بهترین روش برای قرار گرفتن در ردیف اول صف خرید سهام

0

رپورتاژ

برای سرمایه گذاران، یافتن بهترین زمان قرار گرفتن در صف خرید سهام، می­تواند یک فعالیت سرگرم کننده و بسیار سودآور باشد، به شرطی که در نهایت سهامی ‌را خریداری شود که قیمت آن افزایش یابد. در این مقاله نکات اساسی آورده شده است که به شما کمک می­کند تا زمان صحیح قرار گرفتن در صف خرید سهام را تشخیص دهید و شانس خوبی برای کسب درآمد از سهام داشته باشید.

نکات اساسی در مورد صف خرید سهام

برای سرمایه گذاران، یافتن بهترین زمان قرار گرفتن در صف خرید سهام، می­تواند یک فعالیت سرگرم کننده و همراه با پاداش باشد. همچنین، این مسئله می‌تواند برای آنها بسیار سودآور باشد، به شرطی که در نهایت سهامی ‌را خریداری کنید که قیمت آن افزایش یابد. اما چه زمانی قرار است واقعا وارد صف خرید سهام شوید؟ در این مقاله نکات اساسی آورده شده است که به شما کمک می­کند تا زمان صحیح قرار گرفتن در صف خرید سهام را تشخیص دهید و شانس خوبی برای کسب درآمد از سهام داشته باشید.

منظور از صف خرید سهام، زمانی است که تقاضا برای خرید سهام از عرضه آن بیشتر باشد. به عبارت دیگر، در عین حال که تقاضا برای خرید سهام در بالاترین قیمت خود قرار گرفته است، اما عرضه­ کننده­ای برای سهام وجود ندارد. در واقع، سهام‌داران شرکت می‌دانند که سهام‌شان رو به افزایش است، و در نتیجه اقدام به فروش نخواهند کرد. در چنین مواقعی، افراد باید برای خرید سهام این شرکت وارد رقابت می­شوند و تقاضا از عرضه بیشتر می‌شود.

همانند بسیاری از موارد، زمان معامله و سرمایه­گذاری در بازار بسیار حائز اهمیت است. تجزیه و تحلیل زمان مناسب قرار گرفتن در صف خرید سهام ممکن است مشکل باشد، اما ورود خوب به بازار سهام می­تواند بازده شما را افزایش دهد. در اینجا، ما چند استراتژی معمول برای زمان مناسب صف خرید سهام را مرور می­کنیم تا بهترین شانس را برای برنده شدن به شما ارائه دهیم.

صف خرید سهام

تشخیص بهترین زمان قرار گرفتن در صف خرید سهام

هنگام فروش سهام، وقتی نوبت به خرید می­رسد، مصرف کنندگان همیشه منتظر معامله هستند. جمعه سیاه‌، دوشنبه سایبری و فصل کریسمس نمونه­های بارز قیمت پایین است که تقاضای شدید محصولات را برانگیخته است. با این حال‌، به دلایلی‌، سرمایه گذاران هنگام فروش سهام تقریبا به هیجان نمی‌آیند.

در بورس سهام، یک ذهنیت گله­ای تسخیر می‌شود و سرمایه گذاران تمایل دارند که وقتی قیمت پایین است از قرار گرفتن در صف خرید سهام خودداری کنند. پایان سال ۲۰۰۸ و اوایل سال ۲۰۰۹ میلادی دوره‌ها‌ی بدبینی بیش از حد بود‌، اما در گذشته‌، فرصت مناسبی برای سرمایه گذاران بود که می‌توانستند سهام بسیاری را با قیمت‌ها‌ی پایین­تر خریداری کنند. دوره­های بعد از هرگونه اصلاح یا سقوط از لحاظ تاریخی، زمان مناسبی برای سرمایه گذاران به منظور خرید با قیمت‌ها‌ی مناسب بوده است.

پیشنهاد میکنیم برای افزایش شانس خود در سرخطی موفق، از سرور مجازی بورس توشن که بر روی آن چندین ربات سرخطی رایگان نصب شده است و بر روی بستر اینترنت پر سرعت برج میلاد تهران ارائه می شود، استفاده نمایید.

اگر قیمت سهام بیش از حد فروخته شود‌، سرمایه گذاران می‌توانند در مورد قرار گرفتن در صف خرید سهام یا احتمال افزایش آن در آینده تصمیم بگیرند. رسیدن به یک هدف واحد قیمت سهام مهم نیست. در عوض‌، ایجاد محدوده­ای که در بتوانید در بهترین زمان در صف خرید سهام قرار بگیرید، منطقی­تر است.

