سرخوردگی کریسمسی نوجوان‌ها: در تمنای ایرپاد اپل بودند، اما مدل‌های ارزان‌قیمت هدیه گرفتند

1

ایرپاد و ایرپاد پروی اپل، یکی از محبوب‌ترین وسایل جانبی شرکت اپل در طول تاریخ شده است. هر دو مدل قیمت قابل قبولی دارند. اپرپاد را می‌شود با هزینه ۲۲۰ دلار خرید و اگر ۱۰۰ دلار بیشتر هزینه کنید، می‌توانید ایرپاد پرو بخرید.

کیفیت هر دو مدل واقعا خوب است. اما چیزی که برای خیلی‌ها داشتن این هدفون‌های بیسیم، را خواستنی‌تر کرده است، پز دادن و پرستیژ است.

از موقعی که سلبریتی‌های فرنگی در عکس‌هایشان ایرپاد به گوش دیده شدند، خیلی‌ها فقط به خاطر جنبه ظاهری کار، ترجیح دادند که ایرپاد بخرند. اما ایرپاد حتی در معیارهای اقتصادی فرنگی هم چندان هدیه ارزانی نیست.

پدرها و مادرها واهمه دارند که ۲۰۰ – ۳۰۰ دلار هدیه بخرند و بعد نوجوان‌های بی‌نظم و عجولی که حتی از عهده مرتب کردن اتاق‌هایشان هم برنمی‌آیند، آنها را خیلی زود گم کنند.

برای همین بسیاری از والدین ترجیح داده‌اند که در کریسمس امسال به جای مدل‌ اصلی ایرپاد، مدل‌های فیک شبیه ایرپاد بخرند. مدل‌هایی مثل Skypods, Smartpods, Souljapods.

همین مسئله باعث شده که کلی از نوجوان‌های سرخورده در توییتر، افسوس و اندوه خود را ابراز کنند. کار وقتی برای بعضی‌ها خراب‌تر شده که خودشان هدیه ارزانی گرفته‌اند و درمقابل برادر یا خواهرشان ایرپاد دریافت کرده‌اند!

اگر به توییتر تشریف ببرید، می‌توانید در اینجا، کلی از توییت‌های جالب و بامزه در این مورد را بخوانید.

در ایران هم تعداد ایرپاد فیک به گوش‌ها از آنهایی که مدل اصل را به گوش دارند، بسیار بیشتر است. تبلیغات ماهواره‌ای را اگر نگاه کرده باشید ، می‌دانید که یکی از تبلیغات ثابت همین ایرپادهای فیک هستند.

البته کلا فرق چندانی نمی‌کند. شما ممکن است با یک هدفون ارزان هم خیلی راحت باشید و نیازهایتان برآورده شود. سخت‌گیر نباشید، به خصوص در این شرایط اقتصادی و برندپرستی را بگذارید برای یک وقت دیگر!

با نگاهی به سایت‌های فروش آنلاین، شما مدل‌های متنوع هدفون به اصطلاح طرح اپل را می‌توانید پیدا کنید که خیلی‌هاشان زیر ۲۰۰ هزار تومان قیمت دارند. اما مدل‌های فیک چندصدهزار تومانی هم کم نیستند. ایرپاد پروی اپل فعلا در ایران حدود ۴ میلیون تومان قیمت دارد.

شاید بهتر باشد که اگر قرار باشد چندصدهزار تومان صرف خرید این مدل‌های فیک کنیم، این هزینه را صرف خرید یک هدفون کارا و مناسب از یک برند شناخته شده کنیم. تا نظر شما چه باشد.

منبع

 
1 نظر
  1. کاظم خانی می گوید

    من فیم این هدفون ها رو چند مدل خریداری کردم اما نتیجه نداد
    هرکدام دارای ایراداتی هستند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.