در ۵ دقیقه تشخیص دهید که آیا در کسب‌وکار یک رهبر و رئیس برتر هستید یا نه

۱۰ پرسش مهم برای اینکه بفهمید افراد برای هدایت تیم‌ها در سطح بالایی آمادگی دارند

0

انسان به طور ذاتی رابطه‌محور است. یاد می‌گیریم چگونه رابطه برقرار کنیم؛ این روابط را رشد دهیم و آن‌ها را حفظ و نگهداری یا ارتقا دهیم. این ارتباط‌محوری فقط در زندگی روزانه نیست و در محل کار هم دنبال ارتباطات هستیم.

اگر یک کار قوی و موفقیت بزرگ می‌خواهیم؛ سراغ همکاری‌ها و ارتباطات مهم می‌رویم تا نتایچ قابل توجهی به دست بیاوریم. مدام سعی می‌کنیم پیوندهای نزدیک و محکمی میان همکاران، مدیران و مشتریان برقرار کنیم و همین‌طور یاد می‌گیریم چگونه این پیوندها را به سطح بالاتری ببریم.

قابل تصور نیست چگونه این روزها هنوز شرکت‌های وجود دارد که ضد فرهنگ ارتباطی هستند و به شدت روی رفاه و موفقیت کارمندان، بهره‌وری و تولید خود تاثیر می‌گذارند.

از بین بردن فرهنگ‌های غلط و سَمی به یک پیش‌فرض اساسی آغاز می‌شود: ساخت رهبرانی که زمینه یک فضای مثبت برای الهام بخشیدن به کارایی انسان‌ها را فراهم کنند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

دکتر «جیم لاوب»، از اساتید حوزه رهبری کسب‌وکار و از پیشگامان سبک رهبری خدمت‌گذاز، تحقیقات گسترده‌ای برای کشف ویژگی‌های یک رهبر مناسب سازمان‌های با کارایی بالا انجام داده است. مطالعات او منجر به یک ابزار ارزیابی گسترده شده است که OLA یا Organizational Leadership Assessment نامیده می‌شود. بسیاری از افراد و شرکت‌های تجاری از این ابزار ارزیابی رهبری به عنوان یک نقطه شروع توسعه مدیران حال و رهبران آینده استفاده می‌کنند.

توانایی رهبری خود را بسنجید

دکتر لاوب هنوز مشغول مطالعه و یافتن پاسخ برای پرسش‌های گوناگون پیرامون رهبری کسب‌وکارها است. مثلا، «چرا ساختارهای رهبری و فرهنگ سازمانی در اغلب شرکت‌ها شکست می‌خورد؟» خواه شرکت شما نوپا و استارتاپ باشد یا یک شرکت مستقر با سابقه طولانی.

او پرسش‌هایی را مطرح کرده است که کارمندان با پاسخ دادن به آن‌ها می‌توانند قدرت رهبری خود را ارزیابی کنند و بسیاری از نتایج از دل همین پرسش‌ها و پاسخ‌ها بیرون می‌آید.

این فهرست پرسش‌ها فقط یک نمونه کوچک و کوتاه از سیستم ارزیابی Laub’s SLP SELF Assessment که باز براساس تحقیقات اساسی او درباره سلامت سازمانی پایه‌گذاری شده است.

پاسخ صادقانه به این ۱۰ پرسش با عباراتی مانند «اغلب»، «تقریبا همیشه» و «همیشه» بیانگر این است که شما توانایی بالایی در هدایت و رهبری تیم‌ها و شرکت‌ها در یک سطح اول دارید:

۱- من به کارمندانم اعتماد دارم.

۲- من محیطی می‌سازم که یادگیری و رشد را تشویق می‌کند.

۳- من به کارمندانم اجازه می‌دهم تا در تعیین مسیر تیم کمک‌کننده باشند.

۴- قابل اعتماد هستم.

۵- من برای حفظ روابط کاری مثبت تلاش می‌کنم.

۶- من تامل و تردیدی ندارم که باید برای ساخت رهبران آینده تیم تلاش کنم.

