معرفی کتاب صوتی شفای کامل

0

رپورتاژ

آیا می‌خواهید اطلاعات پزشکی خود را افزایش دهید؟ تمایل دارید داروهای مهم را بیشتر بشناسید؟ به دنبال راهی برای آشنایی با سیستم بدن خود هستید؟ اگر پاسختان به این سوال‌ها مثبت است، به شما توصیه می‌کنیم فرصت را از دست ندهید و برای دانلود بهترین کتاب‌های علوم پزشکی اقدام نمایید. از آن‌جایی که یافتن آثار مناسب، کار بسیار دشواری‌ست، اپلیکیشن کتابراه شما را در این مسیر همراهی می‌کند.

درباره کتاب صوتی شفای کامل:

تردیدی نیست که ابتلا به سرطان، یکی از ناگوارترین اتفاقاتی‌ست که ممکن است در زندگی هر فرد رخ دهد و این امر، تنها به دلیل دشواری‌های جسمانی بیماری نیست. سرطان، علاوه بر حمله به جسم فردِ مبتلا، روحیه و سلامت روانی او را نیز تهدید می‌کند.

کارل سیمونتون در کتاب صوتی شفای کامل، با استفاده از سال‌ها تجربه‌‌ی خود در مراکز درمانی، کوشیده تا تئوری‌اش درباره‌ی روش روانشناسانه‌ی درمان بیماری سرطان را به شما بیاموزد. ایده‌ی اصلی این کتاب این است که دستیابی به شفا اتفاقی نیست، بلکه نتیجه‌ی کوشش آگاهانه‌ی بیمار است.

افراد مبتلا به سرطان، به خوبی با معضلاتی از قبیل احساس تنهایی، وانهادگی، اضطراب، افسردگی و… آشنا هستند. علاوه بر این‌ها، روابط اجتماعی آن‌ها نیز غالبا تحت تاثیر بیماری‌شان قرار می‌گیرد، و این نیز، مشکلی‌ است مزید بر دیگر مشکلات. با این حال، سرطان بیشتر از هر چیز به این سبب برای غالب مردم از وهم‌انگیزترین بیماری‌های ممکن به نظر می‌رسد، که بنا بر فرضی نادرست، فرایندهای درمانی آن به ندرت و به سختی به نتیجه‌ی دلخواه منجر می‌شود. کارل سیمونتون در کتاب صوتی شفای کامل (Getting Well Again)، نشان می‌دهد که این گونه نیست. او در این اثر ایده‌ای نامتعارف را طرح نموده، و مدعی‌ست که برای اثباتش شواهدِ گوناگونی را نیز سراغ دارد.

سیمونتون معتقد است که درمان‌های روانشناختی قابلیت بالایی برای تخفیف و یا نابودیِ انواع سرطان دارند. او که سال‌ها در مراکز درمانیِ مختص به بیماران سرطانی فعال بوده، با استفاده از تجارب بالینی خود، و همچنین، با تحقیق درباره‌ی طیف گسترده‌ای از بیمارانِ شفایافته از سرطان، سعی کرده تا صحت ادعای خود را ثابت نماید.

در این اثر ابتدا مطالبی درباره‌ی «اسرار شفا» و تأثیر باورهای یک انسان در سلامت یا عدم سلامت جسمانی‌ او خواهید شنید. سپس با تعاریفی که از بیماری‌های روان‌تنی وجود دارد آشنا می‌شوید و خواهید دید که آیا سرطان جزو این دسته از بیماری‌ها هست یا نه؛ پس از آن در بخش‌هایی مفصل، با نظریات درمانی نویسنده آشنا خواهید شد.

کتاب صوتی شفای کامل مناسب چه کسانی است؟

شخصی که خود و یا فردی از عزیزانش درگیر بیماری سرطان است، مخاطب اصلی این کتاب صوتی‌ست. گاهی برای دست و پنجه نرم کردن با بزرگ‌ترین بیماری‌ها، نیازمند داشتن روحیه قوی برای مبارزه هستیم. دانستن این نکته که برای رفع معضل به وجود آمده در زندگی‌مان تنها نیستیم، بسیار امیدبخش است. به طور کلی می‌توان گفت آشنایی با مجموعه کتاب‌های پزشکی و دانلود کتاب‌های طب سنتی می‌تواند راهگشا باشد.

با کارل سیمونتون بیشتر آشنا شویم:

دکتر کارل سیمونتون (O. Carl Simonton) را به عنوان یکی از پیشتازان مکتب درمانی هالیستیک (کلی‌گرا) می‌شناسند. او در نظریات خود روش‌های معالجه‌ی مرسوم در علوم پزشکی را با رویکردهای درمانی مبتنی بر مفروضات روانشناسی تلفیق نموده، و از این طریق شیوه‌ی درمانی تازه‌ای بنا نهاده است.

هم‌اکنون با مراجعه و عضویت در اپلیکیشن کتابراه، هزاران کتاب رایگان را مطالعه نمایید. همچنین برای خرید و دانلود کتاب‌های روانشناسی از تخفیفات ویژه مناسبتی و آخر هفته با کتابراه بهرمند شوید و به جمع میلیونی کاربر اپلیکیشن کتابراه بپیوندید.

در بخشی از کتاب صوتی شفای کامل می‌شنویم:

رابطه‌ی بین تنش و بیماری:

رابطه‌ی روشنی بین تنش و بیماری وجود دارد. رابطه‌ای چنان مستقیم که می‌توان بسته به مقدار تنش در زندگی فرد، امکان ابتلای او به بیماری را پیشبینی کرد. بسیاری از تحقیقات اولیه درمورد نقش احساسات در به وجود آمدن بیماری توسط هانس سلی از دانشگاه پراگ در دهه ۱۹۲۰ انجام شد.

تحقیقات تازه بر روی انسان‌ها و حیوانات آزمایشگاهی، نظریه‌های سلی را تأیید کرده و روند جسمانی‌ای را که از طریق آن، واکننش‌های احساسی به تنش، می‌توانند موجب قابلیت ابتلا به بیماری شوند، آشکار می‌نماید. این یافته‌ها اهمیت بی‌حدی برای بیماران سرطانی دارند. زیرا نشان می‌دهند تأثیر تنش روانی بر فرد، فروخفتگی سیستم ایمنی، و در نتیجه، محدود شدن دفاع تدریجی بدن در برابر سرطان و سایر امراض است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.