«چیزهایی که امروزه به آن‌ها ساعت هوشمند می‌گویند!» از نظر اپل ساعت هوشمند نیستند

3

روز گذشته تیم کوک، مدیرعامل اپل در کنفرانس سالیانهٔ اینترنت و تکنولوژی شرکت کرد و در مورد موفقیت‌های اپل و برنامه‌های آیندهٔ این شرکت سخن گفت.

در این کنفرانس از او در مورد تفاوت ساعت اپل و دیگر ساعت‌های هوشمند سؤال شد. تیم کوک موفقیت آیندهٔ ساعت هوشمند اپل را با موفقیت گذشتهٔ iPod مقایسه کرد و گفت که پیش از ورود اپل به صنعت MP3 Player ها، شرکت‌های زیادی MP3 Player می‌ساختند ولی هیچ‌کدام نتوانستند موفقیتی در سطح اپل به دست آورند چون نتوانسته بودند این دستگاه را طوری بسازند که کار با آن راحت باشد. این دستگاه‌ها رابط کاربری نامناسبی داشتند و یادگیری طرز کار آن‌ها برای کاربران بسیار سخت بود.

«به نظر من ساعت هوشمند هم همین‌طور است. چیزهایی هستند که به آن‌ها ساعت هوشمند می‌گویند ولی من مطمئن نیستم بتوانید به هیچ‌کدام از آن‌ها ساعت هوشمند بگویید. هیچ‌کدام از آن‌ها نتوانستند شکل زندگی مردم را عوض کنند. ولی ما می‌خواهیم این کار را بکنیم. ما می‌خواهیم سبک زندگی شمارا عوض کنیم.»

از صحبت‌های تیم کوک برمی‌آید که رابط کاربری ساعت اپل بسیار بهتر از دیگر ساعت‌های هوشمند خواهد بود. به‌گونه‌ای که همانند آیفون، بسیار عمومیت پیدا می‌کند و سبک زندگی مردم را تحت تأثیر قرار می‌دهد. طبق گفته‌های او قابلیت‌های ساعت اپل شگفتی‌آور خواهد بود و هرکسی که مدتی با آن زندگی کند همانند آیفون به آن وابسته می‌شود.

apple-watch-selling-points

یکی از ویژگی‌های ساعت اپل که تیم کوک در میان جلسه به آن اشاره کرد، هشداردهندهٔ نشستن بیش‌ازحد است. کسی که ساعت اپل در دست دارد اگر ۵۰ دقیقه مداوم بنشیند، ساعت به مچ دستش ضربه می‌زند تا کمی هم بایستد. تیم کوک گفت که از این به بعد نباید از دیدن بلند شدن ناگهانی مسئولان اپل در جلسات تعجب کنیم. چون همهٔ آن‌ها ساعت اپل در دست دارند! او همچنین اشاره کرد که کمی طول کشیده تا به این قابلیت عادت کند، ولی واقعاً برایش مفید است. بسیاری از دکترها، نشستن بیش‌ازحد را سرطان جدید انسان‌ها می‌دانند.

apple-event-0909-23

ساعت هوشمند اپل به قیمت حداقل ۳۴۹ دلار در آوریل امسال عرضه خواهد شد. یکی از ویژگی‌های متفاوت این دستگاه با ساعت‌های مشابه، عرضهٔ آن در مدل‌ها، طرح‌ها و رنگ‌های بسیار متنوع است. اگر کارایی آن نیز همان‌طور باشد که تیم کوک می‌گوید، احتمالاً می‌تواند انتظارات ما از یک ساعت هوشمند که هم شامل زیبایی و هم کارایی مناسب است، برآورده کند.

Apple-Watch-16

منبع

 
3 نظرات
 1. fatemeh می گوید

  چه جالبه این چیزایی که بش می گند ساعت هوشمند…

 2. کاج طلایی می گوید

  در این که اپل همیشه در بین تکنولوژی‌ها پیش‌قدم بوده شکی نیست، اما امیدوارم این ساعت هوشمند آنقدری کارا باشد که اپل از آن تعریف می‌کند! ساعت‌های هوشمند فعلی بازار اصلا کارا نیستند.

 3. Praise می گوید

  یکی از ویژگی‌های متفاوت این دستگاه با ساعت‌های مشابه، عمر اندک باتری آن است.

  آره! به ساعتی می گن هوشمند که دم به دقیقه باید تو شارژ باشه!!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.