فروش قارچ گانودرما لوسیدوم (Ganoderma lucidum)

0

رپورتاژ

قارچ گانودرما

ساپروفیتی از تیره گانودرماتاسه می­باشد. در بین قارچ­های مختلف این تیره گانودرما لوسیدوم جز دسته قارچ­های آسیای شرقی است که از گذشته بسیار مورد توجه بوده است. این قارچ در شرایط گرم و مرطوب آسیا قابلیت رشد دارد. در کشور چین به لینگ­زی معروف است. در زبان چینی نام لینگ­زی نشان دهنده ترکیبی از قدرت معنوی و جوهر جاودانگی می­باشد و بعنوان گیاه دارای توانایی معنوی، سمبل موفقیت، رفاه، قدرت الهی و طول عمر می­باشد.

گونه­های مختلف قارچ گانودرما در سراسر جهان یافت می­شوند. تقسیم بندی گونه­های مختلف بر اساس ویژگی­هایی مانند شکل و رنگ (قرمز، سیاه، سبز/آبی، سفید، زرد و بنفش) کلاهک، ویژگی میزبان و منشا جغرافیایی صورت می­گیرد. از آنجائیکه ویژگی­های مورفولوژیکی ممکن است تحت تاثیر شرایط محیطی تغییر کند، رده بندی بر اساس صفات مورفولوژیکی خیلی روش مناسبی نمی­باشد. بهترین و مطمئن­ترین راه برای رده بندی گونه­های مختلف گانودرما شکل و اندازه اسپور می­باشد. بعلاوه رده بندی از طریق خصوصیات ژنتیکی، بیوشیمیایی و مولکولی نیز امکانپذیر می­باشد.

خواص قارچ گانودرما

قارچ گانودرما سال­های طولانی در طب سنتی مورد استفاده قرار می­گرفت. مولکول­های مختلف موجود در این قارچ شامل تری تروپنوئیدها، پلی­ساکاریدها و پپتیدوگلیکان­ها می­باشند که نقش مهمی را در ایجاد اثرات مفید این قارچ بر سلامتی بازی می­کنند.

  • تیروترپنوئیدها ترکیباتی تلخ مزه هستند که دارای خواص ضد ویروسی، ضد تورم، سم زدایی، مقابله با کلسترول و جلوگیری از تجمع پلاکت­ها هستند.
  • پلی­ساکارید­های مختلفی در این قارچ شناسایی شده است که این پلی ساکاریدها دارای خواص ضد باکتریایی، ضد ویروسی و محافظت کنندگی در برابر اشعه را دارند. پلی ساکاریدهای کتیوسان و کتیین موجود در دیواره سلولی این قارچ می­تواند بعنوان تنظیم کننده عمل کبد، روده و کلیه عمل نماید. پروتئین­هایی به این پلی ساکاریدها متصل اند که در ایجاد خواص ضد دیابتی و ضد تومور بودن این قارچ نقش دارند.
  • پپتیدوگلیکان ها مهمترین پروتئین­های جدا شده از این قارچ می­باشد که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می­کنند و دارای خواص ضد ویروسی­اند برای مثال می­تواند از رشد و فعالیت ویروس تبخال جلوگیری کند.

این قارچ می­تواند بصورت تازه خوری، خشک شده، پودر و عصاره مورد استفاده قرار گیرد. که اثرات هر سه صورت ذکر شده بر روی سلول های انسانی و حیوانات مورد مطالعه قرار گرفت. از جمله فواید مهم این قارچ می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تقویت سیستم ایمنی

یکی از مهمترین اثرات قارچ گانودرما تقویت سیستم ایمنی می­باشد. بررسی اثر قارچ بر روی بیماران سرطانی نشان داد که این قارچ می­تواند با تقویت فعالیت نوعی از سلول­های گلبول سفید، که سلول­های کشنده طبیعی نامیده می­شوند، به تقویت سیستم ایمنی بدن و مقابله با سلولهای سرطانی کمک کند. اثرات مثبت استفاد از قارچ گانودرما در مقابله با انواع مختلف سرطان شامل سرطان روده بزرگ، سرطان پستان و سرطان پروستات  به اثبات رسیده است.

در یک مطالعه حدود ۵۹ درصد بیماران بهبود یافته از سرطان پستان، از قارچ گانودرما استفاده کرده بودند که منجر به مرگ سلولهای سرطانی در آن­ها و بهبودشان گردید.

همچنین محققان دریافتند که این قارچ با تحت تاثیر قرار دادن هورمون تسترون می­تواند در بهبود و درمان سرطان پروستات موثر باشد.

گزارشات مختلف حاکی از آن است که این قارچ تعداد و حجم تومور را در سرطان روده بزرگ کاهش می دهد.

  • رفع خستگی و افسردگی

برخی مطالعات نشان می دهد که قارچ گانودرما می تواند موجب کاهش اضطراب و افسردگی و همچنین بهبود کیفیت زندگی بویژه در افراد مبتلا به بیماری های خاص گردد.

 

  • سایر فواید

علاوه بر اثرات مثبت این قارچ بر روی سیستم ایمنی و بهبود کیفیت زندگی، تحقیقات نشان می دهد قارچ گانودرما می تواند باعث کاهش کلسترول، کاهش قند خون، پیشگیری از بیماری­های کبدی، از بین بردن علائم زخم معده، کاهش استرس، پیشگیری از عفونت­های ویروسی، جلوگیری از رشد ویروس HIV-I، درمان علائم آسم، برونشیت و سایر بیماری­های مربوط به ریه گردد. همچنین این قارچ دارای خواص آنتی هیستامینی و آنتی اکسیدانی نیز می­باشد. همچنین قارچ گانودرما با داشتن خواص آنتی اکسیدانی می­تواند بدن را در برابر صدمات رادیکال های آزاد ایمن کند.

فروش قارچ گانودرما

ایران گانودرما با تولید ماهانه بیش از ۳۰۰ کیلو گرم قارچ گانودرما جز بزرگترین پرورش دهندگان قارچ گانودرما در ایران می­باشد.

خرید قارچ گانودرما

شما می توانید از طریق شماره­تماس­های ۰۹۱۲۰۴۶۹۶۲۲-۰۲۶۳۲۸۱۲۶۱۵ یا بصورت آنلاین سفارش خود را ثبت نمایید. سفارش مورد نظر شما در همان روز بلافاصله بعد از ثبت سفارش از طریق پست پیشتاز برای شما ارسال می­گردد و طی۱ الی ۳ روز کاری بسته سفارشی به دست شما می­رسد.

 

قیمت قارچ گانودرما

لازم به ذکر است هر بسته قارچ گانودرما حاوی ۱۰۰ گرم قارچ خشک شده گانودرما به قیمت ۱۵۰ هزار تومان می باشد.


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.