رادیولوژی در شمال تهران

0

رپورتاژ

عکاسی یکی از شاخه های هنری است که در موارد بسیاری به حیطه های علمی و صنعتی وارد می شود. یکی از حیطه هایی که عکسی در آن ورود داشته، پزشکی و رادیولوژی است. در این نوشتار عکاسی پزشکی و فواید آن به اختصار بررسی می شود.

عکس فتوگرافی

در کنفرانس های پزشکی همواره اسلایدهایی به نمایش در می آید که تکمیل کننده کلام سخنران است. اگر سخنران هیچ تصویری ارائه ندهد، چه بسا مخاطبین از درک موضوع بازبمانند و به ادامه مطالب توجهی نکنند. به همین علت است که در سمینارها و گردهمایی علمی و پزشکی، تصاویر به گونه ای انتخاب می شوند که گویای مطلب بوده و مفهوم مورد نظر سخنران را به خوبی منتقل کنند. تصاویر ارائه شده در یک کنفرانس پزشکی اگر به ظاهر بیمار محدود باشد، فتوگرافی خوانده می شود.

عکس فتوگرافی جراحی بینی تمام رخ

تفاوت فتوگرافی با رادیولوژی

فتوگرافی یکی از فنون مورد استفاده در تصویربرداری پزشکی است. اما تفاوت آن با سایر عکس های پزشکی در این است که در یک آتلیه و توسط یک عکاس تهیه می شود. بر خلاف سایر عکس های پزشکی که در بخش رادیولوژی و توسط متخصص رادیولوژی یا سونوگرافی تصویربرداری می شود.

تفاوت دیگر فتوگرافی با سایر زیرشاخه های تصویر برداری پزشکی در این است، که فتوگرافی ظاهر بدن مانند پوست، مو، دندان ها، بینی و گوش را به تصویر کشیده، در مقابل رادیولوژی و سونوگرافی داخل اندام ها، اعصاب، استخوان ها و نسوج را برای درمانگر نمایان می سازد.

انواع فتوگرافی

فتوگرافی در شاخه های مختلف پزشکی و دندانپزشکی به عنوان یک وسیله شناخت وضعیت بیمار کاربرد دارد. تعدادی از عکس های فتوگرافی متداول به این شرح است:

 • فتوگرافی جراحی فک و صورت
 • فتوگرافی جراحی شکم
 • فتوگرافی جراحی گوش
 • فتوگرافی جراحی بینی
 • فتوگرافی جراحی پلاستیک
 • فتوگرافی ارتودنسی

عکس فتوگرافی بینی و فک نیم رخ چپ

عکس فتوگرافی جراحی بینی

عکس فتوگرافی جراحی بینی یکی از شایع ترین استفاده های فتوگرافی است. هنگامی که بیمار برای نخستین بار به جراح بینی مراجعه می کند، جراح درخواست عکاسی فتوگرافی از بینی را می دهد تا با مقایسه عکس ها به خوبی از مشکل بیمار مطلع شود.

عکس فتوگرافی جراحی بینی قبل از عمل

قبل از عمل جراحی، اولین مجموعه عکس از صورت بیمار تهیه می شود. نحوه عکاسی به این صورت است که بیمار بایستی رو به دوربین قرار گرفته و سر را صاف نگه دارد. به شکلی که در عکس مقدار مساوی از هر دو گوش در تصویر دیده شود. اگر سر اندکی به یک طرف مایل شود، سبب ایجاد خطا در دید پزشک خواهد شد.

عکس تمام رخ، انحراف بینی، انحراف فک یا هر کجی در صورت و تناسب بین بینی و سایر اجزا صورت را نمایان می سازد. در همین حالت یک عکس تمام رخ با لبخند نیز باید برداشته شود. این عکس، خط لبخند و تغییرات بینی در هنگام خنده را ثبت می کند.

عکس نیم رخ باید در وضعیتی برداشته شود که تنها یک ابرو و نیمی از لب ها مشخص باشد. این عکس جلوزدگی فک، برآمدگی لب، برجستگی گونه، افتادگی ابرو، میزان قوز و افتادگی نوک بینی را ظاهر می سازد. عکس نیم رخ از چپ و راست تهیه می شود.

عکس بعدی عکس از قاعده بینی است که برای عکاسی در این حالت باید دوربین در پایین صورت رو به بالا قرار گرفته و حفره های بینی را در کادر داشته باشد. این عکس اندازه ی حفره های بینی و قرینه بودن آن ها را نشان می دهد.

حالت بعدی عکس از بالای سر بیمار است به طوری که دوربین به صورت عمودی بالای سر بیمار قرار گرفته و غیر متقارن بودن پره های بینی و انحراف آن ها را مشخص سازد.

عکس سه رخ نیز حالتی است که یک چشم به صورت کامل به همراه نیمی از چشم دیگر، در کادر قرار دارد. عکس سه رخ که زیباترین حالت برای عکاسی پرتره خوانده می شود، نسبت اجزا صورت را از منظر زیبایی شناختی به خوبی نشان می دهد.

تمامی این عکس ها در حالت بدون خنده و با خنده تهیه وبرای پزشک ارسال می شود. پزشک بعد از مشاهده و مقایسه عکس ها، طرح دقیق جراحی را معلوم کرده و با آگاهی کامل از تمام جزییات دست به جراحی خواهد زد.

عکس فتوگرافی بینی از سمت راست

عکس فتوگرافی جراحی بینی بعد از عمل

بعد از عمل جراحی در همان زوایایی که قبل از عمل، عکاسی شده بود، برای دومین بار عکس هایی برداشته می شود. این عکس ها در فواصل زمانی مشخصی بعد از جراحی ثبت می شود تا روند تغییرات و بهبودی، قابل درک باشد. از مقایسه عکس های نهایی با عکس های پیشین، ماحصل جراحی نمایان خواهد شد.

فواید عکس فتوگرافی جراحی بینی

 • جراح از این عکس ها به عنوان یک رزومه کاری استفاده خواهد کرد.
 • این نوع از عکس ها به عنوان سند پزشکی، به پرونده بیمار ضمیمه می شود.
 • عکس های فتوگرافی به بیمار کمک می کند تا بتواند چهره خود را قبل و بعد عمل مقایسه کرده و نارضایتی های بی مورد را کنار بگذارد.
 • جراحان و مراکز درمانی برای تبلیغات می توانند از این تصاویر سود برند.
 • آموزش دانشجویان با بهره گیری از این تصاویر به راحتی ممکن خواهد بود.

عکس opg

عکس opg

عکس opg یا پانارومیک، یک عکس رادیولوژی از تمام فک و دندان ها است که ریشه و میزان پوسیدگی دندان ها را نشان می دهد.

عکس opg  در شمیرانات

رادیولوژی الف در میدان الف زعفرانیه، یک مرکز مجهز برای تهیه عکس opg در شمیرانات است که تمام خدمات رادیولوژی را ارائه می دهد.

عکس ایمپلنت

به انواعی از عکس های رادیولوژی که قبل و بعد از کاشت ایمپلنت برداشته می شود، عکس ایمپلنت گفته می شود.

عکس ایمپلنت در منطقه 1

مراکز رادیولوژی متعددی امکان تهیه عکس ایمپلنت را دارند؛ اما رادیولوژی الف برای ارائه عکس ایمپلنت در منطقه 1  ، انتخاب های متعددی نظیر cbct، opg، سی تی اسکن، رادیوگرافی جمجمه و رادیوگرافی سینوس را در اختیار بیمار و دندانپزشکان قرار می دهد.

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / نهال بادام / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /خرید میز تحریر /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF / خرید نهال گردو / کاشت مو / مجتمع فنی تهران /دندانپزشکی شبانه روزی /قیمت روکش دندان /Hannover messe 2024 /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /محصولات بهداشتی ایرانی / درمان طب / قرص لاغری فایر / لیست قیمت تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ / سریال ایرانی کول دانلود / دانلود فیلم دوبله فارسی /داروخانه اینترنتی آرتان /جارو استخری /میکروبلیدینگ / اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /شیشه اتومبیل /لیزر فوتونا /داروخانه تینا /خدمات فیزیوتراپی /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /چاپ فلش / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5