دوربین های مداربسته ارزان

1

رپورتاژ:

همه ی افرادی که اقدام به خرید دوربین مداربسته می نمایند صرفا برای این نیست که یک وسیله تزئینی را خریداری کنند بلکه آنها می خواهند این دوربین نقش نظارت و حراست را برایشان انجام بدهد و در واقع نقش مهمی در پیشگیری از خطا و جرم برای محل آنها داشته باشد به گونه ی که برخی از متخلفین و سارقان با دیدن دوربین ، این حدس را داشته باشند که ممکن است پس از انجام سرقت در دام قانون بیوفتند.پس برای اینکه این نیاز رفع شود شما نمی توانید بگویید که تنها به یک دوربین نیاز دارید بلکه باید در یک بازه زمانی مشخص بتواند به نیازهای شما پاسخ بدهد.

متاسفانه امروزه برخی از شرکت ها دوربین های مداربسته را تولید می کنند که با حداقل کیفیت و استاندارد است و درواقع از کیفیت های فرا استاندارد و صنعتی قدیمی خارج شده اند . البته قیمت دوربین مداربسته با این وجود دیگر مثل گذشته نیست که خاص و لاکچری باشد بلکه هر کسی با هر بودجه ی می تواند دوربینی را خریداری نمایید.

با این وجود عمر مفید این گونه دوربین ها بین ۲ تا ۵ است و بعد از آن به دلیل تغییراتی که در تکنولوژی حاصل می شود دیگر قابل استفاده مانند سابق نخواهند بود. مثلا سنسورهای که در دوربین مداربسته بکار گرفته می شوند نیز مانند دوربین های عکاسی هستند که شاترهای زیادی را می زند یا دوربین موبایل که پس از مدتی کیفیت آن کاسته می شود و دیگر کاری اولیه را نخواهد داشت.

در واقع بسیاری از سنسورهای که در دوربین مداربسته استفاده می شود در دوربین های عکاسی ، فیلم برداری و موبایل نیز وجود داشته اند و تقریبا همگی بر روی یک بستر تکنولوژی قرار گرفته اند. مثلا سونی ، اپتیما یا ای وی که برای شرکت های بسیاری تولید می کنند. ولی رفته رفته از کیفیت آنها و عمرمفیدشان کم می شود  اما به صورت معمول ۲ تا ۵ سال می باشد.

عوامل تاثیر گذار بر کیفیت و قیمت دوربین مدار بسته

افراد زیادی هستند که می خواهند از دوربین مداربسته استفاده کنند ولی گاهی بودجه کافی برای اینکار را ندارند و می خواهند دوربین های تهیه کنند که قیمت های ارزانی داشته باشند. البته می توان اینگونه گفت که دوربین های ارزان دارای مدل های متنوعی هستند و عوامل مختلفی بر روی کیفیت و قیمت دوربین تاثیر گذار است. در ادامه این مطلب ما قصد داریم به شما بگوییم که یک دوربین مداربسته خوب با کیفیت مطلوب چه دوربینی است؟

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

دوربین های مداربسته ارزان بی کیفیت : دوربین های مداربسته ارزان قیمتی وجود دارند که شما بعد از خرید آنها نمی دانید دقیقا تا چه زمانی این دوربین برای شما کار می کند به معنی دیگر ممکن است این دوربین یک ماه برای شما کار کند یا ممکن است یک سال کار مفید داشته باشد پس دقیقا زمان قابل استفاده بودن دوربین مشخص نیست.

دوربین های مداربسته ارزان قیمت با کیفیت تقریبا قابل قبول : دوربین مدار بسته ارزان دیگری وجود دارد که می تواند کار ما را انجام بدهند و به عبارت ساده تر کارمان را راه می اندازند. این نوع دوربین ها با دوربین های برند تفاوت زیاد ندارند ولی اگر به تعداد دوربین بالایی نیاز باشد (تقریبا بیشتر از ۱۰ عدد) باید از دوربین های شبکه ی استفاده شود در غیراینصورت می توان از دوربین های آنالوگ هم استفاده کرد.

