از این پس گوگل می‌تواند محتوای تصویری و ویدیویی سایت گتی ایمیجز را استفاده کند

0

دو شرکت گوگل و Getty Images قرارداد همکاری چندین ساله‌ای برای مشارکت با یکدیگر و استفاده از محتواها و ظرفیت‌های طرف مقابل امضا کردند.

دو سال پیش بود که آژانس بزرگ فیلم و تصویر گتی ایمیجز از گوگل به خاطر نقض قوانین کپی‌رایت شکایت کرد و حالا گوگل می‌تواند به بیش از ۸۰ میلیون تصویر و ۵۰ هزار ساعت محتوای ویدیویی منحصربه‌فرد این رسانه‌ تصویری دسترسی داشته باشد.

در بخشی از این تفاهم‌نامه همکاری، شرکت گوگل موظف است الگوریتم‌های جست‌وجوی عکس خود را بهبود دهد تا عکس‌های گتی ایمیجز بهتر و بیشتر دیده شوند و همین‌طور موضوع کپی‌رایت عکس‌ها بیشتر مورد توجه قرار گیرد یا برای برخی عکس‌ها دیگر لینک تصویر پاک شود.

از سوی دیگر؛ شرکت گوگل اجازه استفاده از محتواهای تصویری و ویدیویی گتی ایمیجز را خواهد داشت. محتواهای روی سرورهای گتی ایمیجز این‌قدر برای گوگل جذاب هستند که تا کنون بارها نسبت به تغییر و بهبود الگوریتم‌های خود برای دسترسی بهتر به آن‌ها اقدام کرده است و حتا با جریمه‌های بزرگی تنبیه شده است.

Dawn Airey مدیرعامل گتی ایمیجز درباره این تفاهم‌نامه همکاری می‌گوید: «ما اجازه استفاده از محتوای‌مان توسط گوگل را می‌دهیم و در مقابل محتوای ما بیشتر و بهتر دیده می‌شود. این همکاری به رشد یک اکوسیستم کمک می‌کند.»

هنوز جزییات زیادی درباره این قرارداد همکاری منتشر نشده است. گفته می‌شود این قرارداد چندین ساله و طولانی‌مدت است ولی نمی‌دانیم دقیقا چند ساله خواهد بود.

گتی ایمیجز یکی از بزرگ‌ترین رسانه‌های تصویری جهان است که ده‌ها میلیون تصویر و ویدیو صاحب کپی‌رایت از عکاسان و فیلم‌سازان را دارد و منبعی غنی برای موتورهای جست‌وجو محسوب می‌شود. گوگل از مدت‌ها پیش به این محتوا چشم داشت ولی زیر نظر نظارت‌های شدید اتحادیه اروپا نمی‌توانست غیرقانونی ازشان استفاده کند.

گتی ایمیجز نیز با همکاری گوگل می‌تواند گام بزرگی به جلو بردارد و از رقبای خود پیشی بگیرد. منتقدان گتی ایمیجز همیشه به این شرکت خرده می‌گرفتند که برای دیده شدن بیشتر آثار عکاسان هیچ اقدامی نمی‌کند و اکنون گوگل می‌تواند عکس و ویدیوی آن‌ها را در بازاری چند میلیارد کاربره به نمایش بگذارد.

منبع: + و +


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.