فرانسه در حال آزمایش رادار نویزی است که به طور خودکار وسایل نقلیه پرسروصدا را شناسایی می‌کند

0

پاریسی‌های دارای خودروها و موتورسیکلت‌های قدرتمند باید بیشتر از گذشته مواظب رانندگی خود باشند.

چون اخیرا در بخش‌هایی از Villeneuve-le-Roi رادارهای احساس به نویزی از شرکت Bruitparif نصب شده است که می‌توانند ماشین‌های دارای صدای بلند را شناسایی و نشانه‌گذاری کنند.

این سیستم‌ها از ۴ میکروفون برای تشخیص منشا صدا و دوربین‌های نظارت تصویری CCTV برای شناسایی و نشانه‌گذاری آن استفاده می‌کنند. یک میکروفون اصلی در وسط این سیستم قرار دارد و سه میکروفون دیگر به طور مثلثی در اطراف آن قرار گرفتند تا صدا را در هر جهتی ردگیری کنند و بعد دوربین به آن سو چرخش کند.

تبلیغ: دوره آموزش الکترونیکی: پداگوژی، ابزارها و تولید محتوای آموزشی

در حال حاضر، ۴۰ رادار نویز در نزدیکی کافه‌ها و مناطق تفریحی و ۱۷ رادار در اطراف ساختمان‌های بزرگ و مهم نصب شده است. ظاهرا قرار است این رادارهای نویزی به مدت ۲ سال آزمایشی به کار گرفته شوند.

در این مدت آزمایشی، شناسایی خودروها و موتورسیکلت‌های پر سروصدا به معنای جریمه کردن آن‌ها نیست بلکه بیشتر به دنبال ارزیابی فناوری‌های رادار در تشخیص میزان صدا و زیست‌پذیری آن است.

مبارزه خودکار با آلودگی صوتی

به هر حال، پلیس فرانسه می‌خواهند هر فردی که سوار خودرو یا موتورسیکلت دارای موتورهای قدرتمندی می‌شود؛ برای دیگران ایجاد مزاحمت نکند. پاییز امسال، پیش‌نویس قانونی به رای‌گیری در مجلس گذاشته می‌شود که به مقامات محلی اجازه می‌دهد وسایل نقلیه دارای صدای زیاد را جریمه کنند.

در صورت تصویب این قانون، منطقه Villeneuve-le-Roi در شهر پاریس اولین محله‌ای است که برگه‌های جریمه وسایل نقلیه پر سروصدا را صادر خواهد کرد.

یکی از اهداف نویسندگان این قانون، استفاده مردم از وسایل نقلیه دارای صدای کمتر مانند خودروهای برقی است. آن‌ها می‌خواهند مردم را تشویق به استفاده از ماشین‌هایی کنند که حتی در هنگام گاز دادن نیز صدای آن‌چنانی از خود تولید نمی‌کنند.

در گذشته، پلیس فرانسه قوانینی وضع کرد که خودروهای پرسروصدا در صورت مشاهده توسط نیروهای پلیس، متوقف و چریمه شوند اما اکنون استفاده از رادارهای حساس به نویز، مبارزه با متخلفان را خودکار و اجرای قانون را آسان‌تر می‌کند.

یک مقام محلی منطقه ویلنویوی پاریس به خبرنگار رویترز گفته است اصلا مخالف خودروهای فراری یا هارلی دیویدسون نیستند ولی گاهی اوقات صاحبان آن‌ها می‌خواهند قدرت وسیله نقلیه خود را به رخ دیگران بکشند که سر و صدای آن‌ها واقعا آزاردهنده می‌شود.

منبع

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.