باشگاه بارسلونا درخواست ترک باشگاه از سوی لیونل مسی را پذیرفت، اما تنها با این قیمت …

0

تصور باشگاه بارسلونا بدون لیونل مسی برای هر کسی، حتی اگر طرفدار این باشگاه نباشد، دشوار است. دوران طلایی بارسلونا را با پپ گواردیولا، اینیستا و ژاوی و مسی به خاطر آورید. زمانی که آنها شکوه فوتبال تهاجمی و مالکانه و تیکی تاکا را به جهان اموختند.

زمانی که پپ رفت، باشگاه هنوز هم زیبا بازی می‌کرد، اما باید بگوییم خیلی وقت‌ها ادای تیکی تاکای دوران پپ را درمی‌آورد و گرچه بعد از پپ هم بارسلونا، قهرمانی‌های زیادی به دست آورد، اما باید بگوییم که دوران طلایی بارسلونا هم مانند آژاکس دهه ۷۰ یا میلان دهه ۹۰، دیگر به پایان رسیده بود.

به سختی با رفتن اینیستا و ژاوی کنار آمده بودیم که شکست ۸ به ۲ در مقابل بایرن مونیخ، دیگر میخی بر تابوت دوران پسا«پپ» هم شد و نشان داده که باشگاه باید کلا از نو ساخته شود. منتها اصلا تصور نمی‌کردیم که بارسلونا این دوران را باید بدون مسی بگذارند.

شخصا تنها در صورتی می‌توانم فقدان مسی را تحمل کنم که در یک سناریویی تخیلی مسی به منچستریونایتد بپیونند، اما خوب می‌دانیم که DNA منچستر با این انتقال‌های بزرگ سازگار نیست و ستاره‌های کوچکتر از مسی را هم هیچگاه، حتی در دوره سرالکس فرگوسن هم نتوانسته جذب کند و فعلا شایعه انتقال مسی به باشگاه همشهری منچستر -منچسترسیتی- بسیار داغ‌تر است.

آخرین خبر در مورد مسی به نقل از سایت مترو این است که باشگاه درخواست مسی برای ترک بارسلونا پذیرفته است. منتها در صورتی با پیشنهاد باشگاه‌های دیگر موافقیت می‌کند که دست‌کم ۲۰۰ میلیون یورو دریافت کند!

درخواست ستاره ۳۳ ساله باشگاه باعث شد که یک نشست اضطراری در باشگاه برگزار شود. در حالی که کاتالان‌ها امید دارند که هنوز ستاره خود را حفظ کنند، فاصله اندک با شروع فصل جدید، باشگاه را نگران کرده که نکند این شرایط نامعلوم روی کل باشگاه سایه بیفکند.

پیش از این در سال ۲۰۱۷ باشگاه پاری سن ژرمن با پرداخت ۱۹۹.۵ میلیون دلار برای نیمار، رکورد نقل و انتقال را شکست و به نظر نمی‌رسید ظرف چند سال این رکورد شکسته شود. اما حالا با قضیه مسی به نظر می‌رسد که این کرود شکستنی باشد.

برآورد می‌شود که درآمد هفتگی حدود ۹۷۰ هزار یورو باشد. حالا این سوال مطرح است که  کدام باشگاه در میانه بحران کرونا که درآمدسازی باشگاه‌ها را به شدت تحت تاثیر قرار داده، توانایی پرداخت این صورتحساب یا صورتحساب بالاتر را دارد؟

البته تیم حقوقی مسی بر این باورند که از یک خلا در قرارداد مسی می‌توانند استفاده کنند تا او بازیکن آزاد شود.

ابتدای تابستان مسی می‌توانست از یک ماده در قرارداد برای این کار استفاده کند، اما حالا ظاهرا این شرط منقضی و غیرقابل استفاده شده است. اما تیم حقوقی مسی اعتقاد دارد که الحاقیه این فصل قرارداد، این ماده را از حالات انقضا درمی‌آورد و او هنوز شانس بازیکن آزاد شدن را خواهد داشت.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.