آیا گلکسی S21، بدنه گلاستیکی خواهد داشت؟! چرا سامسونگ از ترس تحقیرکنندگان پلاستیک، در بازاریابی‌ها از اصطلاح گلاستیک استفاده می‌کند؟

0

شنیده‌ها حاکی از این هستند که سامسونگ در گوشی جدید گلکسی S21 خود نه از بدنه شیشه‌ای استفاده خواهد کرد و نه سرامیکی، بلکه بدنه این گوشی گلاستیکی خواهد بود.

بله! گلاستیکی. این یک اشتباه تاپی نیست.

گلاستیک در واقع پلاستیک و ماده پلیمری است که وقتی در دست می‌گیرید حس و حال و بافت شیشه را حس می‌کنید.

ابداع این ماده و اصلا اصطلاح گلاستیک، حکایت از عمق نفرت سامسونگ از اینکه گوشی‌‌های پرچم‌دارش پلاستیکی لقب بگیرد، دارد.

قدمت تحقیر برندها با واژه پلاستیکی خیلی طولانی است و زمانی کامنت‌دانی سایت‌ها پر بودند از جدال طرفداران اپل و سامسونگ و همین «دشنام» پلاستیکی نامیدن سامسونگ در یک بازه زمانی خاص.

حالا دیگر مدتی است که به خاطر هزینه سرسام‌آور پرچم‌دارها دیگر خبری از دعواهای سابق بازدیدکننده‌ها نیست و بیشتر آن نسل سابق الان بی‌سر و صدا گوشی میان‌رده می‌خرند! آرزو می‌کنیم که شرایط روزی عوض شود.

اما واقعا چرا بدنه پلاستیکی اینقدر در طول تاریخ گوشی‌های هوشمند برای تحقیر برندها استفاده می‌شده؟

متاسفانه پلاستیک عجیبن شده با گوشی‌هایی که میان‌رده یا پایین‌رده هستند و بیشتر اقتصادی هستند تا رؤیایی و خواستنی.

در واقع هم تا مدتی بعد از رواج یافتن گوشی‌های هوشمند، پلاستیک استفاده شده کیفیت خاصی نداشت. یک حس بد موقع گرفتن گوشی به آدم می‌داد و گوشی به دست نمی‌نشست.

من آن زمان گوشی‌های پلاستیکی متعددی را تست کردم و هیچ کدام به دلم ننشستند. تا اینکه یک گوشی نکسوس گوگل را دست گرفتم و اولین بار متوجه شدم که پلاستیک هم می‌تواند ماده فاخری باشد! حس ارزان‌قیمت بودن را ندهد و با آن گوشی خوش‌دستی بیرون آورد.

از سوی دیگر همان طور که قبلا هم نوشته بودم، برخی از پرچم‌دارها هم به صورت متناقض این روزها بدون کیس، خوش‌دست نیستند. اما وقتی شما یک گوشی وان پلاس جدید را با بدنه پلاستیکی در دست می‌گیرید، تازه می‌فهمید که چقدر می‌تواند پلاستیکی بودن خوب هم باشد.

اما علیرغم این هنوز هم وقتی در سایت‌های معتبر فناوری فرنگی می‌روید، پلاستیکی یک دشنام است. مثلا می‌نویسند «آیا سامسونگ می‌خواهد واقعا یک گوشی پلاستیکی را با قیمت هزار دلار به ما بفروشد؟ پیش خودش چه فکر کرده؟!»

اما به نظر می‌رسد که رویکرد مصرف‌کنندگان در حال تغییر است و یک نهضت ضد بدنه شیشه‌ای شروع شده و تمایل مردم بیشتر به سمت استفاده از اجناس بادوام‌تر سوق پیدا کرده.

پس چرا S21 گلاستیکی و حتی فولد گلاستیکی نداشته باشیم؟


تذکر: در تصویر شاخص یک گلکسی S20‌ نسخه طرفداران یا Fan Edition را می‌بینید که بدنه گلاستیکی دارد.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.