چگونه از اکسید شدن کرم پودر جلوگیری کنیم؟

2

رپورتاژ

اکسید شدن کرم پودر چیست؟

زمانی که از اکسید شدن کرم پودر صحبت می کنیم دقیقا چه اتفاقی می افتد؟ و تاثیر کرم پودر اکسید شده بر پوست چگونه است؟

زمانی که از اکسید شدن کرم پودر صحبت به میان می آید ما داریم درباره یک رخداد شیمیایی و ترکیبی متفاوت صحبت می کنیم که به اصطلاح همان خرابی کرم پودر گفته می شود، گاهی پیش می آید که شما پس از چند ساعت ماندگاری کرم پودر بر روی پوست تان احساس می کنیم کرم ماسیده شده و خوب نخوابیده است در این لحظه شما باید به فکر رفع این مشکل باشید.سوالی که مطرح می شود این است که چگونه ازاکسید شدن کرم پودر جلوگیری کنیم؟ برای آشنایی با این جواب با الانزا همراه شوید.

ترفندهای جلوگیری از اکسید شدن کرم پودر

ماسیدن یا اکسید شدن کرم پودر بر روی صورت می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که بیشتر در فصل گرم سال و تابستان اتفاق خواهد افتاد و جلوه ی آرایش شما را خراب خواهد کرد، چگونه می توانیم از ماسیدن کرم پودر بر روی پوست جلوگیری کنیم سوالی است که باید جواب داده شود. برای جلوگیری از اکسید شدن کرم پودر نیاز است شما در ابتدا با یک آرایش زیرسازی شده قوی کار خود را شروع کرده و در ادامه با دیگر ترفندهای جلوگیری از اکسید شدن با ما همراه شوید.

 • آرایش های سبک و ملایم

زمانی که شما بیش از حد از یک محصول آرایشی بخصوص کرم پودر استفاده می کنید اتفاقی که می افتد این است که کرم پودر روی صورت تان می ماسد و جمع می شود، این اتفاق بیشتر در فصل گرما رخ می دهد چرا که پوست در این فصل سال تعریق بیشتر داشته پس با این حساب ترشح چربی بیشتری نیز خواهد داشت. برای پیشگیری از این اتفاق شما می توانید از کرم پودر، کانسیلر، کرم مرطوب کننده و ضد آفتاب به میزان کمتری استفاده کنید تا آرایش تان سبک باشد.

 • محصولات آرایشی فاقد چربی

یکی از اصل های آرایش برای پوست های چرب و مبتدیان این است که باید بدانند برای آرایش ملایم در منزل باید بیشتر از محصولاتی استفاده کنند که پایه آن آب بوده و روغن آن کمتر است. جالب است بدانید لوازم آرایشی چرب و پر روغن در تابستان ها بخصوص آرایشی ماسیده تحویل شما خواهند داد، به این صورت که با تعریق پوست صورت و نفوذ به کرم پودر چرب دو برابر ماسیدگی خواهید داشت. استفاده از کرم پودر بدون چربی مهمترین موضوعی است که شما باید به آن توجه داشته باشید، برای آشنایی با قیمت کرم پودر و انواع آن شما می توانید به فروشگاه اینترنتی الانزا مراجعه کرده و در کمترین زمان ممکن کرم پودر مورد نظر خود را با بهترین کیفیت و قیمتی مناسب تحویل بگیرید.

 • پرایمر آرایشی

یکی دیگر از روش های جلوگیری از اکسید شدن کرم پودر زیرسازی آرایشی قوی است که معمولا با پرایمر اتفاق خواهد افتاد، شما با استفاده از پرایمر با کیفیت منافذ باز پوست خود را بسته و مسدود خواهید کرد که در نتیجه ترشح غدد چربی زیر پوست به بیرون راه پیدا نخواهد کرد و از ماسیدگی کرم پودر جلوگیری به عمل می آورد. استفاده از پرایمر برای حفظ سلامت پوست شما نیز موثر خواهد بود و می توانید از ورود لوازم آرایشی به منافذ پوست جلوگیری کنید، نکته ای در رابطه با پرایمر وجود دارد این است که شما می توانید از پرایمر صورت، پرایمر زیر چشم و پرایمر لب بطور جداگانه برای بالا بردن کیفیت آرایش خود استفاده کنید اما نکته ایی که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما نمی توانید هر روزانه از پرایمر استفاده کنید و استفاده هر روز این محصول به پوست شما آسیب خواهد زد پس برای جلوگیری از ماسیده شدن کرم پودر روزانه چه باید کرد؟ راه حل ممکن این است که شما می توانید از کرم پودر با بافت سبک تر و بدون چربی استفاده کنید و در صورت ماسیده شدن سعی کنید از تونر با مرطوب کننده بدون چربی قبل از آرایش خود جایگزین کرم پودر استفاده کنید.

