خدمات زیبایی آقایان

0

رپورتاژ

زمانی که مبحث خدمات زیبایی مطرح می‌شود، غالبا زنان مخاطب قرار می‌گیرند. در حالی که آقایان هم از انواع خدمات زیبایی استقبال گسترده‌ای می‌کنند. کاشت مو، کاشت ریش و سبیل در آقایان، لیزر موهای زائد و انواع فرآیندهای تقویت و سالم‌سازی پوست و مو از خدماتی است که برای مردان انجام می‌شود. همانطور که زنان به مراقبت از پوست و موهای خود اهمیت می‌دهند، این موضوع باید در مردان هم مورد توجه قرار گیرد. چرا که آراستگی تاثیر مهمی در میزان مقبولیت افراد در جامعه دارد. در بسیاری نقاط دنیا کلینیک‌های زیبایی تخصصی مردان فعالیت می‌کنند. این مراکز با ارائه‌ی خدمات تخصصی در زمینه‌ی کاشت مو برای مردان، سعی در بازگردانی موهای از دست رفته دارند. تمامی خدمات زیبایی آقایان در کلینیک هلیا و تحت نظر متخصصان باتجربه ارائه می‌شود. برای اطلاع از شرح خدمات و جزئیات بیشتر در این خصوص همکاران ما در مرکز مشاوره پاسخگوی سوالات شما هستند.

کاشت مو از مهمترین خدمات زیبایی آقایان

آمار و ارقام نشان می‌دهند کاشت مو و فرآیندهای ترمیم مو از جمله‌ی محبوب‌ترین خدمات زیبایی آقایان است که مورد توجه قرار می‌گیرد. علت محبوبیت بالای روش‌های کاشت مو در مردان را می‌توان آمار بالای طاسی در مردان در مقایسه با زنان دانست. اگرچه ریزش شدید مو و طاسی در زنان نیز رخ می‌دهد، اما این مسئله در مردان شایع‌تر است. مشکلات ژنتیکی، تغذیه‌ی نامناسب، تنش و استرس‌های زندگی و محیط زندگی عواملی هستند که در ریزش موهای مردان موثرند. در کنار این مسائل بیماری‌هایی نظیر تیروئید، دیابت و خود ایمنی منجر به ریزش شدیدتر موها و و بروز تدریجی طاسی می‌شوند. با وجود این مسائل طبیعی است که طاسی امری شایع در بین مردان باشد. کاشت مو برای مردان یکی از بهترین راه‌های درمان طاسی است. امروزه روش‌های کاشت مو تا حد چشم‌گیری توسعه یافته‌اند. از این رو می‌توان به درمان کامل طاسی سر با روش‌های نوین امیدوار شد.

انواع روش‌های کاشت مو

کاشت مو به معنای انتقال فولیکول‌های مو برای پر کردن نواحی خالی است. در واقع این نوع از خدمات زیبایی آقایان در طول سال‌ها به پیشرفت‌های زیادی رسیده است. امروزه کاشت مو با کمترین میزان جراحت‌های وارده انجام می‌شود. پروسه‌هایی که با بازدهی بالا، همراه خواهد بود. از طرفی روش‌های دیگری برای کاشت مو وجود دارند که اگرچه با نام کاشت مو شناخته می‌شوند، اما هیچ انتقال فولیکولی درآنها رخ نمی‌دهد. به عبارتی برای کاشت موی واقعی حتما پوست سر شکاف بر می‌دارد. حال نوع روش انتخابی به میزان گستردگی این روش‌ها وابسته است. کاشت مو بدون جراحی تنها وعده‌ای برای جذب مخاطب است.

در مقابل روش‌های کاشت مو با جراحی، ترمیم مو با کمک موهای مصنوعی نیز وجود دارد. پروتز مو، ایمپلنت مو و سایر روش‌های شناخته شده هریک به عنوان روش‌های کاشت مو بدون جراحی به مخاطبان معرفی شده است. در نظر داشته باشید که روش‌های یاد شده تاثیری در درمان دائمی موهای شما در طولانی مدت ندارند.

بهترین روش کاشت مو

در ادامه معرفی تکنولوژی کاشت مو بهتر است بدانید کاشت موهای طبیعی به صورت دائمی با چندین روش قابل انجام است. در ابتدا فناوری کاشت مو بسیار ابتدایی بود که تنها برای افراد محدودی قابل انجام بود. اما به مرور معایب آن یک به یک برطرف شدند و در نهایت روش‌های نوین، با بازدهی بالاتر اجرا می‌شوند.

  • کاشت مو به روش FUT

کاشت مو به روش FUT نخستین تکنولوژی شناخته شده برای پیوند مو است. روشی که در آن نوارهای نازکی از پوست سر همراه با گرافت‌های مو برداشته می‌شوند. این نوارهای نازک به صورت افقی و از فاصله‌ی بین گوش‌ها در پشت سر برش زده می‌شوند. در نهایت فولیکول‌های موجود در این نوارها در زیر میکروسکوپ جداسازی شده و برای کاشت در نواحی طاس آماده می‌شوند. این روش به دلیل گستردگی حراجت، بازدهی پایین و زمان بر بودن باید جای خود را به روش‌های جدیدتری می‌داد.

