مایکروسافت آیکون‌های آفیس را بازطراحی کرد: نشانه‌هایی از ورود به دنیای کلاود و هوش مصنوعی!

0

بیش از ۵ سال بود آیکون‌های مایکروسافت آفیس در ویندوز و وب تغییر نکرده بودند. این آیکون‌ها بیشتر یک تفکر سنتی را به کاربر القا می‌کردند.

مثلا دارید با یک فایل صفحه گسترده کسب‌وکاری کاری می‌کنید یا در حال انجام تکالیف مدرسه هستید. ولی دنیای جدید وب و آفیس بسیار با این تفکرات فاصله گرفته است و مایکروسافت هم به خوبی این موضوع را درک می‌کند.

به همین دلیل، شرکت مایکروسافت آیکون‌های آفیس را بازطراحی کرده و با لوگوهای جدید تا چند ماه دیگر روانه بازار خواهد کرد. آیکون‌های جدید به کاربران القا می‌کنند در حال کار با نرم‌افزار و دنیای جدیدی هستند.

اکسل با یک آیکون مستطیل شکل سبز رنگ نمایش داده شده است که نماد صفحه گسترده است. آیکون پاورپوینت دایره‌ای و شبیه به نمودار است.

آیکون برنامه Teams شبیه به اجتماعی از افراد است. آیکون ورد باز هم نشان‌دهنده یک ویرایشگر متنی است و به همین صورت آیکون‌های برنامه‌های دیگر ساده‌تر و مفهومی‌تر شده‌اند. ترکیب رنگ‌ها در آیکون‌های جدید چشم‌نوازتر است.

کلاود، هوش مصنوعی و همکاری بیشتر

آیکون‌های جدید دسکتاپ و وب آفیس مایکروسافت شباهت بیشتری با آیکون‌های آفیس ۳۶۵ دارند و نشان می‌دهند آینده این نرم‌افزارها را باید در کلاود جست‌وجو کرد.

افزون بر این؛ این آیکون‌های مدرن شده اشاره‌های بیشتری به قابلیت‌های همکاری و هوش مصنوعی دارند. البته، هنوز هم این آیکون‌ها برای کاربران آشنا هستند و نباید نگرانی بابت تشخیص نرم‌افزارها داشته باشیم.

داستان آیکون‌های آفیس در ۵ سال اخیر، از سال ۲۰۱۳ تا کنون به خوبی استراتژی و مسیر حرکت این شرکت را نمایش می‌دهند.

آیکون‌های آفیس ۲۰۱۳ در انتهای دوران مدیرعاملی استیو بالمر طراحی شدند. آفیس ۳۶۵ هنوز در ابتدای راه بود و مایکروسافت تازه داشت به سوی فناوری‌های کلاود کشیده می‌شد.

اما در سال ۲۰۱۸، مایکروسافت به طور کامل خدمات مبتنی بر کلاود عرضه می‌کند و آفیس یک قطعه از پازل این شرکت برای آینده است.

مطمئنا تغییرات آفیس تنها محدود به آیکون‌ها نیست و مایکروسافت برنامه‌های بزرگی برای عجین کردن این مجموعه نرم‌افزاری محبوب با سرویس‌های کلاود دارد.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.