به دنبال جنجال اپلیکیشن Path: چگونه از آپلود شدن لیست تماس‌های خود جلوگیری کنیم؟

خبر جنجالی که به تازگی در مورد اپلیکیشن Path منتشر شده است، باید باعث نگرانی و چاره‌اندیشی کاربران آی‌دیوایس‌ها شود. به تازگی مشخص شده است که اپلیکیشن شبکه اجتماعی Path، فهرست تماس‌ها یا address book کاربران را بدون اطلاع آنها به سرور خود آپلود این شبکه آپلود می‌کرد، بعد از انتشار خبر، رئیس Path به سرعت عذرخواهی کرد، همه آدرس‌ها را از روی سرور خود پاک کرد و اپلیکیشن را به‌روز کرد. (+)

اما Path تنها اپلیکیشن‌ای نیست که این کار را انجام داده بود، مشخص شده است که Hipster هم که یک اپلیکیشن تهیه پست کارت از عکس‌هاست هم دقیقا همین کار را انجام می‌داده است. (+)

اپل هم به صورت غیرمستقیم در این جریان مقصر است، چرا که باید مکانیسمی برای جلوگیری از این دسترسی در خود iOS یا در مسیر تأیید اپلیکیشن‌ها، پیشبینی می‌کرد.

اما تا زمانی که این مشکل برطرف شود، چگونه با شهامت قبلی، اپلیکیشن‌های تازه را نصب کنیم و اطمینان یابیم که با مشکل امنیتی مشابه روبرو نمی‌شویم.

شما اگر آی‌فون خود را جیل‌بریک کرده باشید، می‌توانید با رفتن به سیدیا با اضافه کردن سورس http://iphonix.fr/archives/rpetri.ch/repo خیالتان را راحت کنید، بعد از نصب هر زمانی که اپلیکیشنی بخواهد به کنتکت‌ها شما دسترسی پیدا کند، آگاه می‌شوید:

منبع ترفند: +

نظرات

  1. آدرس سورس تغییر کرده به:
    rpetri.ch/repo

  2. Agar Jill shode nabashe chikar bayad kard ?

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.