اتصال کارت بانکی به کارت سوخت خودروها اجرایی نمی‌شود؛ بلاتکلیفی و ابهام در استفاده اجباری از کارت سوخت از ۲۰ مردادماه

0

در حالی که استفاده از کارت سوخت شخصی از تاریخ ۲۰ مردادماه اجباری خواهد بود و بسیاری از مردم با ثبت‌نام در سایت دولت الکترونیک، کارت بانکی خود را به کارت سوخت متصل کرده و تصور می‌کردند دیگر نیازی به کارت سوخت فیزیکی ندارند؛ مروز شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرد که اتصال کارت بانکی به کارت سوخت اجرایی نمی‌شود.

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرده موضوع اتصال کارت بانکی به کارت سوخت منتفی است، زیرا اتصال کارت بانکی به کارت سوخت زمانی ممکن می‌شود که سهمیه‌بندی بنزین از طرف دولت اعمال شود اما در حال حاضر برنامه‌ای برای این موضوع وجود ندارد.

ماه‌ها است صدور کارت سوخت شخصی برای خودروها متوقف شده است و مردمی که با خرید خودروی جدید یا تعویض پلاک منتظر کارت سوخت بودند یا کارت سوخت قبلی خود را گم کردند؛ به طرح اتصال کارت بانکی به کارت سوخت امید بسته و خیالشان راحت بود که در آینده مشکلی نخواهند داشت.

البته، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی می‌گوید برای تامین کارت سوخت شخصی خودروها هیچ مشکلی وجود ندارد و هر فردی درخواست کارت سوخت داده باشد؛ کارت سوخت دریافت می‌کند.

طبق این اطلاعیه، همه افرادی که به هر عنوانی کارت سوخت ندارند؛ می‌توانند با مراجعه به پلیس +۱۰ تقاضای صدور کارت کنند.

افرادی هم که کارت سوخت داشته و برای اتصال کارت بانکی به کارت سوخت اقدام کردند؛ می‌توانند کماکان از کارت سوخت خود در جایگاه‌های بنزین استفاده و سوخت‌گیری کنند. کارت سوخت این افراد در سیستم حذف نشده است.

برای همه کارت سوخت صادر می‌شود

اما مشکل اصلی برای افرادی است که به هر دلیلی کارت سوخت ندارند و برای اتصال کارت بانکی به کارت سوخت در سایت دولت همراه یا از طریق دیگر اقدام کردند.

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرده است این دسته از افراد دیگر نیازی به مراجعه به پلیس+۱۰ ندارند؛ چون اطلاعات آن‌ها در سیستم ثبت شده است و کارت سوخت برای این دسته از افراد ارسال می‌شود.

همچنین آن دسته از مالکینی که کارت سوخت خودرو را گم کرده‌اند و بر اساس فراخوان قبلی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، نسبت به درج اطلاعات خود در سامانه دولت همراه اقدام و با طی کردن فرایند لازم، شماره حساب کارت اعتباری خود را ثبت کرده‌اند، نیازی به ثبت‌نام مجدد ندارند و کارت هوشمند سوخت آنها بر اساس ثبت‌نام انجام شده قبلی توسط شرکت ملی پست ایران ارسال می‌شود.

این دسته از هموطنان هزینه مربوط به کارت سوخت را در زمان دریافت آن به پستچی پرداخت می‌کنند.

گفتنی است که در ماه‌های اخیر، علیرغم ثبت‌نام کارت سوخت در پلیس+۱۰، تعداد کارت سوخت بسیار کمی صادر شده و برای ارسال تحویل پست داده شده است.

بسیاری از افرادی که در ماه‌های اخیر خودروی جدید خریداری کرده، تعویض پلاک کردند و حتی خودروی صفر از خودروسازها دریافت کردند؛ فاقد کارت سوخت بوده و مشخص نیست دولت در کمتر از یک ماه چگونه می‌خواهد برای این افراد کارت سوخت صادر کند.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.