با کمک هوش مصنوعی سامسونگ، یک عکس ساده بدهید و عکس در حال سخنرانی و صحبت تحویل بگیرید!

0

محققان مرکز هوش مصنوعی سامسونگ در شهر مسکو، یک سیستم جدید برای تبدیل تصاویر چهره یک فرد به ویدیوهایی از سخنرانی او طراحی کردند.

براساس این مطالعه، سیستم جدید هوش مصنوعی می‌تواند نشانه‌هایی مجازی از صحبت و مکالمه یک فرد را روی تصویر منبع و اولیه اعمال کند تا تصاویر نهایی فردی در حال سخنرانی را نشان دهند.

در حقیقت، این سیستم می‌تواند با تغییراتی در عکس اولیه و منبع که چهره یک فرد را نشان می‌دهد؛ چهره‌ای در مقصد ولی در حال صحبت و سخنرانی بسازد.

سامسونگ می‌گوید چنین قابلیتی بسیار کاربردی است. در تله‌کنفرانس‌ها، ویدیوکنفرانس‌ها، بازی‌های چند نفره، نرم‌افزارهای کاربردی و شاخه‌هایی از صنعت می‌توان این ظرفیت را استفاده کرد.

لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

سیستم هوش مصنوعی جدید سامسونگ با فناوری deepfake متفاوت است. سامسونگ از مدل‌سازی سه بعدی برای ایجاد یک چهره جدید استفاده نمی‌کند و فقط به یک عکس چهره دو بعدی برای شروع نیاز دارد.

سامسونگ می‌گوید اگر این سیستم بتواند ۳۲ عکس منبع برای ایجاد مدل استفاده کند؛ قادر خواهد بود تا یک مدل کاملا مبتنی بر واقعیت و شخصی‌سازی‌شده بسازد.

سیستمی بدون خطر برای پلتفرم‌های تولید محتوا

فناوری ویدیوهای deepfake کنونی یک محدودیت بزرگ دارد. این فناوری باید به مجموعه‌‌ گسترده‌ و بانک اطلاعاتی از ویدیوهایی یک فرد دسترسی داشته باشد تا براساس آن‌ها بتواند یک سخنرانی و صحبت با نما و ظاهری متفاوت ایجاد کند.

اما سیستم هوش مصنوعی سامسونگ به این اندازه منبع و ویدیوی نمونه نیازی نداشته و فقط کافی است یک عکس چهره در دسترس باشد. به همین دلیل، این سیستم می‌تواند چهره‌های مشهور تاریخی یا هنری و دانشمندان قدیمی را در حال سخنرانی نشان دهد.

سامسونگ می‌گوید این سیستم می‌تواند برخی نشانه‌های برجسته چهره را در عکس‌ مقصد شناسایی و به یک مدل چهره نزدیک به واقعیت تبدیل می‌کند. بعد، شبکه‌ generative adversarial می‌تواند مدل‌های مختلف چهره‌های ساخته شده را با هم مقایسه کند تا مشخص شود کدام مدل واقعی‌تر است.

با فیلتر مدل‌های مختلف ایجاد شده، می‌تواند به یک مدل نهایی برای ساختن دنباله‌ای از ویدیوها رسید.

فیلم‌های deepfake به یکی از معضلات و نگرانی عمده قانون‌گذاران در کشورهای مختلفی تبدیل شدند اما سامسونگ می‌گوید هوش مصنوعی نمی‌تواند تهدیدی برای افراد یا ویدیوهای واقعی ایجاد کند.

فیسبوک در حال توسعه سیستمی مبتنی بر یادگیری ماشینی برای شناسایی عکس‌ها و ویدیوهایی جعلی و حذف آن‌ها از روی پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی است.

منبع

   

پستهای اخیر

۴ دماسنج برای اندازه‌گیری دما و رطوبت محیط با آیفون

اگر شما نیاز به اندازه‌گیری و نظارت بر دمای خانه و محل کار دارید؛ مثلا برای گیاهان خاص یا حیوانات خانگی که باید در دمای خاصی نگهداری کنند؛ می‌توانید از راه‌کارهای مبتنی بر آیفون استفاده کنید که البته رایگان هم نیست. برای بررسی دقیق دمای…

دنیایی که وراج‌ها و فک‌زنی را دوست دارد! این مرد برنامه‌ریزی کرده که سال‌ها تک و تنها لایواستریم کند…

در دنیای عجیبی زندگی می‌کنیم که متن و مفهوم در حال از دست معنی خود است و در عوض جنجال و ساعت‌های حرف زدن و گرفتن وقت مخاطب، ارزش پیدا می‌کند. برخی‌ها هنوز نمی‌خواهند این واقعیت را قبول کنند، برخی هم به سرعت از تغییر سلیقه و گرایش‌های…

چرا از بهترین اپلیکیشن اندروید و iOS برای ایجاد عادت‌های روزانه بهتر و پیگری وضعیت سلامتی استفاده…

اگر در اندروید و iOS دنبال یک اپلیکیشن انگیزشی روزانه و ردگیری عادت‌ها یا خودمراقبتی بگردید؛ احتمالا هیجان‌انگیزتر از اپلیکیشن Fabulous نخواهید یافت. بهترین اپلیکیشن سال گوگل پلی در دسته Health & Fitness، برنده جایزه بهترین طراحی…

درگذشت بنیان‌گذار ادوبی، خالق PDF و بسیاری از نرم‌افزارهای مهم دنیای فناوری

چارلز گسچه (Charles Geschke) بنیان‌گذار شرکت ادوبی و فردی که در خلق فرمت PDF کمک‌های زیادی کرده بود؛ در سن ۸۱ سالگی، روز ۲۷ فروردین ماه درگذشت. مدیرعامل شرکت ادوبی در یک نامه به کارمندان این شرکت؛ درگذشت «چارلز گسچه» را ضایعه بزرگی برای…

بهترین و بدترین محصولات اپل از نظر قابلیت تعمیرپذیری (جدول رتبه‌بندی آیفون‌ها و مک‌بوک‌ها)

اکنون می‌توانید امتیازهای قابلیت تعمیر گوشی‌ها و لپ‌تاپ‌ها اپل را به طور رسمی در سایت این شرکت مشاهده کنید. هرچند هنوز هم دارای ابهاماتی هستند و چون خود اپل گزارش داده، چندان قابل اعتماد نیستند و مرموز به نظر می‌رسند. قانون جدید دولت…

نکات جالبی در مورد استیو جابز در کتاب تازه «ناز بهشتی»- یکی از بخش‌های جالب کتاب: استیو جابز هیچ وقت…

دو سه هفته‌ای که خبر انتشار یک کتاب جدید در مورد استیو جابز، داغ شده. اسم این کتاب Pause. Breathe. Choose.: Become the CEO of Your Well-Being است. این کتاب را ناز بهشتی نوشته که فعلا بیشتر به عنوان مربی مدیریت ذهن و خودیاری برای کسب…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.