آیا ایمپلنت دندان دائمی است؟

0

رپورتاژ

ایمپلنت های دندانی از روش های مدرن دندانپزشکی

مقدمه: هر فرد در معرض بسیاری از بیماری ها و مواردی از این دست قرار می گیرد و هرچه فرد بزرگتر می شود ، دندان های وی کاملاً پوسیده ، شکسته یا از دست می روند ولی  با پیشرفت علم دندانپزشکی  برای هرکدام از مشکلات دندانی راه حلی وجود دارد.

بسته به شرایط ، درمان جدیدی به نام ایمپلنت دندان ظاهر شده است که از ریشه مصنوعی ساخته شده با فلز خالص تیتانیوم است و این فرآیند تا حد زیادی شبیه ترین حالت به دندان طبیعی در نظر گرفته می شود ، به طوری  که فرد علاوه بر شکل طبیعی دندان می تواند غذا بخورد و صحبت کند. .

این واقعیت است  که ساختارهای متحرک قدیمی مثل دندان مصنوعی در حین گفتار و غذا خوردن ممکن بود حرکت کنند  ، که باعث ایجاد مزاحمت و خجالت در فرد میشد ، علاوه بر تأثیر منفی آن بر آتروفی استخوان فک (تحلیل رفتن فک )، و  موارد دیگر باعث می شود که علم به دنبال بهترین ها برای انسان باشد.

هنگام کاشت دندان ، پزشک می تواند ریشه و تاج دندان را در طبیعی ترین حالت ممکن جایگزین کند و دندان جدیدی را به جای  دندان های از دست رفته  بیمار کاشت به طوری که  دندان های ثابت مانند دندان های طبیعی خواد داشت .

ایمپلنت  دندان چگونه انجام می شود؟

کاشت دندان به صورت مرحله ای انجام می شود که عبارتند از:

مرحله اول:

مکان مناسب برای کاشت با قرار دادن ایمپلنت های ساخته شده از فلز خالص تیتانیوم در استخوان فک به جای دندان از دست رفته آماده می شود.

مرحله دوم:

ترمیم استخوان فک و کاشت که به این عمل استئوتومی گفته می شود و این روند برای فک بالا شش ماه و برای فک پایین سه ماه طول می کشد.

مرحله سوم:

ترکیب نهایی ایمپلنت های دندانی. این مرحله شامل چندین جلسه برای ایجاد ترکیب نهایی در  دهان و تست دندان برای تثبیت نهایی است.

گزینه های  مناسب برای انجام  ایمپلنت  دندان:

کاشت دندان برای افراد مسن و میانسال مناسب است. توصیه می شود این روند برای کودکان تا بعد  از سنین جوانی تأخیر بیفتد. در این موارد ، کیفیت و کمیت استخوان به عنوان یک عامل اصلی در نظر می شود ، و تشخیص آن کاملا با نظر پزشک است.

چه کسانی نمیتوانند ایمپلنت بگذارند ؟

وجود بیماری های جدی که بر بهبود استخوان و لثه تأثیر می گذارد ، مانند: موارد پیشرفته بیماری نقص ایمنی ، اختلالات استخوان یا خون.

نوسانات زیاد قند خون ، یا دوزهای بالای پرتودرمانی برای بیمار.

برخی موارد که تقریباً تحت تأثیر موفقیت جراحی قرار دارند ، مانند سیگار کشیدن ، بی توجهی به مراقبت های بهداشت دهان و دندان توسط بیمار ، و…

پزشک تنها کسی است که تصمیم می گیرد مناسب شما باشد یا خیر.

نحوه آماده سازی بیمار برای ایمپلنت  دندان

برای اطمینان از مناسب ترین و بهینه ترین روش فرایند کاشت دندان ، پزشک از شما می خواهد که یک معاینه جامع از دندان های خود انجام دهید و از این نظر تصمیم گیری می شود که آیا امکان کاشت دندان را دارید یا خیر ؟

پزشک در ابتدای درمان از شما می خواهد  که یک عکس با اشعه ایکس از دندان و فک خود بگیرید ، سپس پزشک اندازه گیری های دندان و فک را انجام می دهد تا مراحل کاشت را آغاز کند و بعد  برای شما توضیح می دهد که چگونه عمل انجام می شود.حال ممکن است برای شما سوال پیش آمده باشد برای انجام ایمپلنت دندان در اصفهان به کدام پزشک مراجعه کنید ؟

دکتر محمد عاطفت سابقه زیادی در بسیاری از زمینه های دندانپزشکی زیبایی من جمله ایمپلنت و لمینت دندان در اصفهان دارند وارائه ی خدمات دندانپزشکی با بهترین برند های ایمپلنت دنیا ، بدون درد و عوارض در سریعترین زمان ممکن با توجه به شرایط متفاوت هر بیمار برای بخشیدن لبخندی زیبا به شما و افزایش اعتماد به نفس انجام میگیرد.

