همه منتظر گزارش پنتاگون در مورد یوفوها ! باراک اوباما توضیح داده که اگر بدانیم که موجودات فرازمینی وجود دارند، چطور جامعه تغییر پیدا می‌کند!

1

به زودی گزارش پنتاگون در مورد یوفو ها منتشر میشود. تا انتهای ماه میلادی جاری که ما فعلا در ابتدای آن هستیم، این گزارش منتشر خواهد شد.

پنتاگون می‌خواهد اسنادی را که توسط ارتش آمریکا گردآوری شده و تا حالا محرمانه بودند یا مسکوت گذاشته بودند، منتشر کند.

ستون و محور اصلی این گزارش‌ها سه گزارش ویدئویی است که به اصطلاح سه «پدیده بدون توضیح هوایی» را نشان می‌دهند و تا حالا وزرات دفاع آمریکا آنها را طبقه‌بندی کرده بود.

یکی از این ویدئوها در سال ۲۰۰۴ و دو تای دیگر در سال ۲۰۱۵ گرفته شده‌اند و اشیای پرنده‌ای را نشان می‌دهند که با سرعت بالا در جو زمین حرکت می‌کنند و در این حین خلبان‌های نیروی هوایی آمریکایی در مورد آنها حرف می‌زنند.

مثلا می‌گویند که در شرایطی که سرعت باد ۱۲۰ نات است، آنها در خلاف جهت باد حرکت می‌کنند و سردر نمی‌آورند که چطور چنین چیزی ممکن است. (هر نات یا هر گره برابر ۱۸۵۲ متر در ساعت است)

توافق بر سر انتشار این اسناد مدتی پیش بین مجلس فانونگذاری امریکا و مقامات وزرات دفاع انجام شد.

در این میان باراک اوباما هم در مصاحبه‌ای در این مورد اظهار نکرده است. او به اجراکننده شوی Late Late یعنی رگی واتس گفته که وقتی رئیس جمهور شده بود واقعا پرسیده بود که آیا آمریکا آزمایشگاهی دارد که در آن نمونه‌های موجودات هوشمند فرازیمنی یا فضاپیماهای آنها را داشته باشد؟!

پاسخ‌دهندگان مدتی در مورد سوال او تحقیق کردند و پاسخشان «نه» بود!

اما او در عین حال تایید می‌کند که گزارشات و اسنادی در مورد اشیای پرنده‌ای در آسمان وجود دارد که ماهیت آنها تا کنون مشخص نشده. نوع حرکت و شتاپ و تغییر مسیر حرکت آنها طوری است که نمی‌شود آنها را توجیه کرد.

در مصاحبه‌ای دیگری که او با پادکستی ازرا کلین انجام داده، مصاحبه‌گر از او خواسته بگوید که سیاست در صورت اینکه بفهمیم موجودات هوشمند فرازمینی وجود دارند، چطور تغییر خواهند کرد.

اوباما هم گفته سیاست خودش که تغییر نمی‌کند، چون خودش باور دارد که موجوداتی در میانه فضا وجود دارند و از وجود حیات در سیارات دیگر در گستره کهکشان، شگفت‌زده نمی‌شود.

بعد او به مشاوره آماری جان هولدرن استناد کرد و گفت در شرایطی که تعداد ستارگان عالم از دانه‌های شن بیشتر است، چرا حیات فرازمینی نامحتمل باشد. (مطلب را به صورت دقیق‌تر در اینجا ببینید)

او آرزو کرد که وقتی که وجود حیات فرازمینی تایید شد، آمریکایی‌ها حس انسان‌دوستی معمول خود را فراموش نکنند.

او گفت که ما توده‌ای مردم با هم شک‌ها و شبهات خود هستیم و هنگامی که از حیات فرازمینی مطمئن شدیم، شاید این منجر به درک بهتری از اشتراکات ما با هم شود.

اما او در عین حال به جنبه‌هایی مانند ترس و وحشت این امر و اینکه در این صورت بودجه بیشتری بری تسلیحات دفاعی مورد نیاز است، هم اشار کرد.

جنبه دیگر به گفته اوباما این است که احتمالا مذاهب جدید یک باره شکل می‌گیرند. اما ماهیت انسان‌ها آنچنان در هم گره خورده که آگاهی از موجودات فرازمینی به صروت بنیادین، چیستی ما را تغییر نمی‌دهند.

منبع


شما چه فکر می‌کنید اگر روزی واقعا برخورد نزدیکی با موجودات فرازمینی داشته باشیم یا دست‌کم وجود آنها به صورتی تایید شود، جامعه، سیاست و برخورد کشورها با هم چطور تغییر خواهد کرد؟!

فعلا به این ویدئوی پنتاگون نگاه کنید.

 
1 نظر
  1. علی روشنائی می گوید

    کتاب پایان کودکی اثر آرتور سی کلارک!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.