آیا از همه خواصی که روغن نارگیل برای پوست و موی شما دارد، آگاهید؟

0

رپورتاژ

روغن نارگیل یک مایع بی‌رنگ است که در حالت جامد به رنگ سفید درمی‌آید. این روغن در دمای بیست و پنج درجه سانتیگراد ذوب شده و به مایع تبدیل می‌شود. این روغن بویی شبیه به بوی میوه درخت نارگیل یعنی همان منبعی که از آن تهیه می‌شود دارد.

این محصول از ۹۴ درصد چربی اشباع، ویتامین  E، پروتئین و عناصر مرطوب‌کننده تشکیل شده‌است. هر کدام از این مواد سهمی در قابلیت‌های بی‌نظیر روغن نارگیل دارد. اما یکی از عناصر تشکیل دهنده روغن نارگیل اسیدهای چرب با زنجیره متوسط است. اکثر روغن‌هایی که می‌شناسیم، حاوی اسیدهای چرب با زنجیره بلند هستند و در این زمینه نمی‌توانند با روغن نارگیل رقابت کنند. اما وجود اسیدهای چرب با زنجیره متوسط در این روغن فواید قابل توجهی دارد که در ادامه با آن آشنا می‌شویم. این اسیدهای چرب شامل؛ چهل و نه درصد اسید لوریک، هجده درصد اسید میریستیک، هشت درصد اسید پالمیتیک، هفت درصد اسید کپریک، شش درصد اسید اولئیک و دو درصد اسید لینولئیک است.

قبل از اینکه به سراغ معرفی خواص روغن نارگیل برویم باید دو نکته مهم را به شما یادآور شویم.

  1. به کارگیری روش متداول و مؤثر روغن‌تراپی بوسیله روغن نارگیل تنها و تنها در صورتی جواب می‌دهد، که به صورت مستمر و با پیگیری انجام شود. روغن‌تراپی روغن نارگیل مانند هر روش طبیعی دیگری، روی افراد مختلف نتایج متفاوتی را نشان می‌دهد. همچنین مدت زمان نتیجه‌دهی اینگونه فرآیندها در افراد مختلف متفاوت است.
  2. برای خرید روغن نارگیل، بهتر است نمونه اصلش را پیدا کنید که از بروز هر گونه آسیب به سلامت پوست و موی خود جلوگیری کرده و از تأثیرگذاری آن اطمینان کسب کنید. برای این کار می‌توانید روغن نارگیل زیما را در مجموعه زیمالب خریداری کنید. این روغن و سایر روغن‌های گیاهی زیما، کیفیت قابل قبولی داشته و کاملاً طبیعی و خالص می‌باشد.

 

خواص روغن نارگیل

برای اینکه بتوانیم همه خواصی که از روغن نارگیل می‌شناسیم را به شما معرفی کنیم، باید آن‌ها را در دو دسته مختلف قرار دهیم‌. به این ترتیب فواید و کاربرد روغن نارگیل به قرار زیر است:

خواص روغن نارگیل برای پوست

o   ضد ترک‌های پوستی: این روغن طبیعی به علت وجود ویتامین E، و خاصیت آبرسانی و ضد میکروبی خود دشمن ترک‌های پوستی است. در واقع نارگیل و روغنی که از آن استخراج می‌شود، پوست را تغذیه می‌کند. این ماده همچنین رطوبت را در پوست حفظ کرده و از خشک شدن آن جلوگیری می‌کند. همین دو خاصیت کافی است که پوست دچار ترک و چین و چروک نشود.

o   آبرسان قوی: در تحقیقات زیادی به اثبات رسیده که میزان آبرسانی روغن نارگیل حتی از روغن‌های معدنی و روغن زیتون نیز بیشتر است. این ماده طبیعی با حفظ رطوبت پوست از بروز عوارض خشکی و اسکارهای پوستی جلوگیری می‌کند.

o   درمان اگزما: خاصیت آبرسانی که در این روغن گیاهی وجود دارد، دشمن خشکی پوست است. بنابراین این ماده با حفظ رطوبت پوست اجازه نمی‌دهد که بیماری‌هایی مانند اگزما گریبان شما را بگیرد. البته این روغن خاصیت درمانی نیز داشته و اگزما و خشکی پوست مزمن را برطرف می‌کند.

o   ضد آفتاب: مطالعات زیادی خاصیت ضد آفتاب بودن روغن نارگیل را ثابت کرده‌اند. بر طبق این تحقیقات حداقل بیست درصد از اشعه‌های ماوراء بنفش توسط این روغن دفع می‌شود.

o   درمان بیماری‌های پوستی ناشی از عوامل عفونی: سلولیت، فولیکولیت و پای ورزشکار از جمله عارضه‌هایی هستند که توسط باکتری‌ها یا قارچ‌ها ایجاد می‌شوند. روغن گرفته شده از نارگیل با قابلیت دفع میکروارگانیسم‌های مضر، این عارضه‌ها را درمان می‌کند. این خاصیت ناشی از وجود اسید لوریک در این روغن گیاهی است. در طی تحقیقاتی که دانشمندان انجام داده‌اند، از بین سی گونه اسید چربی که در مبارزه با بیست نوع متفاوت باکتری ارزیابی شده‌اند، اسید لوریک مؤثرترین آن‌ها در نابود کردن این بیست نوع باکتری بوده است.

o   درمان آکنه: یک مطالعه آزمایشگاهی نشان داده است که اسید لوریک موجود در روغن نارگیل می‌تواند پروپیونی باکتریوم آکنه را از بین ببرد. این نوعی باکتری است که منجر به ایجاد آکنه التهابی در پوست می‌شود.