البته در این میان دوربین های ارزان قیمت هم در آنها دیده می شود که این ارزانی قیمت به دلیل استفاده از چیپست های متفرقه ، چیپست های سونی، چیپست های آیوی،چیپست های اپتینا، سنسورهای چینی واقا بی کیفیت و … می باشد و  البته به خاطر داشته باشید که تفکیک رنگ نیز از مواردی است که سبب ایجاد تمایز می شود.

با این وجود می توان با اندکی بودجه بیشتر یک دوربین سونی با پردازنده قابل قبول و خوب تهیه کرد که البته مناسب با شرایط نیز باشد.

متاسفانه برخی از شرکت ها به هر طریقی تلاش می کنند که از کیفیت دوربین های مداربسته که می سازند کم کنند تا بتوانند سود بیشتری دریافت کنند و در اصل هر چقدر که شما بابت آنها هزینه پرداخت کنید بازهم بی فایده و بی ارزش خواهد بود و در نهایت شما نمی توانید یک محصول ارزنده در اختیار داشته باشید و به عبارت دیگر شما نمی توانید حتی بابت همان پولی که پرداخت کرده اید از آن محصول انتظار داشته باشید اینگونه شما تنها پولتان را هدر داده اید هزینه های اضافی بابت نصب و … پرداخت کرده اید اما می توانستید با اختلاف قیمتی کم یک محصول از شرکت دیگری با کیفیت بیشتر دریافت کنید.

بدنه دوربین: بدنه دوربین نیز از جمله مواردی می باشد که بر روی ارزان بودن دوربین تاثیر زیادی داشته است. این سوال ها همواره مطرح می شوند که بدنه دوربین از جنس فلز است یا پلاستیک ؟ رنگ آن چه رنگی است؟ چه شکلی داشته است و برای چه مکان های استفاده می شود ؟ دوربین ضد ضربه یا دفع حشره است؟ IR دوربین تا چه میزانی برد دارد ؟ آیا  برد واقعی دوربین مثلا ۱۰ متر است؟ IR هوشمند است ؟

IR  هوشمند : در صورتی که این قابلیت در دوربین وجود داشته باشد اگر جسمی به دوربین نزدیک شود به صورت اتوماتیک شدت مادون قرمز دوربین را کم می کند و جسم به خوبی دیده می شود.

IR غیر هوشمند: در صورتی که جسمی به دوربین نزدیک شود ، تنها نور سفیدی مشخص می شود و در فاصله  کوتاه اصلا جسم قابل تشخیص نیست.

در پکیج دوربین مدار بسته چند عدد  LEDبکار گرفته شده است ؟ آیا دوربین دام ۲۴ ال ای دی است یا دوربین تک LED بزرگ است که نهایتا می تواند برد آن تا ۱۰ متر باشد و پس از مدتی دچار افت می شود و نویز در آن ایجاد می شود . این نویزها سبب ایجاد تغییراتی در تشخیص تصویر می شود . به نوعی که در یک قسمت بیشتر و در یک قسمت کمتر می شود.

DVR

در صورتی که شما بخواهید یک دوربین مداربسته ارزان قیمت استفاده کنید ، قطعا از یک دی وی ار استفاده می کنید که معمولی است و ممکن است گاهی کارکرد مورد انتظار شما را نداشته باشد.

این امکان وجود دارد که  این DVR در انتقال تصویر عملکرد ضعیفی داشته باشد و ناخودآگاه برخی از اطلاعات را پاک کرده باشد. این موارد به  دلیل ارزان بودن DVR است که عده ی در حال استفاده از آن هستند و به نوعی فضای عمومی به شمار می رود و زمانی که استفاده از آن زیاد شود و شما بخواهید از طریق موبایل تصاویر را مشاهده کنید قطعا دچار افت می شود.