انتخاب زمان مناسب صف خرید سهام

گزارش‌ها‌ی تحلیلگران و همچنین اهداف قیمت اجماع‌، که میانگین نظرات تحلیلگران هستند‌، نقطه شروع خوبی برای قرار گرفتن در صف خرید سهام می­باشند. اکثر وب سایت‌ها‌ی مالی این ارقام را منتشر می‌کنند. بدون محدوده هدف قیمت‌، سرمایه گذاران در تعیین زمان قرار گرفتن در صف خرید سهام دچار مشکل می‌شوند. وقتی سهام کم ارزش است، اطلاعات زیادی برای ایجاد محدوده هدف قیمت مورد نیاز است‌. با استفاده از سرور بورس شما می توانید شانس خود را در ثبت سرخطی موفق و تک رقمی چندین برابر کنید.

یکی از بهترین روش‌ها‌ برای تعیین سطح بیش از حد یا کم ارزش گذاری‌، تخمین چشم انداز آینده شرکت برای رشد و سود است. یک روش اصلی ارزیابی‌، تجزیه و تحلیل جریان نقدی تخفیف یافته (DCF) است که جریان‌ها‌ی نقدی پیش بینی شده آینده شرکت را گرفته و سپس آنها را با استفاده از یک عامل خطر معقول تخفیف می‌دهد. مجموع این جریانات نقدی آتی تخفیف خورده هدف قیمت نظری است. از نظر منطقی‌، اگر قیمت سهام فعلی زیر این مقدار باشد‌، احتمالا خرید خوبی خواهید داشت.

تشخیص زمان مناسب خرید سهام

سایر روشهای ارزیابی برای تعیین زمان مناسب صف خرید سهام، شامل بررسی رشد سود سهام شرکت و مقایسه چند برابر قیمت سهام با سود سهام (P / E) رقبا است. معیارها‌یی از قبیل قیمت به فروش و قیمت به جریان نقدی‌، می‌تواند به یک سرمایه گذار کمک کند تا تعیین کند سهام نسبت به رقبای اصلی خود ارزان به نظر می‌رسد.

چه موقع سهام را نزد خود نگه دارید؟

وقتی تکالیف خود را به درستی انجام دادید، اتکا به اهداف قیمت تحلیلگران یا توصیه‌ها‌ی خبرنامه‌ها‌ی مالی نقطه شروع خوبی برای تعیین زمان قرار گرفتن در صف خرید سهام است‌، اما سرمایه گذاران بزرگ تکالیف خود را انجام می‌دهند و سپس با دقت لازم در مورد سهام تحقیق می­کنند. این تحقیق می‌تواند شامل خواندن گزارش سالانه یک شرکت‌، خواندن جدیدترین اخبار منتشر شده آن و بررسی آنلاین برخی از ارائه‌ها‌ی اخیر آن برای سرمایه گذاران یا نمایشگاه‌ها‌ی صنعت باشد.

تمام این داده‌ها‌ را می‌توان به راحتی در وب سایت شرکت‌ها‌ی بزرگ تحت روابط سرمایه گذاران یک شرکت قرار داد. و اما چه موقع باید سهام خود را با صبر نگه دارید؟ با فرض اینکه همه تکالیف خود را انجام داده­اید‌، و هدف قیمت سهام را به درستی مشخص کرده­اید، بلافاصله نباید برنامه­ای برای افزایش سهام خریداری شده خود داشته باشید، بلکه صبور باشید.

ممکن است پی بردن به ارزش واقعی معاملات سهام زمان ببرد. تحلیل گرانی که قیمت‌ها‌ را در ماه آینده یا حتی سه ماه آینده پیش بینی می‌کنند‌، به سادگی حدس می‌زنند که چه موقعی باید در صف خرید سهام قرار بگیرند تا ارزش سهام آنها به سرعت افزایش یابد. ممکن است دو سال طول بکشد تا سهام نزدیک به محدوده هدف قیمت افزایش یابد. حتی بهتر است سه یا پنج سال سهام را نزد خود نگه دارید، به خصوص اگر به توانایی رشد آن اطمینان دارید. استفاده از عقل سلیم شما در انتخاب زمان مناسب صف خرید سهام می‌تواند سودآورترین نتایج را به همراه داشته باشد. با این حال برای ورود به دنیای معاملات سهام یا سرمایه گذاری‌، به یک کارگزاری بورس نیاز دارید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.