آیا به مشاوره ازدواج نیاز دارم؟

0

رپورتاژ

چرا مشاور ازدواج ؟

تصور خیلی از ما از ازدواج ، تاثیر گرفته از داستان های شاه پریونی ست که در کودکی میخواندیم یا کارتون های که می دیدیم. حال اینکه ازدواج در زندگی واقعی  بسیار متفاوت تر از فیلم ها و داستان های زاده ی ذهن نویسنده ها است . در زندگی مشترک تمامی آدم ها فراز و نشیب هایی وجود دارد که باید نحوه ی مواجه شدن با آنها و  مدیریتشان را  یاد بگیریم .سوالی که ممکن است برای همه ی ما پیش بیاید این است: آیا به مشاوره ازدواج نیاز دارم؟ در جواب باید گفت: مشاور ازدواج با داشتن تخصص و تجربه کافی به ما کمک می کند که به درک درستی از ازدواج برسیم . همچنین با بررسی خلق و خو ، تمایلات و شخصیت فرد ، راهنمایی هایی در خصوص نحوه حل مشکلات زوجین می دهد .

شما برای دریافت مشاوره می توانید به مراکز مشاوره برتر تهران و شهرستان ها مانند کلینیک روانشناسی روان آرام  مراجعه کنید.

از لحظه ای که تصمیم می گیریم با کسی ازدواج کنیم تا تمامی مراحل ازدواج و زندگی مشترک، می توانیم از کمک یک مشاور ازدواج خوب بهره بگیریم .

در چه مواردی می توان از مشاور ازدواج کمک گرفت ؟

در مورادی چون میزان تناسب دو فرد برای ازدواج با هم،  آداب زناشویی ، سکستراپی و وظایف زن و مرد در خانواده و طلاق می توان از مشاور ازدواج کمک گرفت .

مشاوره پیش از ازدواج

در انتخاب همسر و بررسی میزان تناسب دو طرف با یکدیگر، یکی از درست ترین معیارها و روش های موجود ، مشاوره پیش از ازدواج است . ممکن است زوجین قبل از شروع زندگی مشترک از خود بپرسند آیا به مشاوره ازدواج نیاز دارم؟ مشاوره ی ازدواج چه کمکی به رابطه ی ما می کند؟ در پاسخ می توان گفت: مشاوره قبل از ازدواج به زوجین کمک می کند تا به شناخت درستی از یکدیگر و هدفشان از ازدواج دست یابند . تعداد جلسات و نحوه ی برگزاری ( به صورت تکی یا مشترک ) مشاوره پیش از ازدواج بر اساس صلاحدید مشاوران ازدواج برنامه ریزی می شود . در جلسات فردی، مشاوره ازدواج به بررسی ویژگی ها و سوابق هر شخص بصورت جداگانه می پردازد . در این جلسات همچنین موضوعاتی که نمی توان در حضور نامزد فرد از آن سخن به میان آورد ، مطرح می شود . در جلسات مشترک، زوجین از نحوه ی آشنایی و مقدار شناختی که از یکدیگر دارند به صورت کلی صحبت می کنند و جزئیات مهم ، بنا به صلاحدید فرد معمولا در جلسات فردی بیان می شوند . مشاوره ی ازدواج ابزاری برای شناخت بیشتر و جلوگیری از اختلافات احتمالی و طلاق در آینده است .

مراحل مشاوره پیش از ازدواج

  • در مرحله اول زن و مرد یک دیدار مشترک با مشاور ازدواج دارند و هر دو توضیحاتی درباره ی روابطشان به مشاور می دهند .
  • جلسه ی دوم و سوم به هر یک از طرفین بصورت جدا اختصاص داده می شود و با آن ها درباره ی اخلاق و ویژگی های شخصیشان صحبت می شود و در این مرحله مشاور ازدواج بیشتر به شناخت تمایلات درونی افراد می پردازد .
  • در جلسه چهارم از افراد خواسته می شود تا تست های روانشناسی و بالینی MBTI ، MCMI ، SCL90 و … را انجام دهند تا تمامی زوایای پنهان شخص به خوبی شناخته شود .
  • در جلسه بعدی به تفسیر و توضیح معانی نتایج هرکدام از تست ها پرداخته می شود و توصیه ها و راهکارهایی در راستای شخصیت افراد و آداب زناشویی به آن ها می شود .