سرویس دهی دوربین های ارزان قیمت

یکی دیگر از مواردی که در دوربین های مداربسته بسیار مهم است ، سرویس دهی دوربین مداربسته است. در اصل باید همیشه این را به خاطر داشته باشید که دوربین مداربسته تنها یک محصول نیست بلکه یک خدمت نیز به شمار می رود. زمانی که شما یک محصول را می فروشید دیگر هیچ خدمتی را انجام نمی دهید ولی دوربین مداربسته خدمات نظارتی را به شما ارائه میدهد.

نصب : نصب در دوربین های مداربسته نیز بسیار مهم است. در نصب دوربین های مداربسته ارزان قیمت از کابل های ارزان و آداپتور ارزان نیز استفاده می شوید و همین موارد است که سبب ارزان شدن دوربین می شود. پس صرف اینکه تنها بگوییم قیمت محصول دوربین فقط ارزان باشد کافی نمی باشد.

دوربین مداربسته ارزان قیمت خوب : شرکتی می تواند ادعا کند که قیمت دوربین مداربسته ارزان قیمت خوبی را ارائه میدهند که در آن از DVRهای با کیفیت و از آداپتور خوب استفاده شود یعنی زمانی که نوسان های برقی اتفاق افتاد مشکل اساسی برای دوربین ایجاد نشود و اگر هم مشکلی رخ داد با یک گارانتی و عیب یابی ساده مشکل برطرف گردد.

متاسفانه بسیاری از شرکت ها زمانی که دوربین مداربسته ارزان را به مشتریان خود ارائه میدهند در آنها از کابل های نامناسب ، آداپتورهای فوق العاده بی کیفیت ، DVR های غیرقابل قبول استفاده می کنند.

شرکت پارسوا الکترونیک این اطمینان را به مشتریان میدهد که قیمت دوربین مداربسته ارزانی را به مشتریان عزیز تحویل می دهد که کاملا مورد تایید شرکت باشد و هیچ گاه ارزان را به معنی بی کیفیت بودن یا صرفا سود در نظر نمی گیرد. در واقع از دیدگاه ما ارزان بودن به معنی ارزنده است .

شرکت گارانتی کننده : یکی دیگر از مواردی که بسیار مهم است و نباید از آن ساده عبور کرد شرکت گارانتی کننده است. شما باید در انتخاب شرکت گارانتی کننده دقت فراوانی داشته باشید و به شناسایی یک شرکت خوب بپردازید که البته اعتبار کافی نیز داشته باشد.

روش های مختلفی در این رابطه وجود دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • اینترنت : یکی از بهترین گزینه های که می تواند در این رابطه به شما اطلاعات مفیدی در حیطه اعتبار ، سابقه و اصالت شرکت بدهد اینترنت است. به وب سایت شرکت مورد نظر در اینترنت مراجعه کنید و پروژه ها ، اطلاعات ، سوابق شرکت ،نمونه کارها و … را مطالعه نمایید.
  • دفتر شرکت و نمایندگی ها : برای اینکه اطلاعات شما تکمیل شود به دفتر شرکت مراجعه کنید و از نزدیک با کارشناسان و مدیران صحبت کنید البته اگر مسیر شما فاصله زیادی دارد می توانید از تماس و وب سایت شرکت استفاده کنید.

در نهایت ما به شما توصیه می کنیم شرکتی را انتخاب کنید که اصلی ترین فعالیت و تخصص شرکت در حیطه دوربین های مداربسته باشد و البته دارای تخصص و اعتبار کافی است و همچنین شرکت ثبت شده بدون مشکل و عضو سازمان صنفی باشد.

شرکت مورد نظر شما باید یک متخصص باشد و به خوبی در شناخت قطعاتی که در محصولاتشان استفاده می کنند آگاهی داشته باشد و هیچ وقت از اجناس به درد نخور و چینی بی کیفیت استفاده نکند چرا که بدست آوردن مشتری و رضایت آنها از اصلی ترین گزینه ها برای آنهاست. شرکت های این چنینی همیشه تلاش می کنند تا با حفظ کیفیت و بالا بردن آن ، محصولی ارزان قیمت را به مشتری تحویل بدهند.

