آمازون رینگ در حال کار روی ویژگی است تا با یک تماس اضطراری تمام دوربین‌های نزدیک خود را فعال کند

0

سایت سی‌نت اعلام کرد براساس ایمیل‌هایی که با Amazon Ring رد و بدل کردند؛ متوجه شده این تیم در حال کار روی ویژگی جدید جذابی است.

آمازون رینگ در حال توسعه تجربه کاربری جدیدی است که می‌تواند تمام دوربین‌های رینگ نزدیک یک سیستم قفل درب Ring را فعال کند تا شروع به رکورد و استریم ویدیو با یک تماس ۹۱۱ کنند. به زبان ساده‌تر، اگر فردی با ۹۱۱ تماس بگیرد؛ به طور خودکار دوربین‌های رینگ اطراف و نزدیک او فعال شده و شروع به ضبط تصاویر و ویدیو می‌کنند.

به صورت تئوری، این رکوردهای تصویر و ویدیو می‌توانند به پلیس در تحقیقات پیرامون سارقین و دیگر خلافکاران کمک کنند.

مطابق ایمیل‌هایی که تیم توسعه Ring با سایت سی‌نت داشته است؛ صاحبان قفل‌های درب دوربین‌دار Ring باید سامانه تماس اضطاری با ۹۱۱ را برای دستگاه خود فعال کرده باشند تا بتوانند از این ویژگی بهره ببرند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

در حالی‌که تیم توسعه Ring دارند روی این ویژگی امنیتی کار می‌کنند اما به نظر می‌رسد هنوز به طور جدی در دستور کار آن‌ها و همین‌طور شرکت آمازون قرار نگرفته است چون با مشکلات جمع‌آوری اطلاعات و بحث‌های حریم خصوصی روبرو است.

نگرانی‌های حریم خصوصی

اگرچه این ویژگی می‌تواند در سرقت‌ها، قتل‌ها و خرابکاری‌ها بسیار مفید بوده و به پلیس کمک قابل توجهی کند ولی در آن روی سکه، ابزاری برای جمع‌آوری اطلاعات از مردم است و می‌تواند نگرانی‌هایی برای همسایه‌ها و شهروندان به وجود بیاورد.

امسال شرکت رینگ به طور گسترده‌ای با نیروهای امنیتی و نظامی همکاری داشته و به درخواست آن‌ها، برخی از فیلم‌ها و تصاویر شهروندان را تحویل‌شان داده است. خود این شرکت در ماه آگوست گزارش داد با بیش از ۴۰۰ نهاد و سازمان قانونی در سراسر امریکا طی یک سال اخیر همکاری کرده است.

دولت‌های محلی در ایالات متحده موافق توسعه تجهیزات امنیتی مانند محصولات رینگ هستند و حتی در برخی شهرها، یارانه‌هایی برای این موضوع اختصاص دادند تا مردم به نصب دوربین‌های قفل درب Ring اقدام کنند.

همکاری گسترده آمازون رینگ با مقامات دولتی و نظارتی باعث شده پرسش‌هایی در ذهن مردم مطرح شود و کمی نسبت به حریم خصوصی این محصولات بدبین باشند.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.