مدفوع گربه او را میلیاردر کرد!

1

در سال ۱۹۴۷، خانم کی دریپر (kaye draper) اهل کاسوپولیس میشیگان، از همسایه‌اش پرسید، آیا شن یا خاک اره دارد تا در جعبه‌ای که گربه‌اش مدفوع می‌کند، بریزد.

همین درخواست ساده، ناگهان منبع الهام همسایه‌اش برای ایجاد تجارتی یک میلیارد دلاری شد!

همسایه‌اش، ادوارد لو Edward Lowe، تجارت کوچکی داشت که مواد جاذب به کارخانه‌ها می‌فروخت تا پسماندها و ضایعات صنعتی را تمیز کند. او شن یا خاک اره نداشت، اما بسته‌ای خاک جاذبی در صندوق عقب ماشینش بود. او به خانم دریپر پیشنهاد کرد از آن استفاده کند.

«کی» چند روز بعد دوباره برگشت و باز هم خاک جاذب خواست. این خاک علاوه بر خواص جاذبش، بوی نامطبوع را هم به خود می‌گرفت، به همین دلیل جعبهٔ مدفوع گربه، بوی بد نمی‌داد.

فکری به ذهن لووی رسید. او چند بستهٔ ۲.۵ کیلوگرمی را با خاک جاذب پر کرد و عبارت خاک مخصوص مدفوع گربه را روی آن‌ها نوشت، سپس آن‌ها را به فروشگاه حیوانات خانگی محله‌شان برد و پیشنهاد کرد که هر یک را به مبلغ ۶۵ سنت بفروشند.

صاحب فروشگاه اعتراض کرد و گفت هیچ کس حاضر نیست برای بسته‌ای خاک رس ناقابل چنین پولی بپردازد، در حالی که نیم کیلو شن و ماسه یک پنی است، بنابراین لووی پیشنهاد کرد صاحب فروشگاه این بسته‌ها را مجانی به مشتریانش بدهد. اما در کمال شگفتی مشتریان به زودی برگشتند و از این خاک بیش‌تر می‌خواستند.

نام تجاری و معروف محصول لووی، خاک مخصوص مدفوع گربه، بعدها به گربهٔ تمیز تغییر کرد و به او کمک کرد تجارتی راه بیندازد که در سال ۱۹۹۰ حدود دویست میلیون دلار فروش داشت.

لووی مرکز تحقیقاتی داشت که به «محل نگهداری و پرورش گربه‌های آمریکایی» شهرت یافت و ۱۲۰ گربه‌ای که در آن جا نگهداری و محصولات جدید روی آن‌ها آزمایش می‌شد، زندگی خوب و با کیفیتی داشتند. امکانات این مرکز عبارت بود از: کلینیکی مخصوص گربه‌ها که کارکنانش حاذق و همیشه در خدمت گربه‌ها بودند و دوربین‌های مداربسته‌ای که ۲۴ ساعت بر گربه‌های این مرکز نظارت می‌کرد.

موفقیت چشمگیر ادوارد لووی او را به آدم ثروتمندی تبدیل کرد که در طول عمرش، علاوه بر خیلی چیزهای دیگر، بیش از یازده هزار جریب زمین و خط راه آهنی اختصاصی خرید.

 
1 نظر
  1. مینا می گوید

    خیلی جالب بود نمی دانستم !!!!! متشکرم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.