۶ راز برای موفقیت در زندگی و رسیدن به اهداف مهم آن

0

رپورتاژ

همه ی ما برای اولین بار است که جهان را تجربه میکنیم و همچنین برای اولین بار است که تجربه احساسات و نیازهای یک انسان را داریم و غریزه هایی در ما بیدار است که ما را به سمت جریان زندگی پرتاب میکند. جریانی که ما و کل جهان را درگیر خود کرده انگار سرشار از یک پوچی است که همه ی ما به آن دچاریم. در انتهای مسیر تک تک مان مرگ در انتظارمان نشسته است. در جهانی که تا این اندازه بوی مرگ سراسر آن را فرا گرفته تنها راهی که داریم ماندن و موفق شدن و برای یک بار زندگی کردن است. حتی برای تنها همین یکبار زندگی این که بتوانیم در انتها بگوییم من روزهای خوبی ساختم و زندگی پربار و ارزشمندی داشتم. اگر بخواهیم راه موفقیت خود را بشناسیم باید چند قدم مهم را برای خود و راه موفقیت خود برداریم. زمانی که می­خواهیم در این مسیر قدم برداریم گاهی ممکن است خسته شویم و به راحتی نتوانیم به ادامه راه بیندیشیم و تنها نیاز به یک انگیزه مجدد در زندگی خواهیم داشت. گاهی تنها با خواندن یک کتاب می­توانیم به جریان موفقیت خود بازگردیم و یک روند سازنده را دوباره طی کنیم، گاهی کتاب ها و گاهی خودشناسی می­توانند مهمترین قسمت های جهان ما را ترمیم کنند. همه­ی راه هایی که به موفقیت ختم می­شوند سرشار از شور و شوقی است که در طول مسیر به آن دست خواهید یافت. برای طی کردن این راه نیاز داریم با چند نکته آشنا شویم که در این مقاله برخی از این نکات اشاره خواهیم کرد.

۱- خودشناسی فردی

اولین قدم از موفقیت این است که شما آنقدر به خود علاقه مند باشید که شروع به روند تحلیل و خودشناسی فردی کنید. خودشناسی راهی است که طی آن شما می­توانید رنگ و بوی تازه ی اندیشه هایتان را حس کنید. انگار که تمام سال‌های گذشته مرده باشید و اکنون به زندگی برگشته باشید. روند خودشناسی بسته به میزان آگاهی شما ممکن است چند ماه یا چند سال طول بکشد و ممکن است حتی تا انتهای زندگی همراهتان باشد. اگر در تحلیل گذشته خود به درستی قدم بردارید و با ساختار روان خود آشنا شوید می­توانید بسیاری از خلاقیت‌های سوخته­ی ذهنتان را بازیابی کنید و دوباره فردی فعال و خلاق باشید. اگر به خوبی با روانتان آشنا شوید و خودتان را بهتر از هرکس دیگری بشناسید و  بیشتر از دیگران دوست بدارید و اعتماد به نفس کافی داشته باشید اولین قدم موفقیت را برداشته اید و میتوانید به ادامه مسیر خود بیندیشید. همچنین بهتر است با چند روش ساده برای خودشناسی فردی در این مطلب آشنا شوید.

۲- استعداد هایتان را بشناسید

زمانی که با روان خود آشنا شوید بهتر از قبل می­توانید تشخیص دهید که استعداد ذاتی شما در چه چیزی می­باشد. استعداد شما وسیله ای است که با آن کار خواهید کرد‌. از ذهن خود کمک بگیرید و به این بیندیشید در زمان های کودکیتان در چه کارهایی استعداد لازم را داشته اید و چه کارهایی را به دقت و با شوق تمام انجام می­دادید. حتی می‌توانید از خانواده خود کمک بگیرید و از آنها بپرسید که به نظرشان با توجه به کودکی شما استعدادتان در چه چیزی نهفته است.

۳- مسیر سخت پیش رو دارید

شما باید بدانید که مسیری که پیش رویتان است بسیار سخت است و موفقیت و ثروت به راحتی بدست نمی­آید. صبور بودن اولین کاری است که باید از پس آن بر بیاید و در قدم بعد باید با شکست هم روبه رو شوید. اگر شکست خوردید و بلند شدید یعنی شما انگیزه کافی برای ادامه راه را دارید. ریسک کردن را همیشه به عنوان یک گزینه همراه خود داشته باشید. ریسک با هیجانی که به همراه دارد شما را برای ادامه راه قوی تر خواهد کرد.

۴- قانون جاذبه را همیشه به یاد داشته باشید

این که در مسیر سخت از پا در نیایید و با انگیزه به راهتان ادامه دهید نیاز دارد شما قانون جاذبه را به کار ببندید. افکار و ارتعاشات مثبت کیفیت زندگی شما را افزایش می­دهند. این که در مسیر حرکت خود در روند خلق یک اتفاق بزرگ باشید باعث می­شود بیشتر به ادامه راه ایمان بیاورید و از آن نترسید. افکار مثبت انگیزه شما را بالا میبرند و حالتان را خوب می­کنند. برای آن که به خوبی این روند را بشناسید از دانلود و خواندن کتاب راز کمک بگیرید. کتاب راز تمام قسمت های قانون جاذبه را به خوبی به شما آموزش خواهد داد.

۵- برنامه ریزی داشته باشید

این که بدون برنامه انتظار موفقیت و ثروت داشته باشید درست مثل ماهی گرفتن با دست خالی است. تمام تلاش هایتان بدون برنامه ریزی به باد خواهد رفت و شما چیزی منسجم برای ارائه نخواهید داشت. برنامه ریزی را به این صورت انجام دهید که برای هر روز به عنوان مثال ۵ کار مفید و در راستای هدفتان انجام دهید و هر کاری می­تواند به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند را انجام دهید. حتی نگاه کردن به یک فیلم بی ­ربط گاهی با آرام کردن ذهنتان کمک بی­نظیری برایتان خواهد بود. می­توانید ورزش کنید یا حتی یک فنجان قهوه بخورید اما حتما در یک دفترچه کارهای مفید تان را به صورت روزانه تعیین کنید و تیک بزنید. نیازی نیست از روز قبل برنامه بچینید چون شما از حال روز بعدتان اطلاع نخواهید داشت.

۶-جملات تاکیدی داشته باشید

در کتاب از دولت عشق با جملاتی تاکیدی آشنا میشویم که انرژی بسیار مثبت و خالصی به زندگیمان خواهد داد. این که هر روز جملات مثبت و انرژی بخش را چندین بار تکرار کنیم در زندگی به شکل یک معجزه خواهد بود. این کتاب بسیار کوتاه و مفید است و پیشنهاد می­کنیم حتما از مطالب ارزشمند آن استفاده کنید‌ و هر روز چندین بار جملات مثبت و تاکیدی در مورد پول، عشق و موفقیتتان را به زبان بیاورید و از پروردگار بابت آنها شکرگزار باشید.

در آخر نیاز دارید داستان های مثبت نیز بخوانید. انتخاب با شماست. میتوانید یک داستان تخیلی مانند کتاب جادوگر واقعی را دانلود یا خریداری کنید یا کتابی مثل قلعه حیوانات را. تنها این مهم است که گاهی به ذهن خود آرامش دهید و بگذارید جهانتان برای خلق آنچه طلب کرده بودید دست به کار شود. کتاب های داستان می­توانند بسیار به ذهن و روحتان کمک کنند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.