مراحل ذکر شده مراحل روتین مشاوره ی ازدواج می باشد . در صورت وجود عدم سازگاری و داشتن نگاهی متفاوت به مقوله ی ازدواج ، عدم رضایت خانواده ها و یا اگر یکی از طرفین و یا هر دو یک مشکل اساسی شخصیتی داشته باشند که قبل از ازدواج باید به درمان آنها پرداخته شود ، مراحل مشاوره ازدواج بالطبع طولانی تر می شوند .

مشاوره پس از ازدواج

گاهی به دلایل بسیاری اعم از تفکر اشتباه راجع به ماهیت ازدواج ، شناخت زوجین از یکدگر به بعد از ازدواج موکول می شود در صورتی که مهم ترین بخشی که مشخص می کند دو نفر آمادگی ازدواج با یکدیگر را دارند ، همان شناخت قبل از ازدواج است . این زوج ها قبل از ازدواج هرگز از خود نپرسیده اند که: آیا به مشاوره ازدواج نیاز دارم؟ در نتیجه نیازی به دریافت راهنمایی از سوی فرد متخصص در خصوص ازدواج خود ندیده اند و بدون فکر به ماهیت حقیقی ازدواج، در این راه قدم گذاشته اند . ازدواجی که بنای آن بدون شناخت پایه گذاری شده باشد ، محکوم به شکست است ( مگر آنکه آن دو نفر به طرز عجیبی خوش شانس باشند! ) . خبر خوب این است که حتی اگر شناخت طرفین از یکدیگر به بعد از ازدواج موکول شده باشد، برای شناخت بیشتر ، جلوگیری از اختلافات خانوادگی و پیشگیری از طلاق ، می توان به مشاور ازدواج مراجعه کرد و که این خود قدمی در راه حفظ و نجات ازدواج فرد است .

پیدا کردن مرکز مشاوره ازدواج خوب

پیدا کردن یک مرکز مشاوره ازدواج خوب به خصوص در شهرهای بزرگی مانند تهران نگرانی بسیاری از افرادی است که به سلامت و درستی ازدواج خود اهمیت می دهند . ماه های ابتدای زندگی مشترک بسیار حساس و ظریف هستند و صحیح بنا نهادن پایه های اولیه ی زندگی در این ماه ها با مشورت ، علم بر آداب زناشویی و شناخت درست خود و فرد مقابلمان امکان پذیر است . خبر خوب اینکه همه ی این موارد با مراجعه به مشاور ازدواج خوب و عمل کردن به توصیه های ایشان امکان پذیر است . در صورت تشکیل زندگی و برخورد با مشکلاتی در زندگی مشترکتان ، مشورت با یک روانشناس ازدواج خوب بسیار می تواند ذهن ما را نسبت به مسائل و راه حل های آن باز کند و دریابیم که آیا می توانیم به ازدواجمان فرصتی دوباره دهیم یا خیر و اگر بله ، چه راه حل هایی را باید اتخاذ کنیم . گاهی مشاورین مرکز مشاوره ازدواج همچنین در مراحل طلاق و در افسردگی پس از طلاق می توانند راهکارهای بسیار مناسبی به ما ارائه دهند تا راحت تر با مشکلی که برایمان پیش آمده کنار بیاییم و به زندگیمان پر قدرت تر از قبل برگردیم و برای آن هدف های دلخواه و متناسب با خودمان را تعیین کنیم و در راه رسیدن به آن ها تلاش کنیم . کلینیک مشاوره ازدواج روان آرام با داشتن سوابق بسیاری در زمینه مشاور پیش از ازدواج ، مشاور خانواده و مشاور طلاق و بهره گیری از علوم نوین روانشناسی برای انجام تست های روانشناسی و همچنین ارائه راهکارها و توصیه های مفید و دور انگاری زندگی مشترک افراد ، همه روزه بصورت آنلاین و حضوری در خدمت شما عزیزان می باشد . اگر مطمئن نیستید مشکلاتی که در حال حاضر در حال تجربه ی آن هستید در دسته خدمات مشاوره ی ازدواج قرار می گیرد یا خیر ، می توانید قبل از مراجعه به مرکز مشاوره، با کلینیک تماس گرفته و از مشاوره رایگان مرکز مشاوره استفاده نمایید.