 • شستشوی صورت قبل از آرایش

یکی از راه های کنترل چربی صورت و جلوگیری از ماسیده شدن کرم پودر بر روی صورت همین شستشوی به ظاهر ساده با ژل شستشوی مناسب پوست تان است که بسیار کمک کرده و شما را از شر ماسیدگی کرم پودر نجات خواهد داد. شما می توانید پس از شستشوی صورت از یک تیکه قالب یخ استفاده کرده و هم منافذ باز خود را کوچک تر کنید هم پوستی شفاف و زیبا داشته باشید. فراموش نکنید که اگر آرایش بر روی پوست خود دارید ابتدا آرایش خود را با آرایش پاک کن شسته و پس از آن به سراغ ژل شستشو رفته و حسابی صورت خود را بشوئید. برای خرید ژل شستشوی صورت و پاک کننده آرایش می توانید به فروشگاه اینترنتی الانزا مراجعه کرده و باتوجه به تنوع مختلف محصولات، محصول مورد نظر خود را با انتخاب کرده و از قیمت پاک کننده صورت نیز اطلاع کسب کنید.

 • تثبیت کننده آرایش

پس از اتمام آرایش شما می توانید برای ثابت نگداشتن آرایش خود و جلوگیری از ماسیده شدن آن از اسپری تثبیت کننده آرایش استفاده کرده تا آرایش تان دست نخورده و سالم ساعت ها باقی بماند، فراموش نکنید که یکی از راه های جلوگیری از ماسیده و اکسید شدن کرم پودر استفاده از همین اسپری فیکساتور است.

 • لوازم آرایشی مایع ممنوع

استفاده از لوازم آرایش مایع و چرب یکی از مهمترین دلایل ماسیده شدن کرم پودر بر روی صورت است که بیشتر در تابستان ها اتفاق می افتد و برای جلوگیری از این مشکل بهتر است از لوازم آرایشی خشک و بدون پایه روغن استفاده کنید.

 • استفاده از دستمال مرطوب

یکی دیگر از علت های ماسیدن آرایش بر روی صورت تمدید مجدد آرایش بدون پاک کردن آن است، شما برای جلوگیری از بروز این مشکل می توانید پوست خود را به وسیله دستمال مرطوب تمیز کرده و عرق های روی صورت تان را پاک کنید و پس از آن کرم خود را تجدید کنید. سعی کنید در هنگام پاک کردن صورت عرق و آرایش روی صورت تان را به صورت ضربه ای بگیرید و دستمال را روی صورت خود نکشید.

نتیجه گیری
شما برای داشتن ظاهری زیبا نیاز به آموزش ترفندهای آرایشی خواهید داشت تا با آگاهی کامل بر این موضوعات محصولات آرایشی خود را انتخاب کرده و شیوه کار کردن با آن ها را نیز یاد بگیرید. در نهایت شما برای جلوگیری از اکسید شدن کرم پودر بر روی صورت خود ترفند هایی را یاد گرفته اید که زین پس از بروز این اتفاق جلوگیری کرده و با انتخاب صحیح خود مشکلاتتان را حل خواهید کرد. برای خرید محصولات آرایشی با کیفیت و با قیمت مناسب از قبیل کرم پودر، پاک کننده آرایش و … شما می توانید به سایت فروشگاهی الانزا (https://elanza.com/) مراجعه کرده و با قیمت براش آرایشی و محصولات دیگر آن آشنا شوید و باتوجه به بودجه خود و کیفیت های محصولات انتخابی درست داشته باشید.

آگهی متنی در همه صفحات
2 نظرات
 1. sepehr bhurekhan می گوید

  بسیار عالی ، مقاله مفیدی بود
  حذ کردم

 2. مریم رحیمی می گوید

  ممنون بابت این مطالب کاربردی!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.