بهترین نرم افزار مدیریت مطب کدام است؟

7

رپورتاژ

در چند سال اخیر، همگام با دیجیتالی شدن همه چیز، مطب‌های سلامت و درمان به سمت استفاده از نرم افزار های مدیریت مطب رفته‌اند. این نرم افزارها می‌توانند به مکانیزه و اتوماتیزه کردن مطب شما کمک کنند، در مدیریت بهتر زمان و مراجعین موثر باشند و به دستیار کامپیوتری شما تبدیل شوند. تعداد زیادی نرم افزارهای مدیریت مطب داخلی و خارجی موجود هستند که شما می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب و خریداری کنید. این موضوع ممکن است موجب سردرگمی شما شود. برای همین تصمیم گرفتیم در این نوشتار بهترین نرم افزار مدیریت مطب را به شما معرفی کنیم. برای این کار چند نرم افزار پرفروش را از جنبه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کرده‌ایم.

نرم افزار مدیریت مطب داخلی یا خارجی

واقعیت این است که استفاده از نرم افزارهای مدیریت مطب خارجی تقریبا غیر ممکن است. نرم افزارهای خارجی مشکلات بسیاری از قبیل نداشتن تقویم شمسی، نداشتن واحد پول ریال، عدم ارتباط با سازمان‌های بیمه‌ی داخلی و … را دارند. همچنین تمام نرم افزارهای مدیریت مطب در دنیا (به جز نرم افزارهای کد باز) پریمیوم هستند و باید آن‌ها را خریداری کنید. تقریبا همه آن‌ها نیز به صورت اشتراک‌های سالانه یا چند ماهه ارائه می‌شوند. پرداخت این حق اشتراک و دریافت خدمات پشتیبانی در کشور ما به دلیل تحریم‌ها با مشکلات زیادی مواجه است. برای همین پیشنهاد می‌کنیم به سراغ بهترین نرم افزار های مدیریت مطب داخلی بروید.

بهترین نرم افزار مدیریت مطب

برای این که بهترین نرم افزار مدیریت مطب را پیدا کنیم، چند مورد از نرم افزارهایی که (به ادعای سازنده‌شان) پرفروش بودند را با هم مقایسه کرده‌ایم. البته نمی‌توان تمام ویژگی‌ها و امکانات این نرم افزارها را با هم مقایسه کرد و ما سعی کردیم بیشتر از هرچه به موارد پایه‌ای و اساسی بپردازیم. در این رقابت، نرم افزارهای مختلف در موضوعات زیر با یکدیگر مقایسه شده‌اند:

 • تحت وب و یا تحت ویندوز
 • امکانات اصلی
 • قیمت

تحت وب و تحت ویندوز نرم افزار مطب

به طور کلی همه نرم افزارهای مدیریت مطب را می‌توان در دو دسته‌ی تحت وب یا تحت ویندوز جای دارد. نرم افزارهای تحت وب در محیط مرورگر اینترنتی شما اجرا می‌شوند و برای کار کردن با آن‌ها نیاز به اینترنت دارید. نرم افزارهای تحت ویندوز روی سیستم‌های مطب شما نصب می‌شوند و برای کار کردن با آن‌ها نیازی به اینترنت ندارید.

مزایا و معایب هر کدام از این راهکارها را در ادامه برایتان فهرست کرده‌ایم:

نرم‌افزارهای تحت وب

مزایا

 • دسترسی به اطلاعات در شرایط خارج از مطب
 • هزینه کمتر برای راه اندازی
 • معمولا دارای ابزارهای آنلاین مثل نوبت‌دهی و مشاوره آنلاین

معایب

 • نیاز مداوم به اتصال به اینترنت
 • اختلال در مطب با قطعی اینترنت یا ایجاد مشکل در سرور
 • سرعت پایین ثبت اطلاعات
 • مشکلات فراوان در آپلود و دانلود فایل‌های مرتبط پزشکی
 • تضمینی برای حفظ حریم خصوصی متخصص و بیمار وجود ندارد

