند خاطرات شاد خود را به یاد بیاورند.

دیدن خودتان با روحیه بهتر گواه زندگی است

افسردگی می‌تواند بر هر مفهوم روشنی غلبه کند. اگر احساس سخت‌کوشی، بیش از حد طاقت‌فرسا است؛ نگاه کردن به یک زمان شادتر می‌تواند اثبات زنده بودن و زندگی کردن شما باشد و اینکه سرانجام اوضاع بد تمام می‌شود و دوباره تصاویر خوب از زندگی خواهید دید.

تصویری شاد از خودتان می‌تواند بیشتر از سخنان کلامی دوستان، خانواده و درمانگران تاثیرگذار باشد. می‌تواند یک مرهم قوی برای شما باشد و اصلا نباید عقب‌گرد احساسی تلقی شود؛ بلکه یک مثال واقعی از زندگی شما در زمان‌های شادتر است.

این اساسا همان گفت‌وگوی مثبت با خود است. البته، گفت‌وگویی که در گذشته داشتید و برای آینده ذخیره کردید. اگرچه به طور طبیعی برای بسیاری از افراد اتفاق نمی‌افتد ولی مزایای مثبت‌اندیشی و گفت‌وگو با خودتان بی‌شمار است. شنیدن دلایل قدردانی از زندگی و انتظاراتی که از آینده دارید؛ تاثیرگذاری بسیار بیشتر از شنیدن این‌ها از دیگران دارند.

به خود بگویید بهتر خواهد شد

فقط اینفلوئنسرها دائما روبروی دوربین قرار گرفته و از خودشان سلفی می‌گیرند. بسیاری از مردم عادی دوست ندارند جلوی دوربین نشسته و درباره خودشان صحبت کنند. بنابراین، باید این کار را تمرین کنید و چندین بار فیلم بگیرید و پاک کنید تا در نهایت به فیلمی رضایت‌بخش از نظر خودتان برسید.

هنگامی که می‌خواهید یک پیام ویدئویی برای آینده خودتان ضبط کنید؛ روی این نکته تمرکز کنید که چرا خوشحال هستید؛ قدردان چه چیزهایی در زندگی هستید و اینکه دقیقا چه چیزهایی شما را به این لحظه و احساس خوب رسانده است. باید روی این موضوع‌ها فکر کرده و مقداری زندگی و اتفاقات و تصمیم‌های خود را تجزیه و تحلیل کنید.

بهتر است بیش از حد غلو نکنید و صادق باشید. یک پیام کاملا صادقانه برای آینده خودتان بگذارید و تاکید کنید همیشه امکان شاد بودن دوباره در زندگی وجود دارد. بگویید شاید در زندگی برخی نوسانات احساسی و اتفاقات بیفتد ولی همه‌چیز بهتر خواهد شد و تغییرپذیر هستند.

اما در پایان باید این نکته را هم یادآوری کرد که قرار نیست دیدن یک ویدئو از گذشته، همه اقدام و درمان شما برای مبارزه با افسردگی باشد. باید سراغ متخصصان بروید و روش‌های درمانی مناسب را دنبال کنید ولی این ویدئو می‌تواند یک نشانه از آینده باشد.

منبع لایف هکر
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.