یک مینی‌سریال واقعا «مینی» ببینید: هر قسمت فقط ۷ دقیقه: سریال «خطرناک‌ترین بازی»

1

برخی از سریال‌های شبکه خانگی‌مان را اگر دیده باشید، متوجه آب بستن‌ها و کم‌فروشی‌های باورنکردنی در آن می‌شوید. هر قسمت این سریال‌ها شاید بین ۴۰ تا ۴۵ دقیقه باشد، اما اگر تیتراژ اولیه و آخر، خلاصه قسمت قبل و «آنچه خواهید دید» پایانی و یکی دو ترانه وسط سریال را کنار بگذارید، هر قسمت سریال به زحمت بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه خواهد داشت. حالا اگر سکانس‌های تبلیغاتی که در آنها آشکار و یا کمی‌ زیرپوستی تبلیغ برند و یا مکانی می‌شود و نیز سکانس‌های مثلا عاشقانه کشدار بی‌معنی رو کنار بگذارید، اصولا حوادث هر قسمت از این سریال‌ها را می‌شود در ۵ تا ۱۰ دقیقه خلاصه کرد و تمام!

برخی از سریال‌های فرنگی هم صحنه‌های کشدار زیادی دراند، اما خب، نه به غلظت سریال‌های داخلی و شاید خود من شخصا شتاب‌ می‌کنم و حوصله آن سکانس‌ها را ندارم!


تماشای مینی‌سریال‌ها خیلی وقت‌ها آدم را کمتر از سریال‌های با فصل‌های متعدد متضرر می‌کنند. یک سریال ممکن است یک دو فصل خوب داشته باشد و بعد به شدت افت کند و وارد چرخه تکرار شود.

اما در مینی‌سریال‌ها، داستان در یک سیزن جمع می‌شود و شما هم مجبور نمی‌شوید که یک سال منتظر بمانید تا سیزن بعد را ببینید. (مثال عرض می‌کنم، چقدر باید منتظر بمانیم که سیزن بعدی شرلاک و پیکی بلایندرز را ببینیم؟۱)


اما در بین مینی‌سریال‌ها توجه من به سریال خوبی جلب شد که هر قسمت‌اش واقعا کوتاه است.

یادتان می‌آید که سریال فرندز، در ابتدا اپیزودهای کوتاه داشت و بعد به تدریج طولانی شد؟

اما در سریال Most Dangerous Game هر اپیزود فقط و فقط ۷ دقیقه است!

سیزن اول این سریال هم تمام شده و شما با ۱۵ اپیزود ۷ دقیقه‌ای روبرو هستید. یعنی در زمانی به اندازه ۲.۵ اپیزود سریال‌های روتین، شما تماشای این مینی‌سریال را تمام خواهید کرد.

این سریال هنرپیشه‌های بسیار مشهوری دارد: کریستوف ولتز – لیام همورث و سارا گوردون را در بین آنها می‌توانم نام ببرم.

سریال بر اساس یک داستان کوتاه که در دهه ۱۹۳۰ توسط نویسنده‌ای به نام ریچارد کورنل نوشته شده بود، ساخته شده.

این سریال از پلتفرم Quibi پخش می‌شود. Quibi در سال ۲۰۱۸ تاسیس شد و هدف از آن پخش ویدئوهای کوتاه موبایل بود.

کلا همه محتواهای این Quibi زیر ۱۰ دقیقه هستند. ایده Quibi جالب از آب درآمده و توانسته یک میلیارد دلار کمک مالی از سرمایه‌گذارن جمع‌آوری کند.

Quibi عملا از آوریل سال ۲۰۲۰ کار خود را شروع کرده است.

به سریال خطرناک‌ترین بازی یا Most Dangerous Game برمی‌گردیم، اپیزود اول از آنجا شروع می‌شود که مرد جوانی که مبتلا به سرطان مغز درمان‌ناپذیر است، برای گرفتن وام به مؤسسه‌ای مراجعه می‌کند و در کمال تعجب به او پیشنهاد می‌شود که در یک بازی بزرگ که در آن باید نقش قربانی را بازی کند، شرکت کند.

سوژه‌ای شاید تا حدی تکراری، اما روایت‌شده با پوسته‌ای دیگر و مختصر و مفید.


   
1 نظر
 1. AnnA 9۸ می گوید

  هعی
  تا پیکی و شرلوک بیاد آدم پیر میشه
  اونا کم بود تابو و سریال های دیزنی پلاس هم اضافه شد…
  ولی یه جور لذت خاصی داره
  ممنون از این خبر کنجکاو شدم ببینمش
  فعلا که کرونا همه رو گرفتار کرده :/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.