۷- به کارمندانم قدرت تصمیم‌گیری‌های مهم را می‌دهم.

۸- منابع، حمایت‌ها و پشتیبانی‌های لازم برای کمک به کارمندان و هم تیمی‌ها را فراهم می‌کنم تا به اهداف‌شان برسند.

۹- خودم را در معرض انتقاد و چالش قرار می‌دهم.

۱۰- از قدرت، اقتدار و اختیار خود برای متنفع کردن کارمندان استفاده می‌کنم.

پاسخ‌گویی شفاف و صادقانه به پرسش‌های بالا در ۵ دقیقه می‌تواند ظرفیت و توانایی رهبری کسب‌وکار هر فردی را مشخص کند.

منبع Inc
   

پستهای اخیر

فیلم‌هایی که بسیار خوب و عالی و احساس‌برانگیز هستند، اما به خاطر تاثیرگذاری زیاد روی روح و روانمان،…

وقتی در سایت‌های دانلود هستیم و فهرست فیلم‌ها را نگاه کنیم تا تصمیم بگیریم کدامشان را دانلود کنیم، نگاهی به اسم کارگردان و امتیاز فیلم و هنرپیشه‌ها و داستان کلی‌شان می‌ندازیم تا بتوانیم تصمیم بگیریم. اما شمار زیادی از فیلم‌هایی که دانلود…

فهرستی از چیزهایی که شاید تصور کنید که تنها شما را عصبی می‌کنند، اما عامل اضطراب خیلی‌ها در کشورهای…

چند روز پیش یک کاربر سایت اجتماعی ردیت، سوالی مطرح کرد که در کمال شگفتی خیلی از آن استبال شد و پاسخ‌های متعددی برای آن گذاشته شد. سوال این بود که چه چیز خاص و ویژه‌ای شما را عصبی می‌کند و صرف‌نظر اینکه بارها آن شرایط را تجربه کرده باشید،…

چگونه در اندروید و آیفون تماس‌های مزاحم را مسدود کنیم؟

براساس یافته‌های شرکت The Harris Poll (از طریق Statista)، کلاه‌برداری‌های تلفنی در سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۱۹.۷ میلیارد دلار ضرر زدند. برخی گزارش‌های دیگر هم نشان می‌دهد تا کنون نزدیک به ۲۲ میلیارد ربات تلفن مزاحم در سال ۲۰۲۱ برای کشور ایالات…

این بتن خودترمیم با برهم‌کنش گاز دی‌اکسیدکربن، در ۲۴ ساعت ترک‌های خود را پر می‌کند

در بتن می‌توان ردپای زیادی از کربن یافت. فناوری‌های زیادی به خدمت گرفته می‌شوند تا کارایی بتن را تقویت کرده و باعث دوام بیشتر آن شوند تا به طور غیرمستقیم فواید زیادی برای محیط زیست داشته باشد. یکی از این فناوری‌ها که در سال‌های اخیر مورد…

و حالا دیگر دوربین‌ساز مشهور و باسابقه -لایکا – هم گوشی موبایل اختصاصی خود را رونمایی کرده

لایکا، این شرکت آلمانی کهنه‌کار به سبب صنایع پیشرفته اپتیک و ساختن دوربین‌ها و لنزهای باکیفیت مشهور عام و خاص است. اما این شرکت سرانجام به صرافت ساخت یک گوشی موبایل هوشمند پرچم‌دار افتاده است. این گوشی موبایل Leitz Phone 1 نام دارد.…

اگر معماری داخلی خانه‌های نشان داده شده در انیمه‌های استودیو جیبلی، در دنیای واقعی ساخته می‌شدند…

دنیایی که استودیو جیبلی (Ghibli) در انیمه‌هاش به کودکان و آدم بزرگ‌ها نشان می‌دهد، جادویی، بی‌همانند و شگفت‌انگیز هستند. حتی روتین‌ترین جاهای نشان داده شده در این انیمه‌ها، زیبایی و نکات ظریفی در خود دارند. حالا تصور کنید که در بخش…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.