پمپرز از اولین پوشک هوشمند دنیا رونمایی کرد: روی گوشی موبایل از خیس شدن پوشک مطلع شوید

0

شرکت پمپرز این هفته اعلام کرد خط تولید پوشک هوشمندی راه‌اندازی کرده است که امکان ردگیری وضعیت پوشک و کودک از طریق اپلیکیشن موبایل را فراهم می‌کند. والدین روی این اپ می‌توانند متوجه ادرار یا حرکت‌های روده‌ای کودک شوند.

سال گذشته، شرکت Huggies پوشک مشابه‌ای را رونمایی کرده بود که وضعیت کودک را از طریق پیام‌های متنی به مادر هشدار می‌داد.

پوشک هوشمند پمپرز با نام Lumi ابتدا در ایالات متحده و بعد در سایر کشورها عرضه می‌شود. این پوشک دارای یک سنسور فعال است که در بخش جلویی پوشک نصب شده و هیچ‌گونه مشکلی برای نوزاد ایجاد نمی‌کند.

پمپرز می‌گوید این سنسور امنیت کامل کودک را تامین کرده و تا ۱۰ روز می‌تواند اطلاعات را از پوشک ردگیری و به یک سیستم مانیتورینگ انتقال دهد. والدین می‌توانند با نصب اپلیکیشن مخصوص این پوشک، وضعیت کودک مانند رفتن به خواب، ادرار و حرکت‌های روده‌ای را ردگیری کنند.

در آینده، امکان افزوده قابلیت‌های بیشتری به این اپلیکیشن وجود دارد که البته پولی هستند و باید زیر نظر پزشک نوزاد انجام گیرند.

حفظ سلامتی بیشتر نوزاد

سال‌ها است متخصصان اطفال به دنبال شیوه‌ای هستند تا والدین به موقع متوجه خیس شدن پوشک و تعویض آن شوند یا اطلاعات بیشتری درباره وضعیت خواب و بیداری کودک و همین‌طور فعالیت‌های روده‌ای او به دست بیاورند.

خود پمپرز نوعی از پوشک به نام Swaddler را عرضه کرده است که دارای خطوط آبی رنگی است که وضعیت خیس بودن پوشک را نشان می‌دهد. والدینی که از پوشک Lumi پمپرز استفاده می‌کنند؛ دیگر نیازی ندارند دایما سراغ پوشک کودک رفته و آن را باز کنند.

پوشک در اپلیکیشن Lumi دارای سه وضعیت خشک، مرطوب و بسیار مرطوب است. این اپ به مادران هشدار می‌دهد اکنون پوشک نوزاد در چه وضعیتی است و چه زمانی باید تعویض شود.

برخی از کودکان پوستی بسیار حساس دارند و باید به موقع پوشک‌شان تعویض شود وگرنه گرفتار عوارض پوستی شده و نگرانی‌های بیشتری به وجود می‌آورند.

پوشک هوشمند نمونه دیگری از انقلاب اینترنت اشیا است که دارد وارد هر حوزه‌ای از زندگی روزانه مردم می‌شود و به آن‌ها امکان اتصال به اینترنت و دریافت اطلاعات را می‌دهد.

شاید درباره حریم خصوصی و امنیت این پوشک و اپلیکیشن مرتبط با آن هم حساسیت‌هایی وجود داشته باشد. سخنگوی پمپرز به خبرنگاران گفته است این اپ اطلاعات مختصری درباره هر کودک مانند نام، تاریخ تولد، جنسیت و آرشیو ۲۴ ساعت وضعیت کودک و پوشک می‌شود. والدین می‌توانند یک عکس هم به صورت نمادین روی این اپ آپلود کنند.

پمپرز در سایت خود برای فروش اولین پوشک‌های هوشمند Lumi نام‌نویسی می‌کند. اگر شما در ایالات متحده زندگی می‌کنید؛ می‌توانید وارد این سایت شده و برای خرید اولین پوشک هوشمند دنیا ثبت‌نام کنید.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.