   

پستهای اخیر

گالری عکس: ملکه انگلیس حالا دیگر با سیزدهمین رئیس جمهور آمریکا هم در دوران زندگی خود ملاقات کرده!…

1- ملکه انگلیس در ملاقات با هری ترومن، وقتی او هنوز پرنسس بود - 31 اکتبر سال 1951 سه ماه بعد در ششم فوریه سال 1951، بعد از شاه جورج پنجم، پرنسس الیزابت، ملکه انگلیس شد. 2- هفدهم اکتبر سال 1957، رئیس جمهور آیزنهاور از خانواده…

لکسوس NX مدل ۲۰۲۲ معرفی شد: پیشرانه هیبریدی و سیستم سرگرمی جدید

علاقه‌مندان و مشتاقان این کراس‌اوور ژاپنی لوکس در یک خوشبختی تمام غرق خواهند شد. چون نسل جدید لکسوس NX برای سال ۲۰۲۲ دقیقا نقاط ضعف مدل‌های پیشین را از بین برده و با تغییرات متعدد، ظاهری جدید و امکانات تازه وارد بازار می‌شود. برای مثال،…

شاید آیفون ۱۳ هیچ کلیدی نداشته باشد؛ کاری که از اپل بعید نیست!

برخی شایعات از حذف کلیدهای فیزیکی در آیفون بعدی اپل (آیفون ۱۳) خبر می‌دهند. اخیرا سایت اپل اینسایدر یک یک ثبت اختراع در ایالات متحده پرده‌برداری کرده است که نشان می‌دهد اپل در حال بررسی دستگاه‌هایی با سنسورهای ورودی لمسی (capacitive…

با گام گذاشتن به داخل این کافی شاپ عجیب در روسیه، انگار وارد یک دنیای دوبعدی شده‌اید!

کافه Bw در روسیه دو شعبه متفاوت در مسکو و سن پترزبورگ دارد و یکی از پیشنهادهای خوب برای بازدید توریست‌ها است. دلیل تفاوت این کافه‌ها چیست؟ تفاوت این است که طوری طراحی شده که وقتی به داخل آن پا می‌گذارید به ناگاه خود را در یک دنیای…

عکاسی که به صورت نمادین قدرت طبیعت را با ساختن امواجی از شاخه‌های درخت نشان داد

وقتی در اواخر سال 2020 ، آلمان با موج دوم همه‌گیری کرونا و محدودیت‌های در پی آن، مواجه شد، عکاس و هنرمندی به نام گئورک گلاشر، تصمیم گرفت که در یک جنگل یک پروژه عکاسی راه بیندازد که بازتابی از وضعیت دنیا هم باشد. او در جنگل نزدیک هامبورگ،…

و سرانجام پخش سریال لوکی از دیزنی پلاس شروع شد – چرا باید ببینیم؟!

اگر اهل کتاب کامیک مارول باشید، حتما شخصیت لوکی را می‌شناسید. او یک ضدقهرمان و برادر ثور است. او شخصیتی است که 1949 توسط استن لی و تصویرگر مشهور -جان کربی- خلق شد. او در دنیای کتاب‌های کامیک شخصیت مهمی است و حتی بر اساس یک نظرسنجی در سال…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.