به‌زودی می‌توانید برای همیشه صدای سایت‌ها را در مرورگر کروم خاموش کنید

0

این روزها یکی از چیزهای آزاردهنده در وب‌گردی؛ صداها و ویدیوهایی است که به طور خودکار در سایت‌ها شروع به اجرا می‌شوند و تمرکز و اعصاب کاربران را به هم می‌ریزند. همزمان چندین سایت با هم شروع به پخش ویدیو یا صحبت می‌کنند و کاربران نمی‌دانند این صداها از کدام سایت‌ها یا زبانه‌ها است و چه‌کار باید بکنند تا این صداها خاموش شوند.

به نظر می‌رسد حداقل گوگل پذیرفته که قابلیت اجرای خودکار ویدیوها در وب‌سایت‌ها به محض باز شدن؛ چندان هم خوش‌آیند کاربران نیست و می‌خواهد در نسخه بعدی مرورگر گوگل کروم؛ قابلیتی اضافه کند تا یک کاربر برای همیشه و دایمی بتواند صدای یک وب‌سایت را خاموش کند.

در حال حاضر؛ کاربران می‌توانند با کلیک راست روی یک زبانه کروم؛ به طور موقت صدای پخش ویدیو یا موزیک را خاموش کنند اما به محض اینکه مرورگر کروم بسته شود؛ این تنظیم از بین می‌رود و در بازدید بعدی از این وب‌سایت دوباره صدای پخش ویدیو به گوش می‌رسد.

اولین بار؛ سایت Android Police خبر داد که این قابلیت هم‌اکنون روی نسخه Canary یا همان نسخه مخصوص توسعه‌دهنده‌های کروم قرار دارد و به‌زودی در اولین نسخه رسمی منتشر شده از گوگل کروم در دسترس تمامی کاربران قرار می‌گیرد.

امروز نیز یکی از کارمندان گوگل به نام فرانسیس بوفورت این موضوع را تایید کرد و گفت در نسخه آتی گوگل کروم قابلیت mute/unmute یک وب‌سایت در فهرست تنظیمات و اطلاعات وب‌سایت‌ها (علامت سبز رنگ قفل یا تعجب در سمت چپ آدرس سایت) قرار می‌گیرد و کاربران می‌توانند به طور دایمی صدای یک وب‌سایت را خاموش کنند.

این خبر می‌تواند میلیون‌ها کاربر گوگل کروم را خوشحال کند چون به‌زودی از شر انواع صداهای آزاردهنده و پخش خودکار سایت‌ها رهایی پیدا می‌کنند.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.