مدل سه بعدی طراحی آیفون ۱۲ پرو مکس بر اساس شنیده‌ها: باز هم خبری از تغییرات ظاهری هیجان‌انگیز نیست! فقط ارتقاهای فنی

0

به نظر می‌ٰسد اپل ماه‌های بدی را پشت سر می‌گذارد.

در نسخه iOS 13.3 دو نقص امنیتی یافت شده است که باید سریعا برطرف شوند. درباره آیفون‌های ۱۱ هم مشخص شده به طور مرتب در حال چک کردن اطلاعات مکانی کاربران است.

حالا در جدیدترین دردسر اپل، یک سایت ژاپنی مدل سه‌بعدی آیفون ۱۲ پرو مکس را را در اینترنت منتشر کرده است. خبری که باعث ناامیدی کاربران آیفون شده چون این گوشی جدید از همان زبان و هسته طراحی آیفون X پیروی می‌کند.

سایت ژاپنی Macotakara چندان شناخته شده و معتبر نیست ولی یک عملکرد مثبت در جریان فاش کردن حذف جک هدفون از آیفون ۷ دارد. اکنون، این سایت مدل اصطلاحا mockup پرینت سه بعدی آیفون ۱۲ پرو مکس را فاش ساخته است.

شباهت بیش از حد

براساس این مدل سه بعدی، تنها ظاهر و طراحی بیرونی آیفون ۱۲ پرو مکس نیست که تغییرات چندانی نکرده است؛ بلکه شاهد شباهت‌های ابعادی هم هستیم. آیفون جدید هنوز دارای یک صفحه‌نمایش ۶.۵ اینچ است در حالی‌که انتظار می‌رفت نمایشگر بزرگ‌تری برای آن استفاده شود.

شایعات پیشین هم این موضوع را تایید کردند که صفحه‌نمایش آیفون ۱۲ پرو مکس هم‌اندازه آیفون ۱۰ است و اختلاف بسیار کمی میان آن‌ها است. آیفون ۱۲ پرو مکس در ابعاد ۱۵۹ در ۷۸ در ۸ میلی‌متر و آیفون ۱۰ در ابعاد ۱۵۸ در ۷۷.۸ در ۸.۱ میلی‌متر است.

ظاهرا ضخامت آیفون جدید کمی کاهش یافته است؛ اتفاقی که در آیفون‌های سری ۱۱ شاهد نبودیم چون از باتری‌های بزرگ‌تری استفاده شده بود. از زمان عرضه آیفون ۶ پلاس تا کنون، اپل گوشی به ضخامت ۸ میلی‌متر نداده است و این می‌تواند نازک‌ترین آیفون در چند سال اخیر باشد ولی آمدن ۵G در آیفون کمی نگران‌کننده است چون دوباره ضخامت افزایش خواهد یافت.

تغییرات ظریف و کوچک

شایعات زیادی درباره طراحی فریم مشابه آیفون ۴ شنیدیم و اکنون در مدل سه بعدی منتشر شده از آیفون ۱۲ پرو مکس دوباره روی آن تاکید شده است. اگر با دقت به این طرح نگاهی بیندازید؛ ظرافت‌هایی در تغییر فریم کنار یآیفون و لبه‌های زاویه‌دارتر متوجه می‌شوید.

از دیگر تغییرات کوچک در آیفون ۲۰۲۰ اپل، پاین آمدن مکان کلیدهای صدا و شیار سیم‌کارت است. کلیدهای صدا تقریبا به اندازه نصف هر کلید پایین‌تر و شیار سیم‌کارت به اندازه یک شیار پایین‌تر کار شده است.

نباید از دیدن لبه‌ها و کناره‌های سفید زیاد ذوق‌زده شوید چون این‌ها خروجی چاپگر سه بعدی هستند و در عمل چنین آیفونی عرضه نمی‌شود.

رابطی مرموز

سایت Macotakara در سمت چپ آیفون یک رابط رازآلود پیدا کرده است. رابطی شبیه به کانکتور مغناطیسی در آیپد پرو ۱۱ اینچی یا آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی نسل سوم.

هنوز مشخص نیست این رابط ارتباطی دقیقا چیست و چه کاری انجام می‌دهد. برخی گمانه‌زنی‌ها می‌گویند رابطی برای قلم اپل پنسیل و شارژ آن هستند ولی از نظر منطقی و عقلی بی‌معنی است. تا حدودی هم غیر عملی به نظر می‌رسد.

فعلا، یکی از رازهای کشف نشده آیفون‌های ۲۰۲۰ می‌تواند این رابط ارتباطی در کناره چپ باشد.

بیم و امید

سایت Macotakara مدعی است مدل سه بعدی طراحی آیفون ۲۰۲۰ اپل را از منابع خبری علی‌بابا گرفته و معتبر است ولی خود این منبع تاکید دارد یکی از چندین طراحی و مدل‌سازی اپل برای آیفون‌های آینده است. یعنی ممکن است آیفون ۱۲ نهایی تفاوت‌هایی با مدل سه بعدی امروز داشته باشد.

به طور کلی، گفته می‌شود آیفون ۱۲ هم به مانند آیفون ۱۱ بیشتر روی جذابیت‌ها و تغییرات فنی و عملکردی تمرکز دارد نه طراحی و به‌روزرسانی‌های سطحی. مثلا شایعه استفاده از نمایشگرهای با نرخ رفرش ۱۲۰ هرتز در آیفون‌های نسل جدید شنیده می‌شود یا دیگر خبری از درگاه لایتنینگ نیست.

پشتیبانی از ۵G، بازگشت دوباره ویژگی محبوب Touch ID یا افزوده شده یک دوربین سه‌بعدی با برد زیاد از دیگر ویژگی‌های فنی است که در آیفون ۱۲ انتظار می‌رود.

با این تفاسیر، آیا آیفون ۱۲ ارزش انتظار کشیدن و خرید دارد؟ روی کاغذ بله. ولی باید دید در عمل اپل چه شعبده‌ای اجرا می‌کند و آیفون‌های فایو جی ۲۰۲۰ این شرکت چه برچسب‌های قیمتی دارند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.