نرم افزارهای تحت ویندوز

مزایا

 • پایداری بیشتر در اجرا و کارکرد
 • معمولا دارای دو نسخه‌ی جداگانه برای منشی و پزشک
 • سرعت بالا در ثبت اطلاعات
 • سرعت بالا برای الصاق فایل‌های مختلف و اسناد پزشکی به پرونده
 • حفظ حریم خصوصی به دلیل نگهداری بانک اطلاعاتی نرم افزار در کامپیوترهای مطب

معایب

 • هزینه اولیه بیشتر
 • عدم دسترسی به پرونده‌ها در خارج از مطب
 • معمولا فاقد ابزارهای آنلاین مثل نوبت‌دهی و مشاوره آنلاین

به طور کلی در کشور ما با توجه به شرایط زیرساخت سرورها و اتصال به اینترنت، نرم افزارهای تحت ویندوز راهکارهای بهتری هستند. همچنین بحث حریم خصوصی مسئله‌ی مهمی است. در کشور ما هنوز قوانینی برای حفاظت از حریم خصوصی بیمار و پزشک در نرم افزارهای آنلاین وضع نشده، لذا نگرانی‌هایی از این بابت وجود دارد.

با توجه به فهرست معایب و مزایا، مشکل اصلی نرم افزارهای تحت ویندوز این است که ابزارهای آنلاین ندارند. پس بهترین نرم افزار مدیریت در این بخش، نرم افزاری است که دارای امکانات آنلاین مثل نوبت‌دهی آنلاین، مشاوره آنلاین و ویزیت آنلاین باشد. در جدول پایین چند مورد از پرفروش‌ترین نرم افزار های مدیریت مطب را از این نظر با یکدیگر مقایسه کرده‌ایم:

نرم افزار رز (ROSEMD) نرم افزار سلاک طب نرم افزار اکسیر نرم افزار بقراط
تحت ویندوز یا تحت وب تحت ویندوز تحت ویندوز تحت ویندوز تحت وب
ابزارهای آنلاین دارد ندارد ندارد دارد

نرم افزار مدیریت مطب رز یک نرم افزار تحت ویندوز است ولی شما می‌توانید از طریق همین نرم افزار، مطب خود را به امکانات آنلاین هم مجهز کنید. این نرم افزار به سایت بابیمار متصل است که سرویسی برای ارائه خدمات نوبت‌دهی آنلاین، مشاوره آنلاین و ویزیت آنلاین است. نکته‌ی مهم دیگر این است که استفاده از امکانات آنلاین نرم افزار برای تمام متخصصان سلامت و درمان رایگان است.

امکانات اصلی نرم افزارهای مدیریت مطب

نرم افزارهای مدیریت مطب می‌توانند امکانات بسیار زیادی داشته باشند که خیلی‌هایشان چندان هم ضروری نیستند. توصیه می‌کنیم که در وهله اول به امکانات اصلی، که در جدول زیر هم آورده‌ایم، توجه ویژه‌ای داشته باشید. در این بخش به نحوه‌ی پیاده سازی امکانات در نرم افزارهای مختلف از ۵ امتیازی داده‌ایم. صفر کمترین و ۵ بالاترین امتیاز است.

نرم افزار رز (ROSEMD) نرم افزار سلاک طب نرم افزار اکسیر نرم افزار بقراط
پرونده الکترونیک ۵ ۴ ۵ ۴
فرم اخذ شرح حال ۵ ۳ ۲ ۴
آرشیو مدارک پزشکی ۵ ۴ ۳ ۳
طراحی براساس جریان کاری مطب ۵ ۴ ۳ ۲
سیستم نوبت‌دهی ۴ ۴ ۴ ۴
چت منشی و پزشک ۵ ۳ ۴ ۰
حسابداری ۳ ۳ ۳ ۳
تهیه نسخه پشتیبان ۴ ۴ ۴ ۵

نرم افزار برتر در این بخش نیز نرم افزار رز است. علت اصلی این است که برای طراحی این نرم افزار توجه ویژه‌ای به جریان کاری یا Workflow مطب‌ها شده است. همچنین فرم اخذ شرح حال این نرم افزار پیشرفته و مدرن است. شما می‌توانید ۱۰ روز به صورت رایگان از نرم افزار مدیریت مطب رز استفاده کنید. حتما از این امکان استفاده کنید تا با محیط ROSEMD بیشتر آشنا بشید و امکانات مختلف آن را از نزدیک ببینید.