برای اطلاع از هزینه ایمپلنت، لمینت و کامپوزیت دندان در اصفهان با مطب دکتر محمد عاطفت تماس حاصل نمایید

تماس با مطب دکتر محمد عاطفت

آدرس: اصفهان، چهارراه پلیس، توحید جنوبی ،نبش کوچه کاویان ساختمان ژیوار طبقه پنجم، واحد ۵۰۴

شماره تماس :       (۳۵) ۳۱۳۱۲۸۳۴   ۰۳۱                   ۰۹۱۳۰۷۷۷۳۰۰

وب سایت: https://dratefat.com

   

پستهای اخیر

خودروی مفهومی جیلی ویژن استاربرست معرفی شد؛ طراحی مدرن، فضایی و آینده‌نگرانه (گالری عکس)

جیلی با رونمایی از خودروی مفهومی Vision Starburst، نقشه راه آینده طراحی خودروهای خود را ترسیم کرد. خودروی ویژن استاربرست توسط استودیوی طراحی جیلی در شانگهای خلق شده است و از المان‌های کاملا مدرن و آینده‌نگرانه‌ای مبتنی بر نورپردازی‌های…

پیشنهاد کتاب: عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست – مواجهه با اندوه و فقدان با فرهنگی که این‌ها را…

آن‌هایی که رنج را تجربه می‌کنند، معرفتی کسب می‌کنند که بقیه ما به آن نیاز داریم. با توجه به اینکه در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که مردم از احساس کردن هراس دارند، مهم است تا عمق سفر انسانی‌مان را به روی یکدیگر باز کنیم، که تنها با تجربه…

پیشنهاد کتاب: کتاب چگونه بر جهان حکومت کنیم؟ راهنمای دیکتاتور بلند پرواز، نوشته آندره د گیلوم

کسی که آرزو دارد از او اطاعت کنند، ابتدا باید بداند چگونه دستور دهد. نیکولو ماکیاولی قدرت، در جهان امروز در ذهن افراد لیبرال و طرفداران شفافیت سیاسی تصویری منفی دارد. بعضی‌ها می‌گویند قدرت باید تقسیم شود، می‌گویند قدرت زیاد در دست یک…

با این تانک مثل فوت کردن به شمع، به چاه‌های نفت مشتعل کویت فوت می‌کردند تا خاموش شوند!

تصور کنید که شما یک تانک قدیمی روسی را با دو موتور هواپیمای جت و مقدار زیادی آب ترکیب کنید تا یک دستگاه عجیب آتش‌نشانی بسازید که قادر باشد که حتی حریق چاه‌های نفت را خاموش کند! به سال 1991 می‌رویم، در این زمان جنگ خلیج فارس به انتهای خود…

فیلم‌هایی که بسیار خوب و عالی و احساس‌برانگیز هستند، اما به خاطر تاثیرگذاری زیاد روی روح و روانمان،…

وقتی در سایت‌های دانلود هستیم و فهرست فیلم‌ها را نگاه کنیم تا تصمیم بگیریم کدامشان را دانلود کنیم، نگاهی به اسم کارگردان و امتیاز فیلم و هنرپیشه‌ها و داستان کلی‌شان می‌ندازیم تا بتوانیم تصمیم بگیریم. اما شمار زیادی از فیلم‌هایی که دانلود…

فهرستی از چیزهایی که شاید تصور کنید که تنها شما را عصبی می‌کنند، اما عامل اضطراب خیلی‌ها در کشورهای…

چند روز پیش یک کاربر سایت اجتماعی ردیت، سوالی مطرح کرد که در کمال شگفتی خیلی از آن استبال شد و پاسخ‌های متعددی برای آن گذاشته شد. سوال این بود که چه چیز خاص و ویژه‌ای شما را عصبی می‌کند و صرف‌نظر اینکه بارها آن شرایط را تجربه کرده باشید،…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.