اگر قرار بود این خودروهای زیبای قدیمی که دیگر تولیدشان مدتهاست متوقف شده، دوباره زنده شوند، چه شکلی می‌شدند؟

0

دنیای مد و طراحی، دنیای عجیبی است و قواعد و ترفندها و دانش ویژه خودش را دارد. در این میان طراحی خودروها هم چیز پیچیده‌ای است و باید علاوه بر تبعیت از مدهای زمانه، از استایل‌های شاخص یک برند تبعیت کند و از نظر کارکردی هم پاسخگو باشد.

ما چه بسیار خودروهای کلاسیک با طراحی‌های نوآورانه داشتیم که خیلی زود فراموش شدند و الان با مرور عکس‌هایشان اصلا باور نمی‌کنیم که زمانی وجود خارجی داشته‌اند و در مقابل خودروهایی هم هستند که حتی برای مخاطبی که اخبار خودرو را دنبال نمی‌کند، سخت آشنا هستند و مثلا آنها را به کرات در فیلم‌های مشهور قدیمی دیده و می‌شناسد.

دهه ۶۰ و ۷۰ میلادی، عصر خودروهای به اصطلاح عضلانی بود. خودروهایی که ظاهری داشتند که حس قدرتمند را تداعی می‌کردند، گویی که شما در حال مشاهده عضلات یک ورزشکار بدنسازی هستید!

جالب است که سایت Budget Direct تعدادی از این خودروها را انتخاب کرده و به تیم طراحی سه‌بعدی خود ماموریت داده که تخیل کنند اگر قرار بود همین خودروها در زمان کنونی ساخته شوند، چه تغییری می‌کردند و چطور می‌شدند.

حاصل کار خیلی جالب شده و ما به این ترتیب می‌توانیم تصور کنیم که این خودروها که مدتهاست تولیدشان متوقف شده، چه فرزندان و نوه‌هایی احتمالا می‌داشتند!

خودروی هولدن تورانا

این خودرو نخست در سال ۱۹۶۷ در استرالیا ساخته شد و جایگاه ویژه‌ای بین خودروهای عضلانی آن دوره داشت.

خودروی AC Cobra

خودروی Hudson Hornet

خودروی Pontiac Fiero

خودروی Pontiac Firebird

خودروی Reliant Robin

خودروی Daewoo Matiz

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.