سگ نژاد گلدن رتریور، نماد وفاداری همراه با مهربانی

0

رپورتاژ

نگهداری از یک حیوان خانگی وقتی به نهایت جذابیت خواهد رسید که شما صاحب یک حیوان باهوش، همراه با خلق و خویی رام شدنی باشید. در عین حال حضور یک شخصیت مستقل در رفتارهای حیوانی نیز وجه جذابی از ماجرا را تجسم خواهد کرد. این همه را بگذارید در کنار زیبایی با حضور اخلاقی مهربان و شاید اندکی شور هیجانی حیوان. خب، احتمالا گزینه‌های متعددی در نظر شما نقش بسته باشد. اما یقیناً آنها که اطلاع کافی از دنیای حیوانات خانگی دارند، نظر کاملی بر Golden retriever خواهند داشت.

نژاد گلدن رتریور تقریباً تمام این مشخصه‌های عالی برای تبدیل شدن به یک حیوان کاملا ایده‌آل خانگی را دارد. سگی که در خلق و خوی و مهارت‌ها تا ابعاد شخصیتی پایی فراتر از یک حیوان خانگی گذاشته است. چرا که توانسته است با حضور در وظایفی خطیر اعم از امداد، سگ راهنما و حتی مسیریاب و شاید دیگر وظایف، نگاه کامل‌تری از پرورش حیوانات خانگی را تداعی سازد. حال که با این مقدمه از ویژگی یک حیوان خانگی جذاب، سمت و سوی مطلب را به معرفی سگ گلدن کشاندیم، همراه ما باشید تا این سگ خانگی مفید و باهوش و البته دوست داشتنی را بیشتر بشناسیم.

سگ نژاد گلدن رتریور، یک حیوان کاملا ایده‌آل خانگی

آشنایی با سگ گلدن رتریور

آمریکایی‌ها سگ دوست‌ترین مردمان جهان هستند و در این کشور با فرهنگ غنی در نگهداری از حیوانات خانگی، سگ گلدن رتریور در جایگاه دومین نژاد پرطرفدار قرار دارد. همین آمار ساده می‌تواند گویای کاملی از ویژگی‌های برتر و البته جذاب این سگ دوست داشتنی باشد.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

نژاد گلدن رتریور از دسته سگ‌ها با جثه متوسط می‌باشد. یک سگ با استایل کلاسیک همراه با موهای تقریباً بلند که در تناژ گوناگون از رنگ طلایی دیده می‌شود. همین موهای طلایی این سگ آنچنان جذاب و شاخص است که در نامگذاری این نژاد تأثیرگذار بوده است. کلمه Golden که در ترجمه فارسی با عبارت طلایی معرفی خواهد شد، گویای این ظاهر درخشان و البته زیبا برای نژاد مورد نظر ما می‌باشد.

بهتر است در معرفی سگ نژاد گلدن رتریور اندکی از خصوصیات ظاهری آن فاصله بگیریم. چرا که همه جذابیت سگ‌ها در ظاهر آنها نیست؛ بلکه خصوصیات اخلاقی وجه کاملتری در تشریح توانمندی‌های یک سگ خانگی می‌باشد.

خلق و خوی در نژاد گلدن رتریور

اگر برای نگهداری از حیوانات خانگی علاقه به داشتن یک سگ با توانایی یادگیری بالا دارید، سگ نژاد گلدن رتریور قطعاً اولین پیشنهاد برای شما خواهد شد. این سگ با ضریب هوشی بالا، سطح انعطاف کاملی در یادگیری انواع آموزش‌ها را دارد. شاید علاقه وافر این سگ در راضی نگه داشتن صاحبان خود است که چنین ویژگی برجسته‌ای را نصیب آنها کرده است.

اصولاً آموزش‌ها برای تبدیل شدن هر سگی به یک حیوان خانگی مسیر پیچیده‌ای ندارد. اما ماجرای آموزش برای نژاد گلدن رتریور بسیار فراتر از تامین مهارت‌ها برای زندگی در کنار انسان‌ها می‌باشد. اصولا سگ‌ها را برای زندگی در کنار انسان‌ها آموزش می‌دهند. اما شما می‌توانید با یک قدم بالاتر، گلدن رتریور را برای انجام وظایفی در خدمت انسان‌ها پرورش دهید. مباحثی مانند امدادرسانی، راهنمای نابینایان، مسیریابی، کمک به نیروی پلیس در کشف مواد مخدر و… از جمله آموزش‌های حرفه‌ای این سگ توانمند می‌باشند.

البته قطعاً هدف از نگهداری خانگی گلدن رتریور تا این اندازه پیچیده نخواهد شد. شما می‌توانید در رفتارهای این سگ یک خلق و خوی مهربان عاری از هر گونه تنش با سطح وفاداری بالا و یک حس مسئولانه در مواجه با انواع وظایف را شاهد باشید. این سگ‌ها سطح انعطاف بالایی برای ماندن در کنار دیگر سگ‌ها و حتی دیگر حیوانات خانگی را دارند و می‌توانند در مقام محافظ آنها در فضای خانه باشند. از طرفی حس بازیگوشی گلدن بسیار بالا است. آنها برای تامین این نیاز خود، خیلی ساده و راحت وارد دنیای بازیگوش کودکان می‌شوند و با آنها صمیمی شده، عاری از هر گونه احساس خطر در مواجهه با کودکان هستند.

