عکس بدهید و نقاشی بگیرید: این الگوریتم عکس‌ها را تبدیل به نقاشی‌هایی به سبک ونگوک تا پیکاسو می‌کند!

5

فرانک مجیدی: گروهی از محققان دانشگاه توبینگن آلمان، الگوریتمی ساخته‌اند که می‌تواند از هر عکسی، تصاویری مانند نقاشی استادان بزرگ نقاشی به وجود بیاورد. این الگوریتم‌ها که با عنوان «یادگیری عمیق» نامیده می‌شوند، پیش از این کاربردهایی مانند فرآیند تشخیص عکس توسط گوگل یا در اپلیکیشن‌های دیگر داشتند. محققین در مقاله‌ی خود نوشته‌اند: «سیستم از بازنمایی‌های عصبی برای جداسازی و ترکیب محتوا و سبک تصاویر دلخواه استفاده می‌کند و در نهایت الگوریتمی عصبی را ایجاد می‌کند که قادر است تصاویر هنرمندانه‌ای خلق نماید. ما سیستمی مصنوعی بر اساس شبکه‌ی عصبی ادراکی عمیق معرفی می‌کنیم که باعث ایجاد تصاویر هنری با کیفیت بالا می‌شود.» در ادامه‌ی این پست، حاصل تحقیقات آن‌ها و میزان موفقیت این سیستم را روی عکس‌های مختلف مشاهده می‌کنیم.

computer-deep-learning-algorithm-painting-masters-12

computer-deep-learning-algorithm-painting-masters-6

computer-deep-learning-algorithm-painting-masters-7

منبع


   
5 نظرات
 1. فرهاد می گوید

  سلام. اسم این اپلیکیشن چیه؟

 2. مصطفی9 می گوید

  سلام. یه جوری تیتر زدی که من فقط دنبال لینک سایتش بودم. خب درسته؟ نامردی نیست؟ والا برا سایت شما احترام قائل م. عجیب بود.

  “عکس بدهید و نقاشی بگیرید”

 3. شهاب الدین می گوید

  پیاده سازی تفکر و خلق خلاقیت برای یک کامپیوتر چیزی هست که اصلا متوجه نمی شم و هروقت چیزی در این باره میبینم و میشنوم شگفت زده میشم. دنیا خیلی داره جالب میشه و من دارم کم کم به نسل حیران و گیج در میان انبوه اختراعات و اکتشافات میپیوندم که حتی توانایی استفاده از فناوری ها رو ندارند.

 4. فرحان می گوید

  اگر چه دیدن این طور چیزا باعث حیرت آدم میشه، اما نباید یادمو بره که هدف هنر یا هر اتفاقی که از فیلتر ذهن یک انسان گذشته و نمود بیرونی داشته تحیر نیست بلکه تاثره،‌ یعنی تاثیر گذاری

 5. مهدی می گوید

  قابل توجه کاربران عادی و متخصصین کامپیوتر!
  با کامپیوتر کارهای زیادی به غیر از بازی و کارهای پیش پا افتاده هم میشه انجام داد…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.