   

پستهای اخیر

فیلم‌هایی که بسیار خوب و عالی و احساس‌برانگیز هستند، اما به خاطر تاثیرگذاری زیاد روی روح و روانمان،…

وقتی در سایت‌های دانلود هستیم و فهرست فیلم‌ها را نگاه کنیم تا تصمیم بگیریم کدامشان را دانلود کنیم، نگاهی به اسم کارگردان و امتیاز فیلم و هنرپیشه‌ها و داستان کلی‌شان می‌ندازیم تا بتوانیم تصمیم بگیریم. اما شمار زیادی از فیلم‌هایی که دانلود…

فهرستی از چیزهایی که شاید تصور کنید که تنها شما را عصبی می‌کنند، اما عامل اضطراب خیلی‌ها در کشورهای…

چند روز پیش یک کاربر سایت اجتماعی ردیت، سوالی مطرح کرد که در کمال شگفتی خیلی از آن استبال شد و پاسخ‌های متعددی برای آن گذاشته شد. سوال این بود که چه چیز خاص و ویژه‌ای شما را عصبی می‌کند و صرف‌نظر اینکه بارها آن شرایط را تجربه کرده باشید،…

چگونه در اندروید و آیفون تماس‌های مزاحم را مسدود کنیم؟

براساس یافته‌های شرکت The Harris Poll (از طریق Statista)، کلاه‌برداری‌های تلفنی در سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۱۹.۷ میلیارد دلار ضرر زدند. برخی گزارش‌های دیگر هم نشان می‌دهد تا کنون نزدیک به ۲۲ میلیارد ربات تلفن مزاحم در سال ۲۰۲۱ برای کشور ایالات…

این بتن خودترمیم با برهم‌کنش گاز دی‌اکسیدکربن، در ۲۴ ساعت ترک‌های خود را پر می‌کند

در بتن می‌توان ردپای زیادی از کربن یافت. فناوری‌های زیادی به خدمت گرفته می‌شوند تا کارایی بتن را تقویت کرده و باعث دوام بیشتر آن شوند تا به طور غیرمستقیم فواید زیادی برای محیط زیست داشته باشد. یکی از این فناوری‌ها که در سال‌های اخیر مورد…

و حالا دیگر دوربین‌ساز مشهور و باسابقه -لایکا – هم گوشی موبایل اختصاصی خود را رونمایی کرده

لایکا، این شرکت آلمانی کهنه‌کار به سبب صنایع پیشرفته اپتیک و ساختن دوربین‌ها و لنزهای باکیفیت مشهور عام و خاص است. اما این شرکت سرانجام به صرافت ساخت یک گوشی موبایل هوشمند پرچم‌دار افتاده است. این گوشی موبایل Leitz Phone 1 نام دارد.…

اگر معماری داخلی خانه‌های نشان داده شده در انیمه‌های استودیو جیبلی، در دنیای واقعی ساخته می‌شدند…

دنیایی که استودیو جیبلی (Ghibli) در انیمه‌هاش به کودکان و آدم بزرگ‌ها نشان می‌دهد، جادویی، بی‌همانند و شگفت‌انگیز هستند. حتی روتین‌ترین جاهای نشان داده شده در این انیمه‌ها، زیبایی و نکات ظریفی در خود دارند. حالا تصور کنید که در بخش…
1 نظر
  1. حسین می گوید

    لطفا قبل از هزینه کردن برای رپورتاژ، سایتتون رو کامل کنید.
    من ۵ دقیقه توی سایتتون گشتم و هیچ خبری از قیمت ندیدم، خیلی از محصولات (همه دوربین ها) هم صفحه اطلاعات فنیش خالی هست.
    با توجه به اینکه تیتر مطلب شما در سایت یک پزشک، دوربین ارزان قیمت هست، باید یه اثری از قیمت ها توی سایتتون باشه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.