سریال تازه نگهبانان Watchmen، سریالی خوب با روایتی نو و جالب

0

اگر فیلم Watchmen را دیده‌ باشید و سپس خبر ساخته شدن سریال Watchmen را شنیده باشید، شاید تصور کنید که سریال روایت کشدار و چه بسا قالب از دست داده همان فیلم باشد.

اما در کمال شگفتی وقتی قسمت اول سریال را دیدم، متوجه شدم که با اثر قابل توجهی روبرو هستم، طوری که من را قانع می‌کند که اپیزودهای بعدی سریال را هم ببینم.

مثل فیلم، داستان سریال یک تاریخ دگرگون شده را روایت می‌کند، سریال آمریکایی را نشان می‌دهد که برنده جنگ ویتنام شده و ویتنام تبدیل به یکی از ایالت‌هایش شده.

اوباش مسلح و دسته‌های نژادپرست، در آمریکا به شدت فعال هستند. بعد از یک دوره کاهش فعالیت و در شرایطی که همه می‌پندارند که موفق به سرکوب این گروه شده‌اند، حادثه‌ای باعث می‌شود که پلیس متوجه فعال شدن دوباره آنها و تلاششان برای یک توطئه شود.

در چنین شرایطی دسته ویژه نگهبانان Watchmen اجازه مقابله با آنها را می‌یابد.

این سریال را شبکه HBO ساخته و قسمت اول آن ۹ قسمت یک ساعته است.

یکی از شخصیت‌های اصلی این سریال آنجلا آبار با بازی رجینا کینگ است. اما بی‌شک مشهورترین ستاره این سریال جریمی آیرونز است.

امتیاز imdb این سریال ۷.۳ است که نمره قابل قبولی است. به هر حال وقتی پای دیمون لیندلوف -تهیه‌کننده سریال لاست و Leftovers -در کار باشد، باید چنین انتظاری هم داشت.

یک طورهایی شاید موفقیت سریال در این باشد که به جای اینکه روی وجه منبع کامیک بوکی داستان تمرکز کرده باشد و همچون فیلم زاک اسنایدر ، پر از خشونت باشد، تلاش کرده که به داستان ژرفا بدهد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.