رپورتاژ: فروشگاهی خلق شده توسط عاشقان کتاب برای عاشقان کتاب

0

دیوانگی که شاخ و دم ندارد… یک نوع آن هم این است که یک فروشگاه کتاب اینترنتی راه بیندازی که فقط و فقط کتاب ها و رمان های بزرگ جهان را داشته باشد. آن هم در این بازار کساد و گران کتاب… اما دیوانگی اگر نباشد، یعنی یک چیزی در جهان کم است. همانطور که اگر کتاب خوب برای خواندن نباشد، یک چیزی در جهان کم خواهد بود.

ما از نظر خودمان کمی دیوانه هستیم… چون می‌توانستیم با پول های خودمان برویم و یک فست فود راه بیندازیم و بسی پولدار شویم. اما ترجیح دادیم کاری را کنیم که دوست داریم. ترجیح دادیم جایی درست کنیم تا دوستداران کتاب در آن جمع شوند و کتاب هایی را پیدا کنند که از خواندن آنها لذت می برند.

به این شکل بود که ایران کتاب جان گرفت.

یک کتاب فروشی که فقط شاهکارهای جهان را دارد

فرق ایران کتاب با دیگر کتاب فروشی ها مشخص است. ایران کتاب فقط برای خوره های کتاب است. پس فقط کتاب هایی را دارد که خوره هایی کتاب دوست دارند، یا به احتمال زیاد دوست خواهند داشت.

کتاب ها، رمان ها و نویسنده هایی که برنده جایزه ادبی شده‌اند، یا رسانه های خبری آنها را تحسین کرده‌اند یا ما خیلی آنها را دوست داشته‌ایم، همه را می‌توان در ایران کتاب پیدا کرد. آن هم با اطلاعات دقیق، بخش هایی از کتاب و حتی نظر خارجی ها در موردشان.

خبر خوب دیگر هم اینکه تمام این نویسنده های جهان و شاهکارهای آنها، خیلی یکدست و زیبا در کنار هم نشسته‌اند. این یعنی اگر شما عاشق کتاب های عاشقانه، جنایی، تاریخی یا هر سبک دیگری هستید، می‌توانید به صفحه دسته بندی موضوعی کتاب های ما مراجعه کنید. اگر هم دوست دارید بر اساس یک مکتب ادبی، مثلاً سورئالیسم، مدرن، کلاسیک یا … کتاب بعدی خود را پیدا کنید، آن وقت باید به صفحه دسته بندی مکاتب ادبی کتاب های ما بروید.

علاوه بر این، کتاب های ما بر اساس جوایز ادبی و همینطور کشور نویسنده کتاب هم مرتب شده‌اند.

 آی عاشق های کتاب، در کنار ما باشید

اما ما هر چقدر هم که زحمت بکشیم و کتاب های بزرگ جهان را اضافه کنیم و درباره آنها بنویسیم، باز هم جای یک چیز خالی است. آن هم شما هستید. ما می خواهیم نظرات رنگارنگ همه عاشقان کتاب را در سایت خود جای دهیم.

اصلاً بحث خرید نیست (البته یادتان نرود که فقط با داشتن درآمد است که کتاب فروشی ما می‌تواند به حیات خود ادامه دهد). بلکه بحث اصلی این است که شما هم در این مسیر با ما همراه شوید، در کتاب های ما گشت و گذار کنید و نظر خود را درباره آن کتاب هایی که دوست دارید بنویسید. این کوچک ترین همراهی است که می‌توانید با ما داشته باشید و یک دلگرمی ارزشمند است که می‌توانید به بچه های زحمت کش تیم ما بدهید.

راستی، حتما کتاب فروشی ما را به دوستان خودتان هم معرفی کنید و خودتان در خبرنامه ایمیلی ما عضو شوید تا هر هفته با چند کتاب خوبی که می‌توانید بخوانید آشنا شوید.

سخن نهایی هم آنکه زحمت زیادی پای ایران کتاب و کتاب هایش رفته است. زحمتی که فقط به لطف شما عزیزان می‌تواند ثمره داشته باشد و در نهایت به یک پایگاه استوار و سازمان دهی شده برای تمام جنگجویان راه مطالعه ایجاد کنید. پس لطفاً با ما همراه باشید.

(مجری این رپورتاژ، شرکت رسانه تجارت نوین می باشد)

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.