علاوه بر این، اسید کاپریک یکی دیگر از اسیدهای چرب با زنجیره متوسط ​​است که در روغن نارگیل یافت شده است. اسید کاپریک درست مانند اسید لوریک دارای خواص ضد میکروبی قوی بوده و در پیشگیری و درمان آکنه مؤثر است.

o   درمان التهابات پوستی: پسوریازیس و درماتیت از جمله عارضه‌های پوستی ناشی از التهابات هستند. این عارضه‌ها توسط عناصر آنتی اکسیدانی روغن نارگیل درمان می‌شوند. آنتی اکسیدان‌ها با تثبیت رادیکال‌های آزاد در بدن و خنثی کردن واکنش‌های پوستی که می‌توانند در ایجاد التهابات موثر باشند، از بروز اینگونه بیماری‌ها جلوگیری می‌کنند.

o   جوان کننده پوست: یکی از خواص روغن نارگیل که محبوبیت زیادی در بین خانم‌ها دارد، قابلیت جوان کنندگی آن است. این روغن با حفظ رطوبت دائمی پوست و با وجود اسیدهای چرب، اجازه نمی‌دهد که نشانه‌های پیری و خط و خطوط بر روی پوست ظاهر شود.

o   ترمیم پوست با تحریک کلاژن سازی: این روغن پوست را به ساخت کلاژن بیشتر تحریک می‌کند. یکی از فواید کلاژن سازی، جوان ماندن پوست است. یکی دیگر از کاربردهای کلاژن ترمیم پوست است. جای زخم و بریدگی و همچنین انواع ترک‌های پوستی از طریق تولید کلاژن کاملاً برطرف می‌شود.

 

خواص روغن نارگیل برای مو

o   ضد ریزش: شرایط آب و هوایی، استفاده مداوم از انواع شوینده‌های شیمیایی، استفاده مکرر از وسایل حرارتی آرایش مو و تنش‌های محیطی بر روی مو اثر گذاشته و باعث عارضه آزار دهنده ریزش مو می‌شوند. روغن‌تراپی نارگیل می‌تواند اثرات منفی این موارد را کاهش داده و ریزش مو را تا میزان قابل توجهی درمان کند.

o   ضد شوره: یکی از قابلیت‌های مهم این روغن، مرطوب کنندگی و آبرسان بودن آن است. این قابلیت ناشی از وجود ویتامین E و اسیدهای چرب در این روغن است. خاصیت آبرسانی در این روغن به پوست سر شما سلامت بخشیده و آن را همواره مرطوب نگه می‌دارد. بنابراین پوست سر به هیچ عنوان پتانسیل ایجاد شوره را ندارد.

o   کمک به رشد بهتر مو: روغن عصاره نارگیل به دلیل وجود ویتامین E، اسیدهای چرب و پروتئین یکی از مواد تقویت کننده شناخته شده برای مو است. این محصول ریشه‌ مو را تقویت کرده و از بروز عفونت در ناحیه پوست سر جلوگیری می‌کند. بنابراین با وجود این روغن پوست سر و ریشه مو شرایط لازم برای رشد مو را در اختیار دارند.

o   بلند و یکدست کردن موها: این روغن با خاصیت آبرسان بودن خود از شکسته شدن تار موها جلوگیری می‌کند. همچنین جلوگیری از آسیب‌های محیطی و از دست دادن پروتئین مو بخشی از قابلیت‌های این ماده بکر است. بنابراین روغن تراپی نارگیل اگر به صورت منظم انجام بگیرد، می‌تواند موهای بلند، سالم و یکدستی را برای شما به ارمغان آورد.

o   ضد عارضه‌های عفونی و التهابی مو: روغن‌درمانی با روغن نارگیل از بروز بیماری‌های عفونی پوست سر جلوگیری کرده و آن را درمان می‌کند. همچنین کاهش التهابات یکی از اولین خواص شناخته شده از این روغن است. بنابراین وجود پوست سر سالم به معنای رشد موهای سالم با تارهایی ضخیم و زیبا است.

 

نکته‌های کلیدی خرید روغن نارگیل

  • فراموش نکنید که روغن نارگیل مانند خیلی محصولات دیگر بسته به فرآیند استخراج، منبع استخراج و درصد خلوص آن، کیفیت‌های متفاوتی دارد. بنابراین بهتر است در هنگام خرید این محصول، به اطلاعات مربوط به منبع استخراج و شرکت عرضه کننده آن خوب توجه کنید.
  • یک برنامه منظم و دقیق از نحوه و زمان استفاده از روغن نارگیل تهیه کرده و به آن پایبند باشید. روغن نارگیل می‌تواند برای شما نقش آبرسان پوست و مو، نرم کننده موی قبل از شستشو، باز کننده گره مو، مرطوب کننده پوست دست و صورت، لوسیون بدن بعد از حمام و حتی خوشبوکننده مو و پوست را بازی کند. همچنین از این روغن می‌توان به عنوان ترمیم‌کننده پوست آسیب‌دیده و یا موی ضعیف استفاده کرد.
  • در به کارگیری این روغن و روغن‌تراپی بوسیله آن، زیبایی پوست و مو و به تأخیر افتادن نشانه‌های پیری نصیب شما می‌شود. این تنها بخش کوچکی از خواص روغن نارگیل است. اما فراموش نکنید که همه اینها بستگی به پیگیری و نظم شما در استعال دقیق و اصولی این روغن پرخاصیت دارد.

بهتر است همین حالا روغن نارگیل زیما را از مجموعه زیمالب تهیه کرده و مراقبت‌های زیبایی و سلامتی پوست و موی خود را بیشتر از این به تأخیر نیندازید.

منبع :

www.zimalab.co

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / علائم گرمازدگی / بهترین مودم 5G /خرید عطر و ادکلن /قهوه فوری گانودرما دکتر بیز /جراحی زیبایی /داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.