  • کاشت مو به روش FUE

تکنولوژی جدیدتری در کاشت مو که بسیاری از مشکلات و نواقص روش‌های پیشین را ندارد، روش کاشت مو FUE نام گرفته است. در این فرآیند از تجهیزات ظریف‌تری برای جداسازی فولیکلول‌های مو استفاده می‌شود. در نتیجه دیگر شاهد حجم وسیعی از جراحات پوستی نخواهیم بود. در این روش، امکان پیوند فولیکول‌های بیشتری وجود دارد؛ در نتیجه تراکم بیشتری پس از کاشت ایجاد می‌شود. زیر مجموعه‌های روش بنیادی FUE امروزه با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های نوین به بهبود این روش پرداخته‌اند. به این ترتیب افرادی که با مشکلات ریزش شدید موها و طاسی سر مواجه هستند، برای کاشت مو انتخاب وسیع‌تری دارند. مردانی که به هردلیل دچار طاسی شده‌اند، می‌توانند با توجه به منشا ریزش موهای خود، بهترین روش کاشت مو را انتخاب کنند. این شاخه از خدمات زیبایی آقایان به دلیل تنوع روش‌ها، و بازدهی مناسب مورد توجه بسیاری از مردان قرار گرفته است.

لیزر موهای زائد آقایان

شاید لیزر موهای زائد بدن اغلب برای بانوان محبوب باشد، اما این یک واقعیت است که موهای زائد بدن مردان به مراتب بیشتر و متراکم‌تر از زنان است. موهایی که در مواقعی نظیر ورزش، شنا و در روزهای گرم تابستان کلافه کننده خواهد بود. حذف موهای زائد به صورت موقتی و دائمی امکان پذیر است. روش‌های موقتی برای مردان شامل شیو کردن موها، استفاده از موبر یا کندن موهاست. کندن موهای زائد بدن با هر روشی دردناک است و در کوتاه مدت مجددا رشد می‌کنند. بنابراین اگر به هر شکلی از داشتن حجم انبوهی از موهای زائد احساس بدی دارید، می‌توانید لیزر موهای زائد آقایان را امتحان کنید. در واقع بهترین روش برای خلاص شدن از شر موهای زائد بدن و داشتن پوستی صاف لیز موهای زائد است.

مزایای لیزر موهای زائد در مردان

از جمله خدمات زیبایی مردان که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته، لیزر موهای زائد در آقایان است. طبیعی است که به دلیل ترشح هورمون‌های مردانه موهای زائد در بدن آقایان بیش از زنان رشد کند. اما رشد این موها بخصوص برای افرادی که به صورت حرفه‌ای ورزش می‌کنند، دردسر زاست. ورزشکارانی که در رشته‌های شنا، ژیمناستیک، کشتی و دوچرخه سواری فعالیت می‌کنند، باید بدنی بدون موهای زائد داشته باشند. استفاده از روش‌های موقتی نظیر شیو کردن احتمال ایجاد زخم و جراحت پوستی را دارد. از طرفی وجود موهای زائد در سطح پوست منجر به تعریق بیشتر بدن و بروز برخی مشکلات پوستی می‌شود. در مجموع حذف دائمی موهای زائد بدن با کمک لیزر علاوه بر صرفه جویی در زمان به داشتن پوستی سالم برای فرد کمک می‌کند. ایجاد خط ریش و از حذف موهای اضافی در ناحیه‌ی گونه، گوش‌ها و گردن از دیگر کاربردهای لیزر و خدمات زیبایی مردان است.

خدمات زیبایی مردان در کلینیک هلیا

از جمله مراکز فعال در عرصه‌ی ارائه‌ی خدمات زیبایی مردان، کلینیک پوست و موی هلیا است. این مرکز با ارائه‌ی خدمات ترمیم و سالم سازی پوست و مو به زیبایی و آراستگی هرچه بیشتر در مردان و زنان کمک می‌کند. یکی از مشکلاتی که در بین مردان شایع است، بروز جوش و حفرات روی پوست صورت است. این مشکل که در اثر استفاده مکرر از تیغ و یا خشکی یا چربی بیش از حد پوست رخ می‌دهد، باید تحت درمان قرار گیرد. کلینیک زیبایی هلیا با در اختیار داشتن تجهیزات و امکانات نوین در زمینه‌ی زیبایی و ترمیم پوست و مو در خدمت شما عزیزان خواهد بود. کلیه‌ی خدمات زیبایی مردان نظیر کاشت مو، لیزر موی زائد و… در این کلینیک تحت نظر دکتر خراسانی انجام می‌پذیرد. لذا جهت دریافت خدمات مشاوره‌‌ی رایگان این مرکز می‌توانید با همکاران ما در مرکز پاسخگویی تلفنی تماس حاصل فرمایید.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.