تحقیقات نشان می‌دهد اگر تماس‌های تلفنی کوتاه‌تر ولی مکرری داشته باشید؛ خوشحال‌تر خواهید بود

مردم بیشتر از آنچه فکر می‌کنند؛ از تماس‌های تلفنی لذت می‌برند ولی باید زمان را کنترل کنند

0

این روزها همه به صورت شبانه‌روزی به تلفن همراه خود نزدیک هستیم و بخشی جداناپذیر از وجود ما شده است. اما تعداد بسیار کمی از ما مشغول تماس تلفنی و مکالمه هستند.

یک تحقیق نشان می‌دهد تعداد مکالمه‌های موبایل ما از ۱۵ تماس در روز طی سال ۲۰۱۵ به ۶ تماس در سال ۲۰۲۰ رسیده است. وقتی تلفن همراه زنگ می‌خورد؛ بسیاری از ما به هم می‌ریزیم و حس بدی خواهیم داشت. در یک نظرسنجی انجام شده در انگلیس، بیش از ۷۸ درصد از جوان نسل هزاره سوم گفتند هنگام زنگ خوردن گوشی موبایل دچار استرس و اضطراب می‌شوند. در میان بزرگ‌سالان هم ۴۰ درصد گفتند طی تماس تلفنی با موبایل استرس می‌گیرند.

در حالی‌که ماه‌ها است به خاطر قرنطینه و پاندمی دچار خستگی و بی‌حوصله‌گی شدیم و از استفاده زیاد نرم‌افزارهای تماس تصویری دائم غر می‌زنیم؛ ولی تعداد بسیار کمی از ما سراغ گوشی تلفن همراه خود برای گرفتن یک تماس تلفنی خوب و لذت‌بخش می‌رویم. این بی‌میلی برای برداشتن تلفن و تماس با دیگران تا حدودی قابل درک است.

در برابر متن، مکالمات به صورت بی‌درنگ انجام می‌شوند و نیاز به تفکر سریع دارند. گفتن یک کلمه یا عبارت اشتباه، بی‌پروایانه یا بی‌ادبانه می‌تواند شخصیت و ارتباطات شما را به خطر بیندازد. همین‌طور، تماس تلفنی باعث می‌شود ما فقط به نشانه‌های صوتی تکیه کنیم که برخی اوقات مشکل‌ساز است.

اما فقط بیان دلایل فوبیای تلفن نمی‌تواند ایده خوبی برای عدم استفاده از مکالمات صوتی باشند. در حقیقت، چندین مطالعه جدید نشان می‌دهد اگر شما با افراد مختلفی از زندگی خود تماس‌های مکرر و کوتاه داشته باشید؛ شادتر خواهید بود!

تماس تلفنی بیشتر از چیزی که تصور می‌کنید؛ خوشحال‌تان می‌کند

براساس یک مطالعه جدید، تماس‌ها بسیار کمتر از چیزی که تصور می‌کنیم؛ ناخوشایند و زشت هستند و بیشتر از پیامک‌ها باعث اشتراک‌گذاری عواطف می‌شوند.

تحقیقات دیگری نشان می‌دهد اگرچه فکر می‌کنیم ویدئوها به کاهش سوءتفاهم‌ها کمک می‌کنند اما وقتی فقط از طریق صدا با یکدیگر در ارتباط هستیم؛ در تشخیص تفاوت‌های احساسی بهتر عمل می‌کنیم. ظاهرا تماس‌های ویدئویی نمی‌توانند نشانه‌های بدن را به درستی منتقل کنند تا آن‌طور که انتظار داریم موفقیت‌آمیز نیستند.

همه اینها نشان می‌دهند تماس‌ها در همه جا از آنچه تصور می‌کنیم؛ بهتر هستند و ما باید بیشتر از تلفن برای تماس و برقراری ارتباط استفاده کنیم. اما درباره تماس‌های تلفنی یک ملاحظه مهم وجود دارد که باعث می‌شود بسیاری از ما تمایل به مکالمه‌ها نداشته باشیم. یک تماس تلفنی موفق باید در زمان مناسب پایان پیدا کند و یک خروج دلپذیر داشته باشد.

تماس‌های تلفنی صرفا برای سلام و احوال‌پرسی خوب نیست. اصطلاحا نباید مکالمات تلفنی تهی از گفت‌وگو مفید باشند. از سوی دیگر، نباید تماس‌های تلفنی بیش از حد طولانی شده و به سوی زیاده‌گویی و بیهوده‌گویی خسته‌کننده بروند.

گاردین اخیرا گزارش داده محققان تقریبا هزار گفت‌وگوی بین خانواده، دوستان و غریبه‌ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند و دریافتند صرف‌نظر از اینکه یک گفت‌وگو کوتاه است یا طولانی، محتوای شادی رد و بدل می‌شود یا عبارات غمگینی گفته می‌شود؛ وقتی دو نفر دارند با هم صحبت می‌کنند؛ یکی می‌خواهد زودتر از دیگری به مکالمه پایان دهد.

تماس بیشتر؛ زمان کوتاه‌تر

این فرمول جادویی باعث می‌شود دیگر از تماس تلفنی هراس نداشته باشیم و نگران طولانی شدن بیش از حد یک مکالمه نباشیم یا طرف مقابل را آزار ندهیم. همین‌طور، به ما یادآوری می‌کند باید به انتظارات ناسازگار تماس‌های تلفنی توجه کنیم و با یک گام ساده و عملی جهت بهبود مکالمات گام برداریم.

