اولین کامپیوتر قابل حمل جهان با سیستم خنک‌کننده مایع و رنگ‌پردازی RGB

0

شرکت ZADAK در نمایشگاه کامپیوتکس ۲۰۱۹ از جدیدترین محصولات خود رونمایی کرد. کیس‌های پی‌سی MOAB و MOAB II اولین کامپیوترهای قابل حملی در جهان هستند که از سیستم خنک‌کنندگی و رنگ‌آمیزی RGB در تمام بخش‌های خود سود می‌برند.

شرکت ZADAK در سال ۲۰۱۵ و توسط گروهی از طراحان و متخصصان کامپیوترهای خاص منظوره راه‌اندازی شد. کار این گروه طراحی و ساخت کامپیوترهای گیمینگ و سیستم‌های سفارشی شده است. اکنون، شرکت ZADAK زیرمجموعه برند Apacer فعالیت می‌کند و غالب محصولات آن‌ها مبتنی بر سیستم خنک‌کننده مایع هستند.

اما محصولات جدید این شرکت در دنیا بی‌نظیر و یکتا است. تصور کنید یک پی‌سی جمع‌وجور و قابل حمل داشته باشید که از سیستم خنک‌کننده سود می‌برد ولی با هر پردازنده دسکتاپ در دنیا و همین‌طور مادربوردهای Mini-ITX سازگاری دارد.

کیس‌های MOAB و MOAB II طوری ساخته شده‌اند که از انعطاف‌پذیری بالایی برخوداراند. کاربر می‌تواند سیستم خنک‌کنندگی مایع را از روی پردازنده کامپیوتر بردارد تا از چیپ‌ست‌های مختلفی استفاده کند.

تنها محدودیت این کامپیوترها در بخش کارت گرافیک است. چون طوری طراحی و پیکربندی شدند که فقط با معماری کارت گرافیک‌های شرکت انویدیا سازگاری دارند.

مادر همه بمب‌ها

کامپیوترهای آبی شرکت ZADAK برای مصارف گیمینگ ساخته شده‌اند و مانند غالب محصولات گیمینگ بازار از رنگ‌آمیزی RGB در بیشتر قسمت‌ها از جمله پردازنده، ماژول‌های رم، کارت گرافیک و پنل جلویی سود می‌برند تا جلوه زیباتری به این کامپیوترها بدهند.

کیس‌های MOAB طوری طراحی شدند که کاربر به تمام قسمت‌ها و قطعات دسترسی دارد و به راحتی می‌تواند سیستم خنک‌کننده، کارت گرافیک، رم‌ها و قطعات دیگر را وصل یا حذف کند. در جلوی این کامپیوتر هم یک صفحه‌نمایش دیجیتالی قرار دارد که درجه آب سیستم خنک‌کننده مایع را نشان می‌دهد.

این کامپیوترها را در هر جایی نمی‌توان سفارش داد و قیمت مشخصی ندارند. شرکت ZADAK اعلام کرده است فعلا فقط به سفارش‌های منطقه آسیا پاسخ می‌دهد و برحسب پیکربندی و سفارش مشتری قیمت نهایی مشخص می‌شود. هزینه تمام شده هر کامپیوتر به قطعات مورد استفاده در آن بستگی دارد.

در انتها، شاید برایتان سوال شده باشد که MOAB مخفف چیست. شرکت ZADAK این نام را از سلاح‌های فوق پیشرفته جنگی Mother of all Bombs الهام گرفته است.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.