Chrome Remote Desktop ابزاری ساده و سریع برای کنترل از راه دور دسکتاپ

1

همیشه دسترسی به دسکتاپ یک کامپیوتر از راه دور با چالش‌هایی روبرو بوده است.

برای همه ما اتفاق افتاده است که بخواهیم از راه دور و پشت تلفن یا کامپیوتر خودمان، فرد دیگری را راهنمایی یا مشکل کامپیوترش را رفع کنیم. گاهی اوقات برای یک تنظیم ساده مجبور می‌شویم چندین ساعت در ترافیک باشیم یا ده‌ها دقیقه از پشت تلفن با کلماتی گنگ و پیچیده مسیر یافتن یک گزینه و منو را ترسیم کنیم.

در سطح‌های بالاتر، برای بسیاری از کارهای اداری و شرکتی نیاز به ابزارهای دسترسی از راه دور دسکتاپ داریم. معروف‌ترین این ابزارها، TeamViewer است که اجازه می‌دهد از راه دور به کامپیوتر دیگری دسترسی داشته باشید.

گوگل نیز به تازگی ابزار Chrome Remote Desktop را با کارکردها و ویژگی‌های TeamViewer در حال توسعه دارد و نسخه بتای آن را منتشر کرده است. کاربران سیستم‌های ویندوزی، لینوکس، مک و کروم‌بوک می‌توانند این ابزار تحت وب را نصب و استفاده کنند.

گوگل در حال از بین بردن اپلیکیشن‌های Chrome Web Store است. به همین خاطر، اپلیکیشن Chrome Remote Desktop را روی وب عرضه کرد. اکنون، شما می‌‌توانید از داخل مرورگر وب خود؛ یک اپلیکیشن را روی کامپیوترتان اجرا کنید.

کنترل دسکتاپ از داخل وب

برای استفاده از این اپلیکیشن باید ابتدا آن را روی کامپیوتری که می‌خواهید از راه دور دسترسی داشته باشید؛ نصب کنید. برای نصب این اپلیکیشن به اینجا مراجعه کنید.

وقتی این ابزار را نصب کردید؛ از داخل جعبه ابزارهای تحت وب کروم قابل اجرا است. باید با یک حساب کاربری گوگل وارد برنامه شوید و پس از احرازهویت، یکی از گزینه‌های Remote Assistance یا My Computers را انتخاب کنید.

اکنون؛ می‌توانید از هر کامپیوتر یا گوشی موبایل دیگری از راه دور و با استفاده از مرورگر وب کروم به کامپیوتر خودتان یا دوستان‌تان دسترسی داشته باشید.

Chrome Remote Desktop از پین‌کد برای اتصال دو کامپیوتر یا دو دستگاه به یکدیگر از راه دور و بستر وب استفاده می‌کند. هر دو دستگاه باید همزمان Chrome Remote Desktop را اجرا کرده باشد و پین‌کدهای ارسال شده توسط گوگل را وارد برنامه کنند تا اتصال برقرار شود.

Chrome Remote Desktop هنوز در حال توسعه و نسخه بتا است. نباید انتظار زیادی ازش در این مراحل داشته باشیم ولی مطمئن هستیم که در آینده به یکی از محبوب‌ترین و ساده‌ترین ابزارهای دسترسی از راه دور دسکتاپ تبدیل می‌شود.

میلیون‌ها کاربر از مرورگر کروم استفاده می‌کنند و یک حساب کاربری گوگل دارند؛ بنابراین به راحتی می‌توانند از Chrome Remote Desktop برای اتصال به دستگاه‌های دوستان یا خودشان در جاهای مختلف سود ببرند.

   
1 نظر
  1. خدادادی می گوید

    من با هر دوتای این نرم افزارها کار کرده ام ولی نرم افزار رایگان anyDesk کارآمدتر از هر دوتای اینهاست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.