سگ گلدن در یک کلام سگی مهربان است که همیشه با چشم‌هایی آکنده از عشق و وفاداری به صاحبان خود نگاه می‌کند و در همه حال می‌خواهد تا آنها را راضی نگه دارد. البته این وجه مهربانی را تا حدودی نثار افراد غریبه هم خواهد کرد. از این رو بر ویژگی‌های پاسبانی این سگ هرگز اعتماد نکنید. اما اگر اهل هیجان هستید و می‌خواهید در یک دشت باز و شاید جنگلی انبوه در مقام یک شکارچی ظاهر شوید، این سگ مخصوص پیدا کردن شکار می‌باشد. ویژگی‌ای که خیلی سال پیش شکارچی های انگلیس متوجه آن شده، سال‌ها است که از این نژاد به عنوان یک سگ شکارچی استفاده می کنند.

خلق و خوی سگ نژاد گلدن رتریور

مختصری برای نگهداری از گلدن رتریورها

سگ نژاد گلدن رتریور اصولاً یک سگ با خلق و خوی قانعی است. خیلی زندگی سختگیرانه‌ای ندارد. اما تعدد بیماری‌های شایع در این نژاد از سبک اندکی زیاد است. به سگ نژاد گلدن رتریور از دسته سگ‌ها با استعداد بالای چاق شدن می‌باشد. از این رو اگر خیلی به فکر تحرک مناسب آنها نباشید، احتمالاً خیلی زود با یک سگ وزین که هر روز وضعیت سلامتی آن تحت تاثیر قرار می‌گیرد مواجه خواهید شد.

اما نگران نباشید. این سگ ذاتا در دسته نژادهای تنبل قرار نمی‌گیرد. سگ نژاد گلدن رتریور به تحرک علاقه نشان می‌دهد. آنها عاشق بازی کردن با صاحبان خود هستند. خصوصاً اگر بدانند همبازی آنها در دنیای کودکی به دنبال یک تفریح ساده است. سگ نژاد گلدن رتریور برای نگهداری آپارتمانی اندکی درشت جثه می‌باشد. شاید این اندام بزرگ مانع جدی در چنین فضاهایی باشد. اما ظاهر آرام و عاری از هر گونه سر و صدای نابهنجار، این سگ را برای ماندن در فضاهای آپارتمانی مناسب کرده است.

منبع: petride.ir

   

پستهای اخیر

خودروی مفهومی جیلی ویژن استاربرست معرفی شد؛ طراحی مدرن، فضایی و آینده‌نگرانه (گالری عکس)

جیلی با رونمایی از خودروی مفهومی Vision Starburst، نقشه راه آینده طراحی خودروهای خود را ترسیم کرد. خودروی ویژن استاربرست توسط استودیوی طراحی جیلی در شانگهای خلق شده است و از المان‌های کاملا مدرن و آینده‌نگرانه‌ای مبتنی بر نورپردازی‌های…

پیشنهاد کتاب: عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست – مواجهه با اندوه و فقدان با فرهنگی که این‌ها را…

آن‌هایی که رنج را تجربه می‌کنند، معرفتی کسب می‌کنند که بقیه ما به آن نیاز داریم. با توجه به اینکه در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که مردم از احساس کردن هراس دارند، مهم است تا عمق سفر انسانی‌مان را به روی یکدیگر باز کنیم، که تنها با تجربه…

پیشنهاد کتاب: کتاب چگونه بر جهان حکومت کنیم؟ راهنمای دیکتاتور بلند پرواز، نوشته آندره د گیلوم

کسی که آرزو دارد از او اطاعت کنند، ابتدا باید بداند چگونه دستور دهد. نیکولو ماکیاولی قدرت، در جهان امروز در ذهن افراد لیبرال و طرفداران شفافیت سیاسی تصویری منفی دارد. بعضی‌ها می‌گویند قدرت باید تقسیم شود، می‌گویند قدرت زیاد در دست یک…

با این تانک مثل فوت کردن به شمع، به چاه‌های نفت مشتعل کویت فوت می‌کردند تا خاموش شوند!

تصور کنید که شما یک تانک قدیمی روسی را با دو موتور هواپیمای جت و مقدار زیادی آب ترکیب کنید تا یک دستگاه عجیب آتش‌نشانی بسازید که قادر باشد که حتی حریق چاه‌های نفت را خاموش کند! به سال 1991 می‌رویم، در این زمان جنگ خلیج فارس به انتهای خود…

فیلم‌هایی که بسیار خوب و عالی و احساس‌برانگیز هستند، اما به خاطر تاثیرگذاری زیاد روی روح و روانمان،…

وقتی در سایت‌های دانلود هستیم و فهرست فیلم‌ها را نگاه کنیم تا تصمیم بگیریم کدامشان را دانلود کنیم، نگاهی به اسم کارگردان و امتیاز فیلم و هنرپیشه‌ها و داستان کلی‌شان می‌ندازیم تا بتوانیم تصمیم بگیریم. اما شمار زیادی از فیلم‌هایی که دانلود…

فهرستی از چیزهایی که شاید تصور کنید که تنها شما را عصبی می‌کنند، اما عامل اضطراب خیلی‌ها در کشورهای…

چند روز پیش یک کاربر سایت اجتماعی ردیت، سوالی مطرح کرد که در کمال شگفتی خیلی از آن استبال شد و پاسخ‌های متعددی برای آن گذاشته شد. سوال این بود که چه چیز خاص و ویژه‌ای شما را عصبی می‌کند و صرف‌نظر اینکه بارها آن شرایط را تجربه کرده باشید،…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.