بهترین روانشناس و روانپزشک در تهران

1

رپورتاژ

یک روان‌شناس و کلینیک روان‌شناسی خوب، چه ویژگی‌هایی دارد؟

در کشور ما، افراد زیادی هستند که نیازمند مراجعه به روانشناس هستند و برای آن‌ که بتوانند نتیجه بگیرند، به دنبال بهترین کلینیک روانشناسی می‌گردند!

مسئله مهم این است که چنین افرادی نمی‌دانند یک کلینیک روانشناسی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد و تنها به نام روانشناسانی که از اطرافیان خود می‌شوند، توجه می‌کنند.

اما گاهی ممکن است اطرافیان شما نتیجه گرفته باشند اما آن روانشناس توانایی حل مشکل شما را نداشته باشد که در این صورت نه تنها به شما کمک نمی‌کند، بلکه با درمان اشتباه مشکلاتی را هم برایتان بوجود می‌آورد.

برای آن که بتوانید یک کلینیک روانشناسی خوب را پیدا کنید، ابتدا باید ویژگی‌های بهترین روانشناسان را بشناسید و سپس به دنبال یک کلینیک روانشناسی خوب باشد!

در این مقاله قصد داریم به بررسی ویژگی‌های یک روانشناس خوب بپردازیم تا با انتخاب یک روانشناس خوب بتوانید مشکل خود را حل کنید.

ویژگی‌های روانشناس و کلینیک روانشناسی خوب چیست؟

یک روانشناس خوب باید ویژگی‌هایی داشته باشد که بتواند به مشکل شما کمک کند!

اگر روانشناس شما، ۸ ویژگی زیر را باهم داشته باشد، می‌تواند مشکل شما را رفع کند اما اگر ویژگی‌های ذکر شده را نداشته باشد، احتمالاً نمی‌تواند مشکل شما را برطرف کند. این ۸ ویژگی‌ عبارتند از:

 1. بهترین روانشناس، بهترین شنونده است!

هنگامی که بیماران به روانشناس مراجعه می‌کنند، باید مشکل خود را به پزشک بگوید؛ بنابراین روانشناس شما باید شنونده خوبی باشد و مشکل شما را با دقت گوش کند!

اگر روانشناس شما شنونده خوبی نباشد، درک درستی از بیماری شما نخواهد داشت و مراحل درمان هم به درستی صورت نمی‌گیرد.

 1. بهترین روانشناس، ارتباط خوب و عمیقی با افراد برقرار می‌کند!

بیماران روحی هنگامی به روانشناس مراجعه می‌کنند که نتوانند با اطرافیان درباره بیماری خود صحبت کنند!

بنابراین انتظار دارند تا روانشناس آن‌ها بتواند ارتباط عمیقی با آن‌ها بگیرد و سپس به درمان بیماری آن‌ها بپردازد.

اگر روانشناس بتواند ارتباط خوب و عمیقی با بیمار برقرار کند، مراحل درمان به درستی و با سرعت ادامه پیدا می‌کند اما اگر ارتباط پزشک با بیمار خوب نباشد، بیمار هم نمی‌تواند مشکل خود را به درستی به روانشناس منتقل کند و درمان به درستی انجام نمی‌شود.

 1. بهترین روانشناس، قابل اعتماد است!

روانشناس خوب کسی است که بتوانید به اون اعتماد کنید؛ بسیاری از افراد از این که بخواهند مشکل خود را به سایر افراد، حتی روانشناس خود، بگویند ترس دارند.

بنابراین روانشناس شما باید آنقدر قابل اعتماد باشد که حتی کوچک‌ترین رازهای خود را بتوانید به آن‌ها بگویید!

این مورد بستگی به نوع و کیفیت ارتباط روانشناس با بیمار دارد که به مورد ۲ مربوط می‌شود.

 1. بهترین روانشناس، به درمان بیماران امید دارد!

برخی روانشناسان در جلسه اول شما را از درمان ناامید می‌کنند و خوشان هم به درمان بیماری شما اعتقادی ندارند!

این روانشناسان توانایی پایینی دارند و نمی‌توانند در زمینه بهبود بیماری به شما کمک کنند.

 1. بهترین روانشناس، به جای ارائه راه‌کار مستقیم به شما آموزش درمان بیماری را می‌دهد!

روانشناس‌های خوب به جای آن که بخواهند به شما بگویید چه کاری انجام دهید، به شما آموزش می‌دهند که چگونه بیماری خود را درمان کنید!

در واقع این دسته از روانشناس‌ها می‌خواهند بیماری شما را برای همیشه (نه برای مدت زمان محدود) درمان کنند.

این روانشناس‌ها تجربه و توانایی بسیار بالایی در درمان بیماری و همچنین آموزش به افراد دارند و گزینه خوبی برای درمان بیماری‌های روانی محسوب می‌شوند.

 1. بهترین روانشناس، به سادگی به شما اطلاعات می‌دهد!

روانشناس‌های خوب کسانی هستند که مشکل شما را به زبانی ساده به شما می‌گویند و از سخنان پیچیده دوری می‌کنند!

این دسته از پزشکان می‌دانند که افراد در زمینه روانشناسی و حتی بیماری خود اطلاعات کمی دارند و باید به ساده‌ترین حالت ممکن با افراد سخن بگویند.

 1. بهترین روانشناس، به فرهنگ و اعتقادات قومی شما احترام می‌گذارد!

هر فردی که به کلینیک روانشناسی مراجعه می‌کند، اعتقادات قومی و فرهنگ‌های خود را دارد و بهترین روانشناس‌ها می‌دانند که نباید به اعتقادات آن‌ها به احترامی کنند!

