آمازون می‌خواهد اینترنت شما را با دیگران به اشتراک بگذارد؛ چگونه از این کار جلوگیری کنیم؟

تا روز ۸ ژوئن فرصت دارید قابلیت Amazon Sidewalk را غیرفعال کنید

0

اگر یک دستگاه آمازون در خانه دارید؛ از الکسا گرفته تا اکو، فقط هفت روز فرصت دارید تا از آزمایشی که می‌تواند حریم خصوصی شما را به خطر بیندازد؛ انصراف دهید.

Amazon Sidewalk یک شبکه اشتراکی است که می‌خواهد به دستگاه‌های مشتریان کمک کند؛ چه در خانه و چه در اطراف خانه؛ مانند سیستم روشنایی بیرون از خانه که می‌توانند با دسترسی به وای‌فای بهتر کار کنند.

اگر اتصال شما قطع شود؛ دستگاه شما می‌تواند به سیگنال وای‌فای همسایه وصل شود تا سرویس قطع و مختل نشود. وقتی یک دستگاه جدید را روشن می‌کنید؛ از شما پرسیده می‌شود آیا می‌خواهید به شبکه Amazon Sidewalk بپیوندید یا خیر. اما همه دستگاه‌های آمازون متعلق به شما می‌توانند به طور خودکار در ۸ ژوئن به این شبکه وصل شوند؛ مگر اینکه از این ویژگی انصراف دهید.

شبکه Amazon Sidewalk چگونه کار می‌کند؟

دستگاه آمازون شما مانند آمازون اکو، الکسا، دوربین‌های امنیتی، Ring و ردیاب‌های Tile به طور خودکار در روز ۸ ژوئن به شبکه Amazon Sidewalk وصل می‌شوند. پس از آن، اگر دستگاهی با مشکل اتصال به اینترنت روبرو باشد؛ می‌تواند از اینترنت دستگاه شما برای مدت محدودی استفاده کند تا سرویسی قطع نشود یا کیفیت آن پایین نیاید.

در واقع، آمازون به دنبال ایده دسترسی همیشه و آنلاین دستگاه‌های اینترنت اشیا است. اگر خودشان به یک اتصال اینترنت دسترسی نداشته باشند؛ می‌توانند برای مدت محدودی به اینترنت دستگاه‌های اطراف خود وصل شوند.

آمازون توضیح می‌دهد: «Amazon Sidewalk به عنوان یک منفعت عمومی، از اعتماد مشتریان ما برای خدمت و محافظت از داده‌های آن‌ها استفاده می‌کند.»

به گفته این شرکت، تمام داده‌های ماهیانه‌ای که توسط دستگاه‌هال فعال شده روی Sidewalk استفاده می‌شود؛ نزدیک به ۵۰۰ مگابایت است؛ برابر با ۱۰ دقیقه استریم فیلم با کیفیت بالا!

چگونه مانع از فعال شدن Amazon Sidewalk شویم؟

اگر نمی‌خواهید دستگاه‌های آمازون شما بخشی از اتصال اینترنت شما را با دستگاه‌های دیگر به اشتراک بگذارند؛ باید تنظیمات زیر را دنبال کنید:

اپلیکیشن Alexa را باز کنید.

وارد گزینه More شوید.

گزینه Settings را انتخاب کنید.

سراغ گزینه Account Settings بروید.

حالا گزینه Amazon Sidewalk را لمس کنید.

قابلیت Amazon Sidewalk را غیرفعال کنید.

اگر اپلیکیشن Alexa را ندارید؛ باید این برنامه را نصب کنید تا بتوانید مانع از فعال شدن قابلیت Sidewalk شوید. این قابلیت را نمی‌تواند به طور مستقیم از حساب کاربری آمازون غیرفعال کرد.

منبع defendernetwork
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.