با قیمت خودروی چینی، لکسوس برانید – BYD S6 خوش قیمت در دیوار

0

رپورتاژ

بی وای دی S6 کراس اور سایز متوسط چینی است که شباهت ظاهری بسیاری با لکسوس RX  دارد؛ هر چند ظرافت‌های لکسوس را ندارد. علت این شباهت همکاری دو شرکت سازنده‌ی آنهاست. این شباهت در حدی است که در حال حاضر در چین می‌توانید با سفارشی سازی بی وای دی S6 آن را تبدیل به لکسوس کنید. این شباهت تنها به ظاهر ختم نمی‌شود. شباهت‌های زیادی از نظر طراحی و همچنین ابعاد فضای سرنشین در کابین مشاهده می‌شود. داخل کابین بزرگ به نظر می‌رسد و حتی سرنشین عقب در آن فضای کافی دارد. این ویژگی بی وای دی S6  را تبدیل به گزینه‌ی مناسبی برای سفر می‌کند؛ پس خریداری که خانواده‌ی ۴ یا ۵ نفره دارد می‌تواند با خیال راحت به خرید بی وای دی S6  فکر کند. این محصول بین رقبای چینی مانند تیگو ۵ یا جک S5 یک سر و گردن بالاتر است؛ همچنین از نظر کیفیت، ایمنی و رفاه محصول بهتری ارزیابی می‌شود. در ایران خدمات پس از فروش این خودرو را شرکت وارد کننده یعنی کارمانیا ارائه می‌کند. در حال حاضر در بازار سطح رضایت خوبی در بین مشتریان از این محصول چینی وجود دارد.

مشخصات فنی بی وای دی S6

این خودرو موتوری ۴ سیلندری با پیشرانه‌ی ۲۴۰۰ سی‌سی دارد. موتور می‌تواند ۱۵۸ اسب بخار در ۵۸ هزار دور در دقیقه نیرو تولید کند. این نیرو توسط گیربکس۶ سرعته به چرخ‌ها منتقل می‌شود. حداکثر سرعت بی وای دی S6 ۱۸۵ کیلومتر بر ساعت است. برای پیمودن هر صد کیلومتر این خودرو به صورت ترکیبی به ۱۰ لیتر سوخت نیاز دارد. در شهر این عدد به ۱۲ لیتر می‌رسد. با استفاده از سیستم ECO این خودرو می‌توانید مصرف سوخت را بهینه‌تر کنید. در ۱۳.۵ ثانیه می‌توانید از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسید. شتاب این خودرو در برابر سدان‌ها ناامید کننده، اما در مقایسه با رقبا بسیار بهتر است. هندلینگ خوب بی‌وای‌دی S6  را باز هم مطلوب‌تر از رقبا می‌کند. فقط در سرعت بالا صدای موتور داخل کابین شنیده می‌شود و موتور در بیشتر اوقات کم صدا عمل می‌کند. شاید این یک خودروی آفرود واقعی نباشد، اما فنربندی آن ضعیف نیست.

آپشن‌های رفاهی و ایمنی

این خودروی چینی از نظر تعدد آپشن‌ها در شرایط خوبی قرار دارد. لیست برخی از امکانات آن عبارتند از: ۶ کیسه هوا، ترمز ضد قفل ABS، سیستم توزیع نیروی ترمز EBD، ترمز هوشمند BOS، کروز کنترل، مسیریاب سازگار با ایران، مانیتور لمسی، دکمه‌های کنترلی مدیا روی فرمان، صندلی برقی راننده، حالت بهینه ساز مصرف سوخت، هشدار دنده‌ی ایمنی برای باز بودن درب‌ها و بسته نبودن کمربند ایمنی، ۶ سنسور پارک عقب و جلو، کی‌لس، استارت دکمه‌ای، دوربین عقب، دوربین جانبی، سانروف، کمربند ایمنی سه نقطه‌ای، صفحه کیلومتر تغییر رنگ دهنده، چراغ روز، چراغ جلو اتوماتیک، ایموبیلایزر، سیستم ضد سرقت، تهویه مطبوع اتوماتیک، ۹ بلندگو و … . این خودرو ۵ ستاره‌ی ایمنی از موسسه‌ی ایمنی سنجی یورو انکپ دارد. به نظر می‌رسد با توجه به این لیست بلند بالای رفاهی و امنیتی فروش بی وای دی S6 پس از مدتی از معروف شدن آن در بازار ایران افزایش یابد.

در دیوار به قیمت خوب بخرید

این خودرو تنها در یک تیپ فول آپشن در بازار ایران عرضه می‌شود. می‌توانید از طریق شرکت وارد کننده برای خرید بی وای دی S6 صفر به صورت شرایطی اقدام کنید و یا حواله‌ی آن را بخرید. اگر مدل‌های کار کرده را می‌خواهید سری به سایت دیوار بزنید. یک دستگاه بی وای دی S6 مدل سال ۱۳۹۶ سفید رنگ با کارکرد ۲۷ هزار کیلومتر به قیمت ۱۷۵ میلیون تومان آگهی شده است. در حال حاضر مدل‌های صفر بالای ۲۰۰ میلیون در بازار ایران فروخته می‌شوند و معمولا افت قیمت آنها در زمان فروش زیاد است.

 

منبع  : ویرلن

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.