وضع خراب اقتصاد ترکیه به نسبت ایران

0

رپورتاژ

شاید با خود تصور کنید که کشور ترکیه از نظر اقتصادی تا حد زیادی بهتر از ایران می باشد، اما باید بدانید که در سال اخیر بحران اقتصادی در ترکیه به اوج خود رسیده است، در این مقاله قصد داریم وضع خراب اقتصاد ترکیه به نسبت ایران را مورد بررسی قرار دهیم، چنانچه از علاقمندان به کسب اطلاعات در این زمینه هستید در ادامه با لحظه آخر همراه باشید.

در ابتدای سال ۲۰۱۸ دولت ترکیه با کاهش قیمت لیر ترکیه در برابر سایر ارز های خارجی مواجه شد و این امر در واقع شروع بحران اقتصادی در این کشور بود، لازم است بدانید که کاهش نرخ ارز ترکیه به گونه ای بود که هیچ یک از اقدامات بانک مرکزی این کشور موثر واقع نشد.
دولت ترکیه معتقد است که هیچگونه بحران اقتصادی ملت و دولت این کشور را تهدید نمی کند، اما کاهش ارزش لیر، نمایانگر وضع خراب اقتصاد این کشور می باشد، به گفته کارشناسان اقتصادی دولت ترکیه در سال ۲۰۱۷ میلادی حدود ۶۲ میلیارد لیر کسری بودجه داشته و جالب است بدانید که مقدای کسری بودجه تا پایان سال ۲۰۱۸ به ۶۵ میلیارد لیر نیز خواهد رسید. برای کسب اطلاع بیشتر از قیمت ها و هزینه های سفر با تور های خارجی و ارزان ترین تور آنتالیا می توانید ما را در وبسایت لحظه آخری دنبال کنید.

علت اصلی وضع خراب اقتصاد ترکیه به نسبت ایران، حملات تروریستی و عملیات خرابکارانه ای است که در سال ها اخیر در این کشور اتفاق می افتد، در پی این نا امنی ها دولت ترکیه به اجبار بودجه بسیاری را به تجهیز و تقویت نیرو های نظامی کشور اختصاص می دهد، از طرفی نا امنی های موجود در این کشور پیامد های بسیاری در زمینه های سرمایه گزاری و همچنین صنعت توریسم این کشور داشته و این امر سبب کاهش میزان درآمد ترکیه شده است. برای اطلاع از هزینه سفر با تور لحظه آخری ارزان استانبول کلیک کنید

از دیگر عواملی که در اوضاع نا به سامان اقتصادی ترکیه موثر اند می توان به افزایش تعداد پناهجویان به این کشور، روابط خارجه دولت ترکیه و غیره اشاره کرد.

دولت ترکیه اقدامات بسیاری در جهت بهبود اوضاع اقتصادی کشور خود انجام داده است که برخی از آن ها عبارتند از گسترش صنعت گردشگری و جذب گردشگران تور ترکیه، گسترش صنعت سرمایه گذاری، ایجاد فرصت ها بزرگ اقتصادی برای سرمایه گزاران. تور ترکیه

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات کلی در رابطه با اوضاع نا به سامان اقتصادی در کشور ترکیه کسب کرده باشید.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.