پاول دولان، دانشمند رفتاری دانشکده اقتصاد لندن به گاردین می‌گوید مدیریت انتظارات یکی از مولفه‌های خوشبختی است. اغلب اوقات وقتی ما انتظارات خود را به درستی منتقل نمی‌کنیم؛ اوضاع بدتر می‌شود. شما باید در شروع یک مکالمه به طرف مقابل بگویید: «با عرضه معذرت من فقط ۲۰ دقیقه وقت دارم با شما صحبت کنم. خواستم این را بگویم تا بی‌ادب جلوه نکنم.»

گفتن زمان یک مکالمه می‌تواند احترام به طرفین باشد و برای هر دو طرف بهتر است.

بنابراین، اگرچه ترس از تماس تلفنی نمی‌تواند بی‌اساس باشد و شاید تا حدودی هم حق داشته باشید که کمتر تماس بگیرید؛ اما باید سعی کنید تماس‌های روزانه بیشتر ولی در زمان‌های کمتری داشته باشید. افزایش مکالمات تلفنی بیشتر به زندگی رنگ شادتری می‌دهد و باعث بروز احساس خوشبختی و ارتباط با دیگران می‌شود. به‌ویژه، اگر جسارت داشته باشید و به موقع تلفن را قطع کنید.

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

مجموعه باور نکردنی از عکس‌های تاریخی که توسط عکاسان آنها امضا و حاشیه‌نویسی شده

عکس بالا عکس اتاق موقعیت اضطراری است که توسط جو بایدن امضا شده است . لحظات پرتنش عملیات نپتون نیزه را نشان می‌دهد که نیرو‌های دریایی ایالات متحده به محوطه اسامه بن لادن یورش بردند. امضا کرد: ایمان را حفظ کن!مجموعه‌ای از عکس‌هایی که…

دستمال‌های پارچه‌ای برای پنهان کردن نقشه فرار در زمان جنگ جهانی دوم

جورجینا کنیوندر جنگ جهانی دوم، نقشه‌های سرّی روی دستمال‌های جیبی چاپ می‌شد تا نیروهای متّفقین در پشت خطوط دشمن بتوانند از آنها استفاده کنند. گرامی داشتن دستمال‌های پارچه‌ای کهنه پدر ‌همسرم شاید به نظر کاری ناخوشایند باشد اما در دل آنها…

چگونه ترانه Careless Whisper جورج مایکل موفق‌ترین موسیقی دوره حرفه‌ای او شد

برای پنجمین سال متوالی، ترانه‌ای که جورج مایکل در سال 1984 خوانده بود به عنوان آهنگ مورد علاقه بریتانیا انتخاب شد. این رتبه بندی بر اساس نظرسنجی Smooth Radio به دست آمد که بر اساس آن این ترانه 32000 رای به دست آورد. ترانه این سوپراستار فقید…

کارخانه متروکی در پرتغال با ماشین‌های کلاسیک قدیمی در آن کشف شد و سوژه عکاسی شد

متروک بودن هم زیبایی خاص خودش را دارد. خانه و هتل و امارت متروک انگار یک تونل زمان است. یک موزه خاک گرفته دست نخورده.اما این بار کارخانه‌ای با ده‌ها ماشین کلاسیک رها شده در پرتغال با کوشش عکاسان سوژه شده.«داخل این ساختمان صنعتی دو…

روجلدهای خاطره‌انگیز مجموعه کتاب های طلایی که کودکی‌مان را رنگی می‌کردند!

عبدالرحیم جعفری، پایه گذار انتشارات امیرکبیر و کتاب های طلایی، است. او ۱۲ آبان ۱۲۹۸ در تهران زاده شد. عبدالرحیم جعفری در سال ۱۳۲۸ انتشارات امیرکبیر را پایه گذاشت. و در سال ۱۳۴۰ انتشار مجموعه ی کتابهای طلائی را آغاز کرد. کتابهای طلایی مجموعه…

مورد عجیب بیمار M: مردی که گلوله‌ای به سرش خورد و بعد همه چیز را وارونه می‌دید!

بر اساس گزارش موردی که به تازگی منتشر شده است، یکی از منحصر به فردترین و عجیب‌ترین موارد آسیب مغزی در تاریخ شرح داده شده: این مورد با نام مستعار بیمار M، نامیده می‌شود که در سال ۱۹۳۸ در جریان جنگ داخلی اسپانیا به سرش گلوله خورد و بعد آن…
منبع اینک
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / خدمات فیزیوتراپی /لیفت صورت در تهران / کمربند طبی / زانوبند زاپیامکس / فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن / biniclinic.com / کمربند پلاتینر / مراقبت پوست / مهدکودک فلکه اول تهرانپارس / سایت نوید / روپوش پزشکی / سرور مجازی ایران /بای پپ / ویدیوهای دیدنی /بهترین فیزیوتراپی تهران /خرید سیفتی باکس / کمربند پلاتینر / محصولات پوستی بیوآکوا رو تا 60 درصد تخفیف از فروشگاه رومدباش بخر / ویکی درمان / عمل بینی /خرید پروتز مو /حرف آخر /کاندوم / خرید سرور مجازی / بهترین کلینیک زخم تهران /فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی / مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /آموزش تزریق ژل و بوتاکس /چاپ فلش / لاغری فوری / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم /شیشه اتومبیل /درمانکده / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی /فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی شاواز /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /خرید خودنویس /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /سریال ایرانی کول دانلود /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /کاشت مو / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش /فروشگاه اینترنتی زنبیل /خرید ساعت دیواری /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /چاپ کلاه /کاشت مو /کاشت مو /پزشکا /قیمت ساک پارچه ای /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /مجتمع فنی ونک /داروخانه آنلاین تینا /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5