حجم فایل‌های نسخه جدید Call of Duty حتی برای نسل بعدی کنسول‌های بازی هم بزرگ هستند

0

جزئیات جدیدی درباره اندازه فایل‌های بازی کالاف دیوتی بلک اپس کلد وار (Call of Duty: Black Ops Cold War) منتشر شده است که همه گیمرها را شوکه کرد.

نسخه جدید بازی معروف کالاف دیوتی در ۱۳ نوامبر برای نسل بعدی کنسول‌های بازی و سخت‌افزارهای گیمینگ عرضه خواهد شد.

طیق اطلاعاتی که Activision منتشر شده است؛ خریداران این بازی برای کنسول‌های جدید پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس و اس باید تقریبا ۴۰ گیگابایت علاوه بر فضای درایو SSD اصلی خود برای فایل‌های آن اضافه کنند.

در واقع، حجم فایل‌های این بازی آن‌قدر بزرگ هستند که نسل بعدی سخت‌افزارهای بازی هم فضا کم می‌آورند. برای پلتفرم‌های مختلف، اندازه فایل‌های نصب این بازی به شرح زیر است:

پلی‌استیشن ۴: ۹۵ گیگابایت

پلی‌استیشن ۵: ۱۳۳ گیگابایت

ایکس‌باکس وان: ۹۳ گیگابایت

ایکس‌باکس سری ایکس و اس: ۱۳۶ گیگابایت

بازی Call of Duty از پاییز سال گذشته و در پی راه‌اندازی مجدد Modern Warfare به یک بازی پرمصرف فضای ذخیره‌سازی تبدیل شده است. تنها با افزوده شدن مد Warzone battle royale که مارس گذشته راه‌اندازی شد؛ ده‌ها گیگابایت مصرف فضای ذخیره‌سازی این بازی بالاتر رفت.

در حال حاضر، Modern Warfare و Warzone با هم تقریبا نیاز به ۱۷۳ گیگابایت فضای روی کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو نیاز دارند؛ حتی اگر فایل‌های اضافی مربوط به کمپین را حذف کرده باشید.

افزایش حجم کالاف دیوتی با نصب مدهای اضافی

به نظر می‌رسد این وضعیت وحشتناک درباره نسخه کالاف دیتوتی Black Ops Cold War نیز صادق است و اگرچه کاربران حاضراند این افزایش حجم را به خاطر استفاده از پردازش‌های گرافیکی پیشرفته، تراشه‌های گرافیکی قدرتمند و برخی بسته‌های تکسچر تحمل کنند؛ ولی باید برای اضافه کردن حجم درایو SSD به فکر چاره‌ای باشند.

هر دو کنسول PS5 و Xbox Series X با درایو NVMe SSD عرضه می‌شوند ولی کنسول بازی سونی فضای کمتری نسبت به ۱ ترابایت مایکروسافت دارد و فقط ۸۲۵ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

ما دقیقا نمی‌دانیم پس از نصب این بازی و پرونده‌های اضافی، چقدر از فضای درایو SSD کنسول بازی اشغال خواهد شد ولی شکی نیست نسخه جدید کالاف دیونی بلک اپس کلد وار فضای قابل توجهی از سخت‌افزار شما را به خود اختصاص می‌دهد.

به گزارش یک کاربر کانادایی رددیت که ظاهرا زودتر از دیگران دستش به کنسول ایکس‌باکس سری ایکس رسیده است؛ مدل ۵۱۲ گیگابایت این کنسول فقط ۳۶۴ گیگابایت فضا برای نصب بازی دارد. اگر این گفته درست باشد؛ یعنی نسخه جدید بازی کالاف دیتوتی به تنهایی ۳۷ درصد کل فضای درایو SSD شما را اشغال کرده است.

برای کنسول بازی پلی‌استیشن ۵ سونی گفته می‌شود فقط ۶۶۷ گیگابایت فضای نصب بازی در نظر گرفته شده است و باقی فضا برای فایل‌ها و پرونده‌های خود کنسول بازی استفاده می‌شود.

اما برای گیمرهای پی‌سی خبرهای بهتری داریم. گفته می‌شود با فعال‌سازی قابلیت Nvidia RTX می‌توان حجم فایل‌ها را از ۲۵۰ گیگابایت به ۱۲۵ گیگابایت کاهش داد. حجم فایل‌های نصب استاندارد کالاف دیوتی هم از ۱۷۵ گیگابایت به ۸۲ گیگابایت کاهش پیدا کردند. بخش بازی چند نفره هم به حجم ۲۵ گیگابایت از ۵۰ گیگابایت رسیده است.

Activision فاش نکرده است پس از اجرای نسخه Black Ops Cold War، مد Warzone به صورت یک حالت بازی جداگانه مدیریت می‌شود یا مشابه تنظیمات فعلی Modern Warfare است.

به احتمال زیاد مشابه مد battle royale این حالت‌های بازی در خود بازی اصلی ادغام شده که باعث افزایش حجم فایل‌های نصب و اجرای کالاف دیوتی می‌شوند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.