قیمت نرم افزار مدیریت مطب

قیمت نرم افزار مطب نیز فاکتور بسیار مهمی در انتخاب یک نرم افزار مطب به شمار می رود. در جدول زیر به بررسی و مقایسه هزینه نرم افزار های مطب پرداخته ایم:

نرم افزار رز (ROSEMD) نرم افزار سلاک طب نرم افزار اکسیر نرم افزار بقراط
هزینه ۲٫۹۰۰٫۰۰۰ تومان حدود ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان حدود ۴٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان ۹۰۰٫۰۰۰ تومان
پرداخت به صورت مادام‌العمر مادام‌العمر مادام‌العمر سالانه
هزینه پشتیبانی اشتراکی اشتراکی اشتراکی رایگان
امکان استفاده رایگان دارد ندارد ندارد ندارد

از نظر هزینه و ارزش خرید نرم افزار مدیریت مطب رز با اختلاف زیادی بهترین نرم افزار مدیریت مطب است. از آن مهم‌تر تحت شرایط ساده‌ای می‌توانید نرم افزار رز را به صورت رایگان دریافت کنید. برای اطلاع از این شرایط با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۰۱۶۲۲ تماس بگیرید.

جمع بندی بهترین نرم افزار مدیریت مطب

ما چند نرم افزار مدیریت مطب را از سه جنبه با هم مقایسه کردیم و در هر سه بخش، نرم افزار مدیریت مطب رز برتر از سایرین بود. مهم‌ترین برتری‌های این نرم افزار:

 • نرم افزار تحت ویندوز مجهز به امکانات آنلاین
 • امکانات اصلی کامل و طراحی مبتنی بر جریان کاری مطب
 • هزینه مقرون به صرفه و امکان دریافت رایگان نرم افزار
 
آگهی متنی در «همه» صفحات
درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / اندولیفت صورت دکتر رفیعی / متخصص زنان / خرید انواع نهال بادام از برتر نهال / نهال بادام / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / شیشه اتومبیل / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / ثبت برند / سرور مجازی / قیمت سئو / آموزش ارز دیجیتال / فروشگاه اینترنتی زنبیل / مشاوره حقوقی تلفنی / وکیل / سپتیک تانک/ تبلیغ در گوگل/ buy neuralink / خرید ساعت دیواری / لیزر درمانی بواسیر / خرید نهال گردو خوشه ای پربار / خرید نهال گردوی چندلر پیوندی / درمان دیسک کمر / نهال گردو / بیمه عمر پاسارگاد / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / اورولوژیست / خرید سرور مجازی / تعمیر ماشین ظرفشویی / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / خرید لایسنس نود 32 / مجتمع فنی ونک / دانلود سریال / خرید تتر / متخصص ارتودنسی / دکتر زنان / دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی / چاپ لیوان / حمل بار دریایی از چین / رژیم آنلاین آردایت / بهترین سریال های ایرانی / داروخانه همتا / سانتریفیوژ / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / چاپ کلاه / کاشت مو / درمانکده / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / بهترین سریال های کره ای / دکتر فارمو / کتاب صوتی رایگان / تولید محتوا / بلیط هواپیما تهران / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / سریال جدید / داروخانه آنلاین تینا / سایت ترجمه تخصصی رایت می /
7 نظرات
 1. salehi می گوید

  سلام
  نرم افزار رو دانلود کردم، چطور میتونم نرم افزار رو فعال کنم؟

 2. صابر می گوید

  سپاس بابت تحلیل دقیق.از کجا باید برنامه رو دانلود کرد؟

 3. علی پور می گوید

  سلام من می خواستم که با نرم افزار به صورت آزمایشی کار کنم. آیا نسخۀ آزمایشی هم دارد؟

 4. karimi می گوید

  سلام
  نرم افزار مدیریت مطب نوبت دهی آنلاین هم داره؟

 5. مرادی می گوید

  مقاله‌ی خوبی بود متشکر از شما ?

 6. محبی می گوید

  شرایط دریافت رایگان نرم افزار چی هست؟

 7. یاوری می گوید

  دررابطه با دریافت نرم افزار به صورت رایگان توضیح بدید لطفا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.