دوست‌داشتنی‌ترین مهدکودک حیوانات: مهدکودکی برای پانداها!

8

فرانک مجیدی: مرکز تحقیقات چِنگدو در چین، مسلماً یکی از جذاب‌ترین مکان‌های روی زمین است. این مرکز، پانداهای غول‌پیکر دوست‌داشتنی را از خطرات مختلف حفظ می‌کند. مهدکودک پانداها در این مرکز، بطور تخصصی به منظور پرورش پانداها و احیای تعداد رو به کاهش این جانور زیبا، به وجود آمده‌است و از ۱۸۶۴ بچه پاندا نگهداری می‌کند. هر توله‌ی پاندا، منحصر به‌فرد است. این سخن، تنها به این دلیل نیست که آن‌ها شیرین و عزیز هستند، بلکه بیشتر به این خاطر است که پرورش و اصلاح نژاد این گونه، بسیار دشوار است. پانداهای ماده، تنها ۲ تا ۳ روز خاص در سال می‌توانند نوزادی متولد کنند و هر دو سال، تنها یک فرزند به دنیا می‌آورند. بنابراین تصور کنید شانس کار در این مرکز چقدر خاص است و چه تجربه‌ی شیرینی می‌تواند باشد. من که با کمال میل حاضرم در این مرکز بطور شبانه‌روزی کار کنم و شانس بودن با این پشمالوهای شیطان را داشته‌باشم. در ادامه، تصاویری از این مرکز نگهداری بچه‌پانداها را با هم می‌بینیم.

8-3-2015 10-15-16 PM

panda-daycare-nursery-chengdu-research-base-breeding-1

panda-daycare-nursery-chengdu-research-base-breeding-6

panda-daycare-nursery-chengdu-research-base-breeding-7

panda-daycare-nursery-chengdu-research-base-breeding-8

panda-daycare-nursery-chengdu-research-base-breeding-9

panda-daycare-nursery-chengdu-research-base-breeding-10panda-daycare-nursery-chengdu-research-base-breeding-11panda-daycare-nursery-chengdu-research-base-breeding-12

panda-daycare-nursery-chengdu-research-base-breeding-13

panda-daycare-nursery-chengdu-research-base-breeding-15

panda-daycare-nursery-chengdu-research-base-breeding-16panda-daycare-nursery-chengdu-research-base-breeding-17panda-daycare-nursery-chengdu-research-base-breeding-18panda-daycare-nursery-chengdu-research-base-breeding-19panda-daycare-nursery-chengdu-research-base-breeding-21panda-daycare-nursery-chengdu-research-base-breeding-22panda-daycare-nursery-chengdu-research-base-breeding-23

منبع

   
8 نظرات
 1. رضایی می گوید

  انگار اصلا یادتون نیست دکتر. امروز ۱۶ شهریور روز وبلاگستان فارسیه. این روز رو بهتون تبریک میگم دکتر و همچنین شما خانم مجیدی.

 2. امید می گوید

  عاشق پاندا ام من !!! منم دلم می خواد اینجا کار کنم ..

 3. سینا می گوید

  سلام
  ممنون از مطلب خوبتون.این قالب قراره قالب همیشگی یک پزشک باشه؟قالب قبلی خیلی بهتر و حرفه ای تر بود

 4. کامران می گوید

  خیلی جالب بو ممنون یک پزشک قابل توجه مسئولین و مدیریت باغ وحش تبریز!
  بازم ممنون از سایت خوبتون موفق باشید.

 5. خیلی با نمکند. ممنون

 6. مهدی می گوید

  این بچه ها اگه بزرگ بشن باز هم اهلی و دست آموز می مونند یا تو طبیعت رها میشن؟

 7. فرانک می گوید

  جالب بود ولی مایه تعجب بود که اون چند نفری که در عکس داشتند پاندا ها رو می خوابوندند همگی ماسک و گان و کلاه و دستکش پوشیده بودند.معلومه خودشون این قدر از این کار لذت نمی برن..حالا نمی دونم این کار برای محافظت از خود انجام داده بودند یا پانداها!!

 8. shirin می گوید

  خیلی خیلی قشنگ‌و‌بامزن!:)) پست جالب ی بود من عاشق این خنگولیای سیاه و سفیدم!!:)))
  ممنون از پستتون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.