زیرا این عمل ممکن است در بیماری فرد تاثیر بگذارد و آن فرد حتی نتواند به روانشناس خود اعتماد کند.

 1. بهترین روانشناس، از مشکلات شخصی خود سخن نمی‌گوید!

بهترین روانشناس کسی است که تمام زمان ویزیت بیمار را به بیماری آن فرد اختصاص می‌دهد؛ برخی از روانشناسان از مشکلات شخصی خود یا حتی سایر بیماران سخن می‌گویند که تنها باعث اتلاف زمان می‌شود.

به دنبال یک کلینیک روانشناسی باشید که پزشک در آن به بیمار توجه زیادی دارد و تمام وقت را صرف شناسایی بیماری و درمان بیمار می‌کند.

اگر یک روانشناس این ویژگی‌ها را داشته باشد، می‌توانید او را به عنوان بهترین روانشناس بشناسید و مراحل درمان را به کمک آن پزشک آغاز کنید.

در ادامه به بررسی بهترین روانشناس تهران می‌پردازیم.

بهترین روانشناس در تهران چه کسانی هستند؟

اگر به دنبال کلینیک روانشناسی در تهران هستید، باید به دنبال فردی باشد که ویژگی‌های بالا را داشته باشد.

در واقع بهترین روانشناس در تهران کسی است که بتواند مشکل شما را خوبی درک کند و در جهت درمان آن، به شما کمک کند.

بهترین روانشناس در تهران مناسب کسانی است که در تهران سکونت دارند اما با این حال، افراد زیادی از دیگر شهرهای ایران به بهترین روانشناس در تهران مراجعه می‌کنند تا بتوانند مشکل خود را رفع کنند.

همچنین اگر ساکن غرب تهران هستید، احتمالاً بخواهید با بهترین روانشناس در غرب تهران آشنا شوید!

اگر به دنبال بهترین روانشناس در غرب تهران هستید، باید بدانید که تعداد زیادی از بهترین روانشناس‌های تهران، در غرب تهران کلینیک دارند.

بیماران چه زمانی نیاز به روانپزشک دارند؟

برخی از بیماران پس از مراجعه به روانشناس، متوجه می‌شوند که نیاز به داروهای روان‌پزشکی دارند و مسئله مهم این است که بتوانند روان‌پزشک‌های خوبی پیدا کنند.

اگر ساکن تهران هستید، باید به دنبال روان‌پزشک در تهران باشید تا بتوانید مراحل درمان را به خوبی طی کنید.

پس از پیدا کردن بهترین روان‌پزشک در تهران باید داروهای روان‌پزشکی را بشناسید که این مرحله به کمک روان‌پزشک انجام می‌شود.

با استفاده از داروهای روان‌پزشکی که به کمک بهترین روان‌پزشک در تهران تجویز می‌شود، می‌توانید مراحل درمان را سرعت ببخشید.

اگر نیاز به روانشناس یا روانپزشک دارید می توانید به کلینیک اعصاب و روان هیربد مراجعه کنید .

نشانی :سعادت آباد، بلوار دریا، بین خیابان شفق و مطهری جنوبی، پلاک ۱۰۶، ساختمان ساحل، طبقه سوم

تلفن:
۰۲۱ ۸۶ ۱۲۷ ۱۲۶
۰۲۱ ۸۶ ۱۲۷ ۱۵۷

 
1 نظر
 1. ممد می گوید

  یه دوستی داشتم مدت زیادی میرفت پیش یه روان پزشک نسبتا گرون قیمت و معروف، یه بار در مورد محتوای جلساتشون ازش پرسیدم، گفت اوایل فقط در مورد هر موضوعی که اذیتش میکرده و… صحبت میکرده و در آخر جلسه، روانپزشک یه سری صحبت ها در مورد ریشه اون مشکل در کودکیش و… میکرده ولی بعد از یه مدت که یخشون آب شده بخشی ار محتوای جلسه این بوده که خانوم دکتر بیمارهاش رو به دوستم نشون میداده و میگفته اون خانوم رو میبینی با شوهرش اومده و اونجا نشستن؟ اون پنج بار به شوهرش خیانت کرده و اون یکی مراجعه کننده رو میبینی اون فلان کار رو کرده و…!
  یه دوست دیگه ای داشتم، دوستش یه خانوم مشاور بود که توی یه موسسه مشاوره کار میکرد، اولا تمام حرف هایی رو که مراجعینش بهش میزدن رو با تمام جزئیات و آب و تاب برای همه تعریف میکرد و حتی اسم و مشخصات طرف رو هم میگفت! دوما میگفت تهش تنها کاری که میکنیم اینه که به طرف بگیم توکلت رو بکن به خدا و ایمانت رو قوی کن و از این جور چیزا!
  سه چهار نفر رو هم میشناسم که انواع و اقسام مشاور و روانشناس و روانپزشک و آزمایش و قرص و روش های درمانی رو تجربه کردن و در نهایت نتیجه این شد که مشکل کوچیکشون به تعداد زیادی مشکل بزرگ تبدیل شد!
  هیچ کدومشون هم نرفتن توی زیر پله دنبال پزشک بگردن، همشون رفتن سراغ پزشک های مجوز دار و نسبتا گرون قیمت و معروف، جالب اینجاست که توی این بازار مکاره همه ادعای بهترین بودن رو دارن و ادعا میکنن بقیه کارشون درست نیست، شخصا به این نتیجه رسیدم که مشکلات روانی درمان درست و حسابی ندارن و با مراجعه به پزشک فقط مشکلات آدم بیشتر میشه و شاید اگر آدم با رفتگر شهرداری یا یه معتاد کارتن خواب یا یه دزد درد دل کنه اسرارش محفوظ تر باشه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.