دو نوجوان آمریکایی متوجه نشت سوخت بزرگی در یک خط لوله در کارولینای شمالی شدند: دومین نشت عظیم سوخت تاریخ آمریکا!

0

یک خط لوله بزرگ که میلیون‌ها لیتر سوخت را به مدت بیش از دو هفته به یک حفاظتگاه محیط زیست می‌ریخت توسط دو نوجوان سوار کشف شد و این مورد به مقامات گزارش شد.

به گزارش E&E News ، این دو نوجوان نشت را در خط لوله در آگوست ۲۰۲۰ در حفاظتگاه طبیعی Oehler در خارج از شارلوت در کارولینای شمالی کشف کرده بودند. اما داستان این نشت دو میلیون گالنی تازه افشا شده است.

خود شرکت برآورد می‌کرد که تنها ۶۳ هزار گالن سوخت نشت کرده باشد، اما گزارش این دو نوجوان مشخص کرد که میزان نشت ۳۰ برابر بیشتر بوده است.

به گفته دپارتمان کیفیت محیطی کارولینای شمالی، این حادثه احتمالاً بزرگترین نشت سوخت در خط لوله از زمان نشت مخزن ذخیره‌سازی ۲.۳ میلیون گالنی بنزین در شرق شیکاگو، ایندیانا، در سال ۱۹۸۶ است.

Colonial می گوید که حدود ۷۵ درصد از ۲ میلیون گالن ریخته شده و همچنین نزدیک به ۱۰ میلیون گالن آبی را که با نفت در تماس بود جمع آوری کرده. خوشبختانه، این شرکت می‌گوید آزمایش‌هایش «هیچ تأثیر منفی بر چاه‌های تأمین آب را تأیید نکرده است».

این خط لوله در حال حاضر به دلایل دیگر نیز بدنام شده است. این خط لوله با بیش از ۸ هزار کیلومتر درازا، روزانه ۱۰۰ میلیون گالن سوخت را بین تگزاس و نیویورک حمل می کند، خط لوله کولونیال بزرگترین سیستم خط لوله برای محصولات نفتی تصفیه شده در ایالات متحده است. در ماه مه ۲۰۲۱، پس از حمله باج‌افزاری، خط لوله باید به مدت پنج روز آفلاین می‌شد که باعث افزایش قیمت بنزین، وحشت و ترافیک در خارج از پمپ‌های بنزین شد. این شکست نشان داد که زیرساخت‌های انرژی آمریکا تا چه اندازه برای هکرها آسیب‌پذیر است، هکرهایی که از یک رمز عبور در معرض خطر برای ورود به شبکه Colonial استفاده کردند.

ظاهراً بسیاری از خطوط لوله در تشخیص نشت‌ها نیز از نظر فنی دقیق نیستند. E&E News گزارش می دهد که بیشتر نشت‌ها توسط عوامل انسانی گزارش می‌شوند، همانطور که در مورد Colonial اتفاق افتاد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.