تماشا کنید: این فضانورد پس از ۲۰۰ روز به زمین بازگشته و در حال تلاش برای دوباره راه رفتن است!

1

شاید ندانیم که فضانوردان چه مصائب و مشکلاتی را متحمل می‌شوند تا یک ماموریت فضایی به سرانجام برسد.

ماموریت‌های فضایی مانند سفر به کره مریخ برای یک اکتشاف، نزدیک به ۲۰۰ روز طول می‌کشد. برای ما قابل تصور نیست یک فضانورد چگونه ۲۰۰ روز در فضای بدون هیچ نیروی گرانشی زندگی می‌کند و پس از بازگشت، مشکلات او آغاز خواهد شد.

سه فضانورد ایستگاه بین‌المللی فضایی با فضاپیمای Soyuz روسیه به زمین بازگشتند. آن‌ها پس از ماموریتی ۲۰۰ روزه پا به زمین می‌گذارند و انگار باید از ابتدا زندگی در کره خاکی را یاد بگیرند از جمله راه رفتن.

مصایب یک بازگشت

همسر Drew Feustel، یکی از فضانوردان بازگشته به زمین، از اولین لحظات راه رفتن او فیلم تهیه کرده است و در توییتر منتشر ساخت.

این فضانورد در هنگام راه رفتن هیچ‌گونه تعادلی ندارد. باید دو دسته خود را بسته نگه داشته و به سینه بچسباند. چندین نفر او را دوره کردند تا در صورت افتادن؛ مانع زمین خوردن‌اش شوند.

او فقط سعی می‌کند یک گام به جلو بردارد در صورتی که هیچ اراده‌ای برای رفتن به مسیر و هدف خاصی ندارد و انگار یک کودک نوپا می‌خواهد راه رفتن بیاموزد.

فوستل در حین راه رفتن، چشمان خود را بسته و سعی می‌کند تمرکز کند. او چندین روز در چنین وضعیتی گرفتار است تا بدن‌اش دوباره به نیروی جاذبه زمین عادت کند و مهارت راه رفتن در او نهادینه شود

ماه‌های طولانی حضور در فضایی که هیچ نیروی گرانشی ندارد؛ باعث می‌شود بدن برخی از حالات و مهارت‌های خود را فراموش کند.

البته، فضانوردان دستورالعمل‌ها و برنامه‌های منظمی و مشخصی برای آماده نگه داشتن خود در فضا دارند و روزانه باید تمرین‌های خاصی انجام بدهند ولی باز هم در این ویدیو می‌توانید مشاهده کنید یک فضانورد چه مشقت‌هایی را متحمل می‌شود.

ویدیوهایی مانند آن‌چه در زیر مشاهده می‌کنید؛ به خوبی نشان می‌دهند فضانوردان برای پیشرفت علم چه سختی‌هایی را پشت سر می‌گذارند:

منبع


   
1 نظر
  1. مرتضی می گوید

    چندین نفر دورش کردن ولی نه ففط برای کمک بلکه برای فیلم گرفتن و گذاشتن در اینستاگرام و توییتر